Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Kolejna faza luzowania obostrzeń przesunięta o trzy tygodnie. Czy to samo stanie się w Polsce?
Dagmara Olszewska
Dagmara Olszewska 16.07.2020 10:03

Kolejna faza luzowania obostrzeń przesunięta o trzy tygodnie. Czy to samo stanie się w Polsce?

GIS
Fot. lelum.pl

Luzowanie obostrzeń zostało przesunięte w Irlandii aż o trzy tygodnie. Rząd zastanawia się nad przywróceniem wielu restrykcyjnych zasad funkcjonowania w społeczeństwie. Wskaźnik zakażeń koronawirusem jest bezwzględny, niestety — epidemia przyspiesza. Czy w Polsce stanie się to samo?

Luzowanie obostrzeń i wyjście z domu to moment, na który czekały miliony ludzi na całym świecie. Niestety, zmniejszenie reżimu sanitarnego spowodowało, że epidemia ponownie zaczęła rosnąć na sile. Wiemy, gdzie władze wprowadziły już restrykcje.

Luzowanie obostrzeń odroczone, epidemia powraca?

W środę, 15 lipca zapadła ważna decyzja, która rzutuje na losy milionów. Władze Irlandii wstrzymały nadchodzącą, czwartą już fazę luzowania obostrzeń. Zmiany miały nastąpić w poniedziałek 20 lipca, jednak odłożono to na conajmniej trzy najbliższe tygodnie.

Powodem decyzji jest stale rosnący wskaźnik reprodukcji wirusa, którego wartość powyżej 1 oznacza, że epidemia przyspiesza. Obecnie w Irlandii wartość ta waha się między 1,2 a 1,8, co spowodowało wzmożoną czujność rządu. Niestety, ilość zakażeń znacznie wzrosła wśród młodych osób, które tuż po zmniejszeniu obostrzeń przestały przestrzegać jakichkolwiek zasad bezpieczeństwa.

  1. Ojciec Krzysztofa Zalewskiego napisał list do Kingi Dudy. Miał do niej zaskakującą prośbę, chodzi o Andrzeja Dudę
  2. Jaką emeryturę naprawdę dostają zakonnice? Znamy szczegóły, nie da się ich porównać ze świadczeniami księży
  3. Ostatnie pożegnanie 75-latki. Nagle zadzwonił lekarz, żałobnicy zamarli, prawda okazała się druzgocąca

Epidemia koronawirusa przyspiesza

Czwarta faza luzowania obostrzeń miała dotyczyć zwiększenia ilości osób, które mogą przebywać na jednym terenie. Dzięki temu, w kraju mogłoby zostać wznowione działanie kina, teatrów czy wydarzeń sportowych z udziałem publiczności.

Niedawno pisaliśmy, o czym przypomina obywatelom Ministerstwo Zdrowia. Niestety, w Polsce nie potwierdzono jeszcze informacji, czy obostrzenia związane z koronawirusem zostaną zaostrzone, czy obluzowane. Dzienna ilość zakażeń wirusem COVID-19 od początku lipca wynosi średni 263 osoby.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

luzowanie obostrzeń

Statystyki są bezwzględne, epidemia koronawirusa przyspiesza.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Mamy nagranie, trwa 3 minuty i widać na nim wszystko. Zaczął kroić kapustę, po chwili miał gotową najlepszą surówkę świata
  2. Są ofiary. Samolot rozbił się niedaleko Europy. Trudna akcja ratunkowa
  3. Majdan zadał Henrykowi jedno pytanie. Malec po chwili mu opowiedział, zaskakująca reakcja niemowlaka zamurowała wszystkich
  4. Paulina Smaszcz pokazała nowego partnera. To ich pierwsze zdjęcie
  5. Kinga Rusin też odchodzi ze śniadaniówki TVN-u? Zrozpaczeni fani nie mogą uwierzyć w jej ostatnie słowa
  6. Właśnie przyjęto nowe świadczenie. Od 2,4 tys. zł w górę

Źródło: polsatnews.pl, news.google.com

Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania