Lifestyle.Lelum.pl > Luzowanie Obostrzeń

Luzowanie Obostrzeń

BENEDYKT XVI
12.05.2021 13:46 Media podały nieoficjalne informacje o zmianie uciążliwych obostrzeń. Dzisiaj ma je ogłosić Mateusz Morawiecki

Jak dowiedziała się nieoficjalnie Wirtualna Polska premier Mateusz Morawiecki na dzisiejszej konferencji prasowej ma ogłosić przyspieszenie otwarcia teatrów i kin, do których będziemy mogli się udać już od piątku, 21 maja. Wraz z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim mają ogłosić także luzowania ws. komunii i wesel. Dwa dni temu w życie weszło rozporządzenie ws. luzowania obostrzeń dot. organizacji zgromadzeń. Obecnie można organizować zbiorowiska do 25 ludzi. 15 maja będziemy mogli zdjąć maseczki w przestrzeniach otwartych, natomiast dziś premier wraz z ministrem zdrowia mają ogłosić kolejne luzowania.

Zakopane
13.02.2021 23:55 Awantury, bójki i tańce. Tak wygląda od wczoraj życie w Zakopanem

Awantury w hotelach i pensjonatach, bójki na ulicach, spontaniczne tańce na Krupówkach – m.in. takie interwencje odnotowała z piątku na sobotę 12 na 13 lutego policja. Mamy potężny najazd turystów na Zakopane – powiedział rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek, jak cytuje go Onet. Przypomnijmy, że od 12 lutego obowiązują nowe poluzowane obostrzenia. Od piątku można korzystać m.in. z basenów, stoczni narciarskich czy hoteli. To wszystko spowodowało, że do miejscowości turystycznych zjechało bardzo wiele Polek i Polaków. Szczególnie dużym obłożeniem przyjezdnych, jak co roku, cieszy się Zakopane.

luzowanie obostrzeń
13.01.2021 23:01 Luzowanie obostrzeń. Prof. Horban wyjaśnił, kiedy rząd zniesie ograniczenia

Kiedy nastąpi luzowanie obostrzeń? To pytanie spędza sen z powiek Polkom i Polakom. W związku z tym prof. Horban spieszy z odpowiedzią na to nurtujące pytanie, próbując ustalić prawdopodobny termin wyczekiwanych zmian. –Jeżeli utrzyma się tendencja, że będziemy mieli mniej zakażeń lub tyle samo, na pewno nie więcej, to zaczniemy proponować rozluźnienie rygorów – powiedział w Polsat News prof. Andrzej Horban. Moment, kiedy w końcu pożegnamy obostrzenia, jest chyba jednym z najbardziej wyczekiwanych przez obywateli naszego kraju. Jak na razie nie zapowiada się, aby nadchodził wielki przełom w tej kwestii. Profesor Andrzej Horban tłumaczy, kiedy najszybciej możemy spodziewać się jakichkolwiek zmian.

GIS
16.07.2020 10:03 Kolejna faza luzowania obostrzeń przesunięta o trzy tygodnie. Czy to samo stanie się w Polsce?

Luzowanie obostrzeń zostało przesunięte w Irlandii aż o trzy tygodnie. Rząd zastanawia się nad przywróceniem wielu restrykcyjnych zasad funkcjonowania w społeczeństwie. Wskaźnik zakażeń koronawirusem jest bezwzględny, niestety — epidemia przyspiesza. Czy w Polsce stanie się to samo?Luzowanie obostrzeń i wyjście z domu to moment, na który czekały miliony ludzi na całym świecie. Niestety, zmniejszenie reżimu sanitarnego spowodowało, że epidemia ponownie zaczęła rosnąć na sile. Wiemy, gdzie władze wprowadziły już restrykcje.

BENEDYKT XVI
26.05.2020 00:11 Ogromne zmiany w pierwszej połowie czerwca. Rząd planuje znieść kolejny zakaz

Rząd prawdopodobnie przychyli się do zniesienia kolejnych obostrzeń. Pierwsza połowa czerwca może przynieść sporo dużych zmian. Nieco informacji zdradziła Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, w rozmowie z radiową Jedynką. Szczegóły ma jednak podać szef rządu wespół z Ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim. Spodziewamy się m.in. otwarcia kin.Rząd po wdrożeniu 18 maja trzeciego etapu odmrażania gospodarki, w końcu przymierza się do kolejnego etapu luzowania obostrzeń. Pierwotny plan zakładał m.in. otwarcie kin i teatrów. Czy już od 1 czerwca będziemy mogli się do nich wybrać?