Men

Biedronka
20.01.2021 15:31 Pilna wiadomość MEN do wszystkich studentów. Powiększono ofertę praktyk w instytucjach realizujących zadania dotyczące zwalczania Covid-19

MEN za pośrednictwem oficjalnego konta na platformie Twitter przekazał bardzo dobrą wiadomość dla wielu studentów. Okazuje się, że powiększono ofertę praktyk w instytucjach realizujących zadania dotyczące zwalczania Covid-19. – Z oferty praktyk skorzystają studenci różnych kierunków poza pewnymi wyjątkami – czytamy na rządowej stronie. MEN przygotowało dla tysięcy studentów coś specjalnego. Na oficjalnej stronie pojawił sie komunikat informujący, o powiększeniu oferty praktyk.

Agnieszka Włodarczyk
20.10.2020 09:36 Nowy minister edukacji podjął drastyczną decyzję. Nikt nie spodziewał się podobnych kroków

Minister edukacji podjął decyzję. – To czytelny sygnał dla środowiska oświatowego, które domagało się zmian w tym zakresie – podała osoba z bliskiego otoczenia polityka, cytowana przez wpolityce.pl. Nikt nie spodziewał się, że nowy szef MEN zdecyduje się na podobne kroki. Sprawa jest bardzo poważna i dotyczy całego systemu edukacji.W poniedziałek 19 października w mediach pojawiły się pilne informacje dotyczące nowego szefa MEN. Jak się okazuje, Minister Edukacji, który tego samego dnia został zaprzysiężony przez prezydenta Andrzeja Dudę, podjął swoją pierwszą decyzję na objętym stanowisku. Nikt się nie spodziewał.

BENEDYKT XVI
08.10.2020 09:01 Ministerstwo edukacji wydało pilne oświadczenie. Chodzi o zamknięcie szkół od 20 października

Ministerstwo edukacji zostało zmuszone do wydania specjalnego oświadczenia. Pilny komunikat dotyczy zamknięcia szkół od 20 października, o którym można przeczytać w Internecie już od jakiegoś czasu. W końcu jest oficjalna decyzja MEN. Wielu Polaków może być zdziwionych, z pewnością nie tego się spodziewali.Ministerstwo edukacji nie miało wyjścia, musiało oficjalnie odnieść się do całej sprawy. Chodzi o niepokojącą informację dotyczącą całkowitego zamknięcia placówek oświaty od 20 października, którą, jak informuje portal tvn24.pl, można było zobaczyć w sieci od środy.

Agnieszka Włodarczyk
17.09.2020 15:14 MEN pilnie wprowadza ogromne zmiany w szkołach, już od teraz. Dzieci załamane, rodzice wniebowzięci

Ministerstwo Edukacji Narodowej aktualizuje wytyczne. Wkrótce możemy spodziewać się nowych ustaw, które zostaną zastosowane w szkołach. W dalszym ciągu nie można być niczego pewnym, dlatego podjęte działania mogą okazać się bardzo przydatne i skuteczne. Rodzice uczniów będą mogli odetchnąć z ulgą, dzięki nowym regulacjom, ich pociechy będą jeszcze bardziej bezpieczne.Ministerstwo Edukacji Narodowej zakomunikowało, że w szkołach pojawią się nowe wytyczne. Od dłuższego czasu sytuacja w kraju jest nieciekawa. Z powodu epidemii koronawirusa w Polsce, w szkołach istnieje coraz większe zagrożenie i ryzyko zakażeń, dlatego rząd nie ma zamiaru zwlekać i podejmuje coraz częstsze działania. Właśnie pojawiła się aktualizacja MEN, która niekoniecznie przypadnie dzieciom do gustu. Jednak najważniejsze jest bezpieczeństwo uczniów. Rodzice w końcu odetchną z ulgą.

Agnieszka Włodarczyk
08.09.2020 16:33 Nagle podjęto decyzję, nowe zasady w szkołach od 8 września. MEN przekazało oficjalny komunikat

Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało komunikat dotyczący nowych zasad, które zostaną wprowadzone w szkołach już od 8 września. Kilka dni temu była minister, Anna Zalewska, złożyła propozycję wprowadzenia lekcji trwających po 30 minut z powodu trwającej pandemii koronawirusa. Teraz będzie taka możliwość. MEN pilnie wprowadza nowe zasady w szkołach. Nikt nie spodziewał się takiej decyzji. Wiele wciąż pozostanie jednak w rękach dyrektorów szkół. Zmiany będą możliwe już od 8 września. Co będzie wyglądało inaczej?

uczniowie
28.08.2020 17:34 Minister edukacji poinformował o nowym obowiązku dla uczniów. Wszyscy będą musieli go przestrzegać

Uczniowie wracający do szkół 1 września będą musieli przestrzegać jednego przepisu, który został ogłoszony przez ministra edukacji. Wszyscy mają się do niego dostosować dla bezpieczeństwa swojego i innych. Niektórzy mogą być bardzo niezadowoleni, ale rządzący już zdecydowali. Co czeka uczniów od nowego roku szkolnego?Uczniowie mogą czuć się coraz bardziej zdezorientowani informacjami, które codziennie płyną z ministerstwa edukacji. Przepisy są ustalane i dyskutowane na bieżąco, ale jedno jest już pewne. Szef MEN poinformował o nowym obowiązku.

