Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nie żyje Natalia Kaniewska. „O godz. 1.40 odeszła od nas Cudowna i Kochana Natalia”
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 14.08.2021 15:09

Nie żyje Natalia Kaniewska. „O godz. 1.40 odeszła od nas Cudowna i Kochana Natalia”

informacja
fot. pixabay.com

W piątek 13 sierpnia zmarła Natalia Kaniewska. Dziewiętnastolatka z Kiełczowa pod Wrocławiem od dziecka chorowała na mukowiscydozę. Przez lata zorganizowano wiele zbiórek na ratowanie jej zdrowia.

Natalia Kaniewska miała 19 lat. Jej 17-letnia siostra Patrycja też jest chora na mukowiscydozę. Obecnie cała rodzina jest pogrążona w żałobie, a na Facebooku znalazło się kilka wzruszających wpisów, zamieszczonych przez matkę dziewczynki.

Mama Natalii, Anna, poinformowała, że pogrzeb odbędzie się we wtorek 17 sierpnia. Prosi też, by żałobnicy przyszli na uroczystość ubrani na niebiesko, bo to właśnie ten kolor był ulubionym Natalii.

Siostry z Kiełczowa chore na mukowiscydozę

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Patrycja i Natalia od urodzenia chorowały na mukowiscydozę. Ta ciężka choroba bardzo utrudnia funkcjonowanie — wiąże się z koniecznością rehabilitacji, bólem, wyrzeczeniami i codziennym przyjmowaniem leków oraz antybiotyków. Na dodatek koszty leczenia są wysokie. Patrycja, siostra Natalii, ciągle walczy z chorobą.

Stan Natalii był już w minionych latach bardzo zły. Choroba rozwijała się szybko, w końcu potrzebny był przeszczep płuc. Lokalna społeczność z Kiełczowa organizowała zbiórki i charytatywne wydarzenia sportowe, by zebrać pieniądze na drogie leczenie.

Niestety, w piątek Anna Kaniewska przekazała smutną informację:

– Dziś w dniu 13 sierpnia 2021 r. w Dzień Matki Bożej Fatimskiej o godz. 1.40 odeszła od nas Cudowna i Kochana Natalia Kaniewska. Dałaś nam tak wiele i nauczyłaś nas tak wiele!!! Dałaś nam przyjaźń płynącą prosto z serca, taką szczerą i prawdziwą, jedyną. Dałaś nam tyle uśmiechów, ciepła, serca, życzliwości.

Matka dziewczyny podziękowała zmarłej córce za całe szczęście, które dzięki niej odczuwała rodzina. Wyraziła też nadzieję, że jeszcze się spotkają.

Źródło: Fakt.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. 52-latka wyszła za Nigeryjczyka. Urodziła mu bliźniaki, nie spodziewała się tragedii, która ją spotkała

Powiązane
Czesław Niemen, Kora
Największe przeboje PRL. Jeden z czterech nie pasuje do autora. Zgadniesz który?