Lifestyle.Lelum.pl > Morawiecki

Morawiecki

Mateusz Morawiecki
19.06.2023 15:18 Mateusz Morawiecki powiedział, co chce, żeby się stało z podejrzanym o zabicie Anastazji. Zwróci się do Greków

Od wczorajszego wieczora cała Polska żyje tylko tragiczną śmiercią Anastazji Rubińskiej. 27-letnia kobieta została brutalnie zamordowana i prawdopodobnie zgwałcona. Sprawa jest na tyle głośna, że zainterweniował nawet sam Mateusz Morawiecki.Premier rządu opublikował w sieci oświadczenie, które jasno wskazuje na to, że polska strona nie odpuści mordercy.

Morawiecki
12.12.2021 12:46 Burzliwa atmosfera między Morawieckim a Trzaskowskim. Polacy aż oniemieli. Co się dzieje?

Premier Morawiecki ma poważne zastrzeżenia co do tego, co w ostatnim czasie dzieje się w Warszawie. Nie spodobały mu się przede wszystkim plany wobec zmiany nazwy ronda Dmowskiego. – Najpierw anulowano święta Bożego Narodzenia na grafikach, którymi oklejono metro. Teraz stołeczni radni chcą anulować Rondo Romana Dmowskiego – skomentował zaniepokojony Morawiecki.

Krzysztof Jackowski
20.10.2021 00:15 Krzysztof Jackowski powiedział, co nas czeka w listopadzie. Miał niepokojącą wizję

Jasnowidz Krzysztof Jackowski w swoich wróżbach poświęca ostatnio dużo miejsca polskiej polityce. Tym razem skupił się na przepowiedni na listopad oraz na osobie premiera Mateusza Morawieckiego. Co czeka nas w nadchodzących miesiącach? Wróżbita na swoim kanale na Youtube opublikował film, w którym analizuje przyszłość Mateusza Morawieckiego. Jego przewidywania są bardzo zaskakujące – i bardzo pesymistyczne dla premiera Polski.

365 dni
12.08.2021 12:20 Podczas protestu przed Sejmem zaatakowano jednego z posłów. Informację przekazał Mateusz Morawiecki

W środę Sejm przegłosował przyjęcie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, czyli tzw. lex TVN. Po tym wydarzeniu pod budynkiem sejmu zebrało się kilkaset protestujących osób. W pewnym momencie demonstracja wymknęła się spod kontroli; zaatakowano posła Dobromira Sośnierza. Kontrowersyjna nowelizacja ustawy medialnej zmienia zasady otrzymywania koncesji na nadawanie. Obecnie podmiot medialny otrzyma zgodę na materiały radiowe i telewizyjne tylko, jeśli ma siedzibę w Europejskim Obszarze Gospodarczym i nie jest zależny od osób zagranicznych, spoza EOG. Do protestujących wyszli niektórzy politycy, między innymi wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka, szef KO Borys Budka i senator Krzysztof Kwiatkowski. Ten ostatni podziękował zebranym za obecność i obronę wolnych mediów. Niektórzy protestujący byli tak wzburzeni, że posunęli się do rękoczynów względem Dobromira Sośnierza. Po ataku na posła Konfederacji na Twitterze wypowiedział się sam premier Mateusz Morawiecki: Nastąpił fizyczny atak na posła @D_Sosnierz. Takie zachowania są skandaliczne i skrajnie szkodliwe społecznie. Cała klasa polityczna powinna potępić takie zachowanie. — Mateusz Morawiecki (@MorawieckiM) August 11, 2021 – Nastąpił fizyczny atak na posła Dobromira Sośnierza; takie zachowania są skandaliczne i skrajnie szkodliwe społecznie. Cała klasa polityczna powinna potępić takie zachowanie. Reakcja szefa rządu to nie jedyny komentarz, jaki pojawił się w mediach. Także sam zainteresowany, Dobromir Sośnierz, wrzucił krótki film na swój profil na Facebooku, na którym opowiedział o całym zdarzeniu.

Mateusz Morawiecki
04.08.2021 21:07 Pilna decyzja Morawieckiego. Dymisja w rządzie, powód był jeden. Wielu może być zdruzgotanych

Premier Morawiecki zdecydował o zdymisjonowaniu Anny Korneckiej z funkcji podsekretarza stanu w MRPiT. Poinformował o tym dziś po południu rzecznik rządu. Polityczka Porozumienia straciła stanowisko z jednego konkretnego powodu. Anna Kornecka była wiceministrą rozwoju, pracy i technologii. Premier postanowił zwolnić ją ze stanowiska. Bronią ją koledzy i koleżanki z partii Porozumienie. Poniżej wyjaśniamy, jaka była przyczyna dymisji.