Minister edukacji
25.08.2020 11:58 Minister edukacji przekazał nowe informacje. Uczniowie nie będą zadowoleni

Uczniowie wrócą do szkół już za tydzień, jednak co czeka ich po przekroczeniu progu? W dzisiejszym programie TVN24 Jeden na jeden, w rozmowie z Krzysztofem Skórzyńskim minister edukacji narodowej zabrał głos w sprawie powrotu do nauki stacjonarnej. Dariusz Piontkowski nie ma żadnych wątpliwości. – Wyraźnie widać, że choćby powrót choćby młodych ludzi na egzaminy: ósmoklasisty, maturzysty, powrót do przedszkoli, konsultacje w szkołach nie spowodowały wzrostu zachorowań – ocenił szef MEN. Niewykluczone jednak, że uczniowie niektórych szkół będą musieli przygotować się na poważne zmiany.

obostrzenia
24.08.2020 17:26 Zacznie się już jutro. Niezwykle ważny termin dla nauczycieli

Nauczyciele powinni się przygotować, bo już jutro, we wtorek 25 sierpnia zacznie się bardzo ważny proces przygotowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, który potrwa aż do 3 września. Jak się okazuje, wprowadzony projekt dotyczy wszystkich pedagogów i lepiej się z niego nie wykręcać. W przeciwnym razie, kiedy rok szkolny się zacznie, możemy mieć poważne problemy.Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami, a lekcje w trakcie trwającej wciąż epidemii koronawirusa to nie lada wyzwanie. Jak przygotować się do zajęć? Jak się okazuje, Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało spotkania, na których powinni być wszyscy nauczyciele. Do przekazania są niezwykle ważne wiadomości. Wszystko zacznie się już jutro.

MINISTER EDUKACJI
24.08.2020 12:34 Nagłe oświadczenie ministra edukacji. Dariusz Piontkowski ujawnił prawdę

Minister edukacji wydał bardzo ważne oświadczenie. Jak się okazuje, wielu z nas się myliło. Teraz Dariusz Piontkowski bezpośrednio nawiązał do ostatniej, wzbudzającej wiele emocji, sytuacji. Polityk ujawnił całą prawdę, przy okazji czego, nie zabrakło również mocnych słów. Na jaw wyszły kolejne fakty.W piątek 21 sierpnia Grzegorz Wierzchowski został odwołany z funkcji kuratora oświaty, o czym miała przeważyć jego wypowiedź na temat LGBT. Teraz głos w sprawie zabrał minister edukacji. Dariusz Piontkowi wydał oficjalne świadczenie i ujawnił całą prawdę.

Agnieszka Włodarczyk
17.08.2020 17:21 Uwaga: 1 września nie wszyscy uczniowie wrócą do szkół. MEN zabrało głos w sprawie

Uczniowie od kilku dni bacznie obserwują wszystkie informacje dotyczące ich powrotu do szkół. Oficjalnie mają wrócić 1 września, jednak jak się okazuje nie wszyscy. MEN wydało właśnie na Twitterze specjalną listę.Uczniowie już powoli przygotowują się na rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021. Jest ono tym bardziej wyjątkowe z powodu panującej pandemii. Jak się okazuje, nie wszyscy będą mogli powrócić do szkół 1 września.

minister edukacji
13.08.2020 22:09 Minister Edukacji nie dowierzał, gdy usłyszał pytanie dziennikarza. Reakcja była nietypowa

Minister Edukacji Dariusz Piontkowski nie mógł spodziewać się takich pytań. Wczoraj uczestniczył w kolejnym wywiadzie. Poruszone tam wątki wywołały dosyć nietypową reakcję szefa resortu edukacji narodowej. Jak sobie poradził z odpowiedziami na nie?Minister Edukacji Narodowej musiał zmierzyć się z aktualnymi pytaniami krążącymi wokół ostatnich głośnych protestów działaczy LGBT. Padło pytanie m.in. o tęczową flagę. Jaka była reakcja szefa tego resortu?

minister edukacji
11.08.2020 19:16 Pilny komunikat z ministerstwa. W końcu ujawnili całą prawdę

