Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Kiedy rekrutacje do liceum? MEN podał terminy, spore zmiany, wielu nie będzie zadowolonych
Karina Sulich
Karina Sulich 19.05.2020 20:05

Kiedy rekrutacje do liceum? MEN podał terminy, spore zmiany, wielu nie będzie zadowolonych

Ministerstwo Edukacji Narodowej
Fot. Fragment konferencji prasowej, Kancelaria Premiera

ZOBACZ ZDJĘCIA:

  1. Szumowski powiedział kiedy znikną maseczki. Jest oficjalne stanowisko
  2. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  3. Andrzej Zaucha zginął tragicznie. Wszystko przez zdradę, szczegóły odbierają mowę
  4. Ojciec zrobił swojemu dziecku niewybaczalną rzecz. Dziewczynka już nigdy nie odzyska zdrowia
  5. Idziesz na upragnioną wizytę u fryzjera? Lepiej weź więcej gotówki, możesz dopłacić nawet za prostą usługę
  6. Doskonałe wieści dla seniorów. Koniec uciążliwego dla nich obostrzenia, jest oficjalna deklaracja

ZOBACZ TEŻ:

Dokumenty do szkół będzie można składać w wersji elektronicznej, a uczniowie będą musieli dosłać kopię świadectwa. W tym roku zmianie ulegnie również podanie oficjalnej listy przyjętych kandydatów.
  1. Wielki smutek w życiu Agnieszki Chylińskiej. Tygodnik donosi o przykrych szczegółach
  2. Znalazł w ogródku bardzo dziwne jajko. Po chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wykluło
  3. Kobieta w zaawansowanej ciąży trafiła do lekarza. Nie mieści się w głowie, co zrobił z jej brzuchem, nie było innego wyjścia
Przewidujemy, że 12 sierpnia zostaną podane listy osób zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. Tradycyjnie zostaną wywieszone na budynku szkoły, ale ze względu na stan epidemii będą mogły być zawieszone na stronie internetowej szkoły – powiedział Dariusz Piontkowski, dodając, że uczniowie będą musieli dostarczyć oryginały świadectw i wyników egzaminów, a szkoły ogłoszą listę osób przyjętych 19 sierpnia, gdzie do tej pory odbywało się to 16 lipca. Co z osobami, które nie zostaną zakwalifikowane?
MEN

MEN: Rekrutacja do liceów 2020

Jak zaznaczył MEN, następnych kilka dni po 19 sierpnia zostanie przeznaczonych na odwoływanie się do komisji rekrutacyjnych i przyjmowanie uczniów tam, gdzie będą wolne miejsca.

źródło: rmf24.pl, pap.pl

MEN podał terminy rekrutacji do liceów. Minister edukacji Dariusz Piontkowski podał konkretne daty.

MEN podał terminy rekrutacji do szkół średnich. Jak podaje RMF24, na absolwentów szkół podstawowych czekają duże zmiany. Od 15 czerwca do 10 lipca absolwenci podstawówek będą mogli składać dokumenty do szkół średnich – poinformował podczas wtorkowej konferencji prasowej minister edukacji Dariusz Piontkowski. Kiedy szkoły ogłoszą listy przyjętych kandydatów? Niektórzy uczniowie mogą mieć spory problem.
MEN podał nowe terminy rekrutacji do liceów, a także ogłosił, kiedy szkoły wywieszą listę przyjętych kandydatów. Okazuje się, że uczniowie dowiedzą się o tym czy zostali zakwalifikowani, tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego. Tegoroczni absolwenci szkół podstawowych muszą liczyć się z wieloma zmianami.
Kiedy rekrutacja do liceum?
Rekrutacja do liceum rozpocznie się 15 czerwca. Jak podał MEN, od tego dnia do 10 lipca, absolwenci szkół podstawowych będą mogli składać dokumenty do liceów i techników. W poprzednich latach uczniowie składali wnioski już 13 maja, co oznacza, że tegoroczny proces rekrutacji będzie wyglądał zupełnie inaczej.
Minister edukacji Dariusz Piontkowski podczas konferencji prasowej przyznał, że zatwierdzony harmonogram rekrutacji odbiega od pierwotnie założonego planu. Druga tura składania dokumentów, podczas której uczniowie będą mieli czas na zmianę wybranych szkół, będzie trwała od 31 lipca do 4 sierpnia, co oznacza, że absolwenci o tym, do których placówek trafią, dowiedzą się tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Tagi: MEN szkoły
Powiązane
Olgierd Łukaszewicz
Rozpoznasz te gwiazdy PRL po oczach? Numer 4 to wyzwanie dla każdego