Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Burzliwa atmosfera między Morawieckim a Trzaskowskim. Polacy aż oniemieli. Co się dzieje?
Katarzyna Augustyniak
Katarzyna Augustyniak 12.12.2021 12:46

Burzliwa atmosfera między Morawieckim a Trzaskowskim. Polacy aż oniemieli. Co się dzieje?

Morawiecki
Fot. Piotr Molecki/East News ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Premier Morawiecki ma poważne zastrzeżenia co do tego, co w ostatnim czasie dzieje się w Warszawie. Nie spodobały mu się przede wszystkim plany wobec zmiany nazwy ronda Dmowskiego.

Najpierw anulowano święta Bożego Narodzenia na grafikach, którymi oklejono metro. Teraz stołeczni radni chcą anulować Rondo Romana Dmowskiego – skomentował zaniepokojony Morawiecki.

Premier Morawiecki krytykuje działania Trzaskowskiego?

Warszawskie rondo Dmowskiego już niedługo może funkcjonować pod zupełnie nową nazwą – Praw Kobiet. Radni podjęli 9 grudnia uchwałę o przyjęciu petycji. To oczywiście nie oznacza jeszcze, że rondo rzeczywiście zmieni nazwę, ale wiele na to wskazuje.

Za przyjęciem uchwały głosowało 34 radnych, 19 było przeciw, 5 wstrzymało się od głosu.

Coś niepokojącego dzieje się w Warszawie. Najpierw anulowano święta Bożego Narodzenia na grafikach, którymi oklejono metro. Teraz stołeczni radni chcą anulować Rondo Romana Dmowskiego – stwierdził na Facebooku premier Morawiecki w nawiązaniu do działań podjętych przez warszawskich radnych. – Czy to prezydent Trzaskowski pisze nowy rozdział polskiej historii. Rozdział, w którym nie ma miejsca dla bohaterów naszej niepodległości? – dodał szef rządu.

Rafał Trzaskowski nie pozostawił uwagi premiera bez odpowiedzi. Zareagował szybko i zdaniem niektórych internautów, bardzo celnie.

Panie Premierze, R. Dmowski jest uhonorowany w innych miejscach w Warszawie. Pomnik przy al. Szucha czy Dw. Wschodni. Rondo jego imienia stało się symbolem walki o prawa kobiet. Te, które po kolei próbujecie «anulować» – napisał prezydent Warszawy.

Co sądzicie?

Zobacz wpisy:

Źródło: Fakt

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Niepojęte, kto pojawi się teraz w „M jak miłość”. Fani serialu mogą zdębieć
  2. Piekarczyk ujawnił, jaką dostanie emeryturę. Na widok kwoty opadły nam szczęki
  3. Biedrzyńska przekazała druzgocącą wiadomość o śmierci. „Odchodzą Ci najwięksi, najwspanialsi”
Tagi: morawiecki
Powiązane
Olgierd Łukaszewicz
Rozpoznasz te gwiazdy PRL po oczach? Numer 4 to wyzwanie dla każdego