Ministerstwo Edukacji Narodowej wprowadziło ogromne zmiany dotyczące uczniów. Jak się okazuje, w przyszłym roku egzamin ósmoklasisty zostanie przesunięty. Zdaniem Dariusza Piontkowskiego, są ku temu poważne powody.Ministerstwo podało pilny komunikat. Jak przekazuje RadioZet.pl, Dariusz Piontkowski poinformował o ogromnych zmianach w oświacie, które już niebawem czekają sporą grupę uczniów. Nie wszyscy będą zadowoleni. Dyrektorzy szkół ujawnili całą prawdę i jak się okazuje, nie było innej możliwości. Ostateczne decyzja w sprawie już zapadała.

uczniowie
11.08.2020 16:52 Ogromne zmiany dla uczniów. Minister Edukacji Narodowej właśnie zabrał głos

Minister Edukacji Dariusz Piontkowski zapowiedział duże zmiany. Są one uzgodnione z dyrektorami wielu szkół. Zostaną wprowadzone już w przyszłym roku – czy uczniowie są na nie gotowi?Minister Edukacji Narodowej powiedział dzisiaj całą prawdę. Ujawnił duże zmiany, które czekają uczniów. Wielu z nich może przeżyć szok i być bardzo niezadowolonych z takiej decyzji. Reforma ma nastąpić już w przyszłym roku. Czego można się spodziewać?

MINISTER EDUKACJI
08.08.2020 11:32 Minister edukacji nagle ujawnił prawdę. Polacy mogą nie być zadowoleni, nauczycieli nie czeka nic dobrego

Minister edukacji podczas ostatniego wystąpienia w TV Trwam, nagle powiedział coś, czego nikt się nie spodziewał. Niespodziewanie Dariusz Piontkowski wyjawił na wizji całą prawdę. Jednak jak się okazuje, nie niesie ona za sobą zbyt dobrych wieści, szczególnie dla nauczycieli. Niestety, wielu Polaków będzie rozczarowanych. Słowa Dariusza Piontkowskiego wielu nie przypadną do gustu. Szef edukacji narodowej postanowił przekazać Polakom ważne, choć złe wieści. Po wszelkich zapowiedziach, na taki obrót spraw nikt nie był gotowy. Nauczyciele będą musieli zmierzyć się z bardzo ciężką sytuacją.

Agnieszka Włodarczyk
12.06.2020 21:17 MEN wydało najnowsze oświadczenie w sprawie egzaminów ósmoklasisty. Wypłynęły ważne informacje, zostało kilka dni

MEN podało bardzo ważne informacje dla wszystkich ósmoklasistów. Egzaminy będą przeprowadzone już za kilka dni. Wiemy, kiedy każdy uczeń powinien zarezerwować czas w swoim kalendarzu. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najważniejszych dat. Ministerstwo ostrzega, na arkuszach znajdzie się błędna informacja.MEN poinformował o przygotowaniach do egzaminu ósmoklasisty. Znamy daty i godziny, o których żaden uczeń nie powinien zapomnieć. Na arkuszach znajdzie się błędna informacja. O tym lepiej wiedzieć wcześniej. Egzamin ósmoklasisty: MEN ostrzega! Wiemy, na co zwrócić uwagę.Ministerstwo Edukacji Narodowej przypomina o datach i godzinach, w których każdy uczeń ósmej klasy będzie musiał stawić się w szkole na obowiązkowym egzaminie. Na arkuszu znajdzie się ważny błąd – będzie inna data.

Agnieszka Włodarczyk
09.06.2020 00:20 Już wiadomo, gdzie może zostać unieważniona matura. MEN przekazało najnowsze informacje w sprawie

MEN, Ministerstwo Edukacji Narodowej, zabrało głos w sprawie plotek na temat unieważnienia matury 2020 z języka polskiego. Dziś rano informowano, że mogło dojść do przecieku zadań przed poniedziałkowym egzaminem. Jak podaje Radio Zet, głos w sprawie zabrał Dariusz Piontkowski. Podano, że nie wszędzie dojdzie do unieważnienia. MEN zabrał głos w sprawie unieważnienia matury 2020 z języka polskiego, która miała miejsce 8 czerwca o godzinie 9.00. W Internecie zostały opublikowane dowody na to, że mogło dojść do przecieku.

Ministerstwo Edukacji Narodowej
19.05.2020 20:05 Kiedy rekrutacje do liceum? MEN podał terminy, spore zmiany, wielu nie będzie zadowolonych

ZOBACZ ZDJĘCIA: Szumowski powiedział kiedy znikną maseczki. Jest oficjalne stanowisko 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni Andrzej Zaucha zginął tragicznie. Wszystko przez zdradę, szczegóły odbierają mowę Ojciec zrobił swojemu dziecku niewybaczalną rzecz. Dziewczynka już nigdy nie odzyska zdrowia Idziesz na upragnioną wizytę u fryzjera? Lepiej weź więcej gotówki, możesz dopłacić nawet za prostą usługę Doskonałe wieści dla seniorów. Koniec uciążliwego dla nich obostrzenia, jest oficjalna deklaracja ZOBACZ TEŻ: Dokumenty do szkół będzie można składać w wersji elektronicznej, a uczniowie będą musieli dosłać kopię świadectwa. W tym roku zmianie ulegnie również podanie oficjalnej listy przyjętych kandydatów. Wielki smutek w życiu Agnieszki Chylińskiej. Tygodnik donosi o przykrych szczegółach Znalazł w ogródku bardzo dziwne jajko. Po chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wykluło Kobieta w zaawansowanej ciąży trafiła do lekarza. Nie mieści się w głowie, co zrobił z jej brzuchem, nie było innego wyjścia – Przewidujemy, że 12 sierpnia zostaną podane listy osób zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. Tradycyjnie zostaną wywieszone na budynku szkoły, ale ze względu na stan epidemii będą mogły być zawieszone na stronie internetowej szkoły – powiedział Dariusz Piontkowski, dodając, że uczniowie będą musieli dostarczyć oryginały świadectw i wyników egzaminów, a szkoły ogłoszą listę osób przyjętych 19 sierpnia, gdzie do tej pory odbywało się to 16 lipca. Co z osobami, które nie zostaną zakwalifikowane?MEN: Rekrutacja do liceów 2020Jak zaznaczył MEN, następnych kilka dni po 19 sierpnia zostanie przeznaczonych na odwoływanie się do komisji rekrutacyjnych i przyjmowanie uczniów tam, gdzie będą wolne miejsca.źródło: rmf24.pl, pap.plMEN podał terminy rekrutacji do liceów. Minister edukacji Dariusz Piontkowski podał konkretne daty. MEN podał terminy rekrutacji do szkół średnich. Jak podaje RMF24, na absolwentów szkół podstawowych czekają duże zmiany. Od 15 czerwca do 10 lipca absolwenci podstawówek będą mogli składać dokumenty do szkół średnich – poinformował podczas wtorkowej konferencji prasowej minister edukacji Dariusz Piontkowski. Kiedy szkoły ogłoszą listy przyjętych kandydatów? Niektórzy uczniowie mogą mieć spory problem. MEN podał nowe terminy rekrutacji do liceów, a także ogłosił, kiedy szkoły wywieszą listę przyjętych kandydatów. Okazuje się, że uczniowie dowiedzą się o tym czy zostali zakwalifikowani, tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego. Tegoroczni absolwenci szkół podstawowych muszą liczyć się z wieloma zmianami. Kiedy rekrutacja do liceum? Rekrutacja do liceum rozpocznie się 15 czerwca. Jak podał MEN, od tego dnia do 10 lipca, absolwenci szkół podstawowych będą mogli składać dokumenty do liceów i techników. W poprzednich latach uczniowie składali wnioski już 13 maja, co oznacza, że tegoroczny proces rekrutacji będzie wyglądał zupełnie inaczej. Minister edukacji Dariusz Piontkowski podczas konferencji prasowej przyznał, że zatwierdzony harmonogram rekrutacji odbiega od pierwotnie założonego planu. Druga tura składania dokumentów, podczas której uczniowie będą mieli czas na zmianę wybranych szkół, będzie trwała od 31 lipca do 4 sierpnia, co oznacza, że absolwenci o tym, do których placówek trafią, dowiedzą się tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego.

MINISTER EDUKACJI
27.04.2020 10:44 Uczniowie nie będą zadowoleni. Szef MEN zdradził, co będą musieli robić po powrocie do szkoły

Uczniowie nie będą zachwyceni, tym co zaplanowało dla nich MEN, po powrocie do szkoły. Szef MEN Dariusz Piontkowski w rozmowie z RMF FM, zdradził szczegóły tych planów. Nie wiadomo, jednak kiedy ten moment nastąpi, sytuacja monitorowana jest na bieżąco. Oficjalna data zostanie dopiero podana w najbliższej przyszłości.Ten rok jest wyjątkowy dla wszystkich, nie tylko dla uczniów. Obecnie, lekcje przeprowadzane są w formie zdalnej i jeszcze jakiś czas w takiej formie pozostaną. Jednak już wiadomo, na co muszą przygotować się uczniowie kiedy w końcu będą musieli wrócić do szkół. Dariusz Piontkowski zdradza jakie działania zostaną podjęte.