Lifestyle.Lelum.pl > Komisja Europejska

Komisja Europejska

Beata Szydło
19.08.2021 12:20 Beata Szydło namawia radnych do głosowania za utrzymaniem głośnej uchwały. Polska może stracić 2,5 mld euro

Ważą się losy dofinansowania, jakie województwo małopolskie miało otrzymać z Unii Europejskiej. Radni sejmiku muszą zdecydować, czy odrzucić homofobiczną uchwałę. Jeśli tego nie zrobią, region straci 2,5 mld euro. Wczoraj pisaliśmy tutaj o okolicznościach ultimatum, jakie województwu małopolskiemu postawiła Komisja Europejska. W 2019 roku sejmik małopolski przyjął deklarację anty-LGBT. Unia Europejska nie zamierza tolerować dyskryminacji, a to wiąże się z sankcjami. W lipcu KE poinformowała małopolskich radnych, że jeśli nie wycofają się z deklaracji „w sprawie sprzeciwu wobec wprowadzenia ideologii LGBT do wspólnot samorządowych”, wstrzyma dofinansowanie w ramach inicjatywy REACT-EU. Inicjatywa ta zakłada dofinansowanie służby zdrowia i gospodarki krajów UE, by zniwelować destrukcyjne skutki pandemii koronawirusa. W jej ramach województwo małopolskie miało otrzymać 2,5 mld euro. Pozostała część artykułu pod materiałem wideo: Komisja Europejska dała radnym 2 miesiące na zastanowienie. We wtorek miało się odbyć specjalne posiedzenie w tej sprawie, ale z „powodów technicznych” obrady przełożono na czwartek.

europejska płaca minimalna
04.12.2020 22:40 Czy uważasz, że powinna zostać wprowadzona europejska płaca minimalna?

Europejska płaca minimalna czyli sprawiedliwe wynagradzanie pracowników w UE, które powinno umożliwić godne życie, niezależnie od miejsca zatrudnienia — mówiła przewodnicząca Komisji Europejskiej (KE) Ursula von der Leyen, jak cytuje jej słowa portal money.pl. A wy co uważacie na ten temat? Według was europejska płaca minimalna