Lifestyle.Lelum.pl > Korona Królów

Korona Królów

nie żyje
05.04.2021 09:50 Nie żyje Wiesław Wójcik. Aktor grał w ,,Koronie królów’

Smutna wiadomość została przekazana na antenie TVP3 Kraków. Zmarł Wiesław Wójcik, aktor znany z wielu popularnych produkcji, w ostatnim czasie oglądaliśmy go m.in. w serialu TVP Korona królów, gdzie zagrał Władysława I Łokietka. Wiesław Wójcik zmarł w Wielką Niedzielę w wieku 75 lat. Przyczyna śmierci aktora nie została podana. To ogromny cios dla wszystkich fanów artysty, który błyszczał nie tylko na ekranie, ale także na teatralnych deskach.

korona królów
30.05.2020 15:57 Aktorka „Korony Królów” miała wystąpić bez ubrań. Kilka jej słów wystarczyło, by reżyser zupełnie zmienił zdanie

Gwiazda serialu Korona Królów, Emma Giegżno nie boi się mówić tego, co myśli. Jako aktorka rozumie sens grania scen nago, jednak muszą one mieć swoje powody. W tym przypadku zupełnie ich nie widziała, dlatego wdała się w dyskusję z reżyserem. Ta skończyła się odmową aktorki i jej rezygnacją z odgrywanej roli.Korona Królów: aktorka występująca w serialu TVP była odtwórczynią roli Aleksandry Olgierdówny, siostry Władysława Jagiełły w trzecim sezonie serialu. W wywiadzie udzielonym portalowi naTemat.pl opowiedziała, w jaki sposób odmówiła w swojej karierze zagrania sceny nago. Jak się okazało, nieznany reżyser chciał wykorzystać jej urodę, a nagość nie wniosłaby żadnej wartości artystycznej do sceny.

Korona Królów
08.01.2018 14:31 ŻENADA! Czy TVP płaci za pozytywne komentarze o „Koronie Królów”?

Według TVP „Korona Królów” to świetny serial, według internetów… troszeczkę mniej. Pojawiły się tysiące komentarzy i artykułów wyśmiewających i wytykających serialowi niedociągnięcie i błędy historyczne. Przeczytać mogliśmy również opinie, że to właściwie średniowieczy „Klan”, a także, że Polska nie jest jeszcze gotowa na serial opowiadający o czasach średniowiecznych, o czym zresztą przekonaliśmy się wielokrotnie. Telewizja Polska postanowiła wywołać na swoim profilu szczerą dyskusje na temat „Korony Królów”. Ale coś chyba poszło nie tak… „Korona Królów” to niezwykle ciekawy temat, jeżeli jeszcze nie widzieliście żadnego odcinka, a zdarza wam się oglądać seriale kostiumowe – koniecznie zobaczcie! Wyrobicie sobie swoje zdanie, być może zostaniecie wiernymi fanami? Nie mogliśmy jednak wyjść z zadumy, w jaki sposób Telewizja Polska postanowiła przykryć nieprzychylne komentarze. Efekt? Cudowny 🙂 Na oficjalnym profilu serialu znalazło się zaskakująco dużo identycznych komentarzy, było ich w sumie kilkaset 🙂 Widocznie ich autorzy mają takie same przemyślenia… dosłownie 🙂 Mamy dla was kilka przykładów: Dawid, Johnes, Karolina, Karo, Paweł, Dawid, Damian, Jacek, Marcin, Wiktor, a nawet kilka osób z zagranicy uważa, że serial powinien trwać 45 minut, a fani Gry o Tron powinni zastanowić się nad swoim ukochanym serialem historycznym, w którym występują smoki. ZOBACZ TEŻ: Zbierają firanki i koce na kostiumy dla aktorów nowej polskiej produkcji!

Korona Królów
08.01.2018 11:00 Zbierają firanki i koce na kostiumy dla aktorów nowej polskiej produkcji!

Kolejne komentarze na temat serialu, jaki w Nowym Roku wyemitowało TVP. Tym razem jednak na temat produkcji wypowiada się jeden z ministrów.

siostry Godlewskie
05.01.2018 17:59 Siostry Godlewskie zaśpiewają „Bogurodzicę” w „Koronie Królów”?

Nowy serial telewizji polskiej „Korona Królów” odbił się w sieci niemałym echem. Wskazują na to komentarze internatów oraz wiceministra kultury. Jednak tym razem padła propozycja obsadzenia w produkcji sióstr Godlewskich.

02.01.2018 15:28 Internet turla się ze śmiechu! „Korona królów” pełna żenujących błędów

Żeby nakręcić serial historyczny potrzeba przede wszystkim doskonale znać się na okresie historii, który chcemy przedstawić. Twórcy tej produkcji nie popisali się jednak zbyt dużą wiedzą na temat minionych wieków i historii Polski. Wraz z Nowym Rokiem na antenie telewizji TVP 1 pojawił się nowy serial kostiumowy, nawiązujący do historii panowania Kazimierza Wielkiego. Stacja telewizyjna nie kryła dumy z ilości widzów, którzy obejrzeli pierwsze odcinki. fot. Twitter Czujni internauci i tym razem nie zawiedli. Po dwóch pierwszych odcinkach serialu w internecie zrobiło się gorąco od ilości błędów, jakie się tam znalazły. W komentarzach, jakie pojawiły się na Twitterze jasno wynika, że producenci „Korony Królów” spali na lekcjach historii. Ilość błędów merytorycznych, jakie pojawiają się w produkcji, jest ogromna. Internauci komentują Użytkownicy Twittera zwracają uwagę na ogromną rozbieżność faktów historycznych. Jadwiga Kaliska nie miała możliwości znać słów modlitwy, którą odmawiała w odcinku, ponieważ ta powstała 200 lat później. fot. Twitter Kolejnym przykładem niespójności historycznej w serialu jest fakt, że w czasach panowania Władysława Łokietka mszy świętych nie odprawiano w języku polskim, a po łacinie. fot. Twitter ZOBACZ TEŻ: Ludzie porównują tego niesamowicie fotogenicznego goryla do George Clooneya! Widzowie zwracają uwagę również na kiepską grę aktorską oraz na zbyt duże tempo wydarzeń, przez które pominięto istotne wydarzenia dla historii Polski. fot. Twitter fot. Twitter fot. Twitter Autor komentarza podsumowuje „Koronę Królów” w jednym, krótkim zdaniu. fot. Twitter Stroje aktorów zostały ocenione adekwatnie do jakości. Twórcy nie popisali się także w kwestii tworzenia rekwizytów do serialu. ZOBACZ TEŻ: Pijany wsiadł do taksówki w sylwestra. Wysiadł w Nowy Rok, 600 km dalej fot. Twitter Internauci przewidują, że serial będzie inspiracją do wielu memów w 2018 roku. Mimo nadziei na historyczną superprodukcję, wśród widzów pozostał duży niesmak. fot. Twitter Naga Aldona również zwróciła uwagę widzów. fot. Twitter Spostrzegawczym odbiorcom nie umknęło również podobieństwo „Korony Królów” do kilku znanych seriali… fot. Twitter fot. Twitter fot. Twitter Czy twórcy serialu wezmą pod uwagę komentarze internautów i zwrócą większą uwagę na fakty historyczne? Miejmy taką nadzieję. źródło: Twitter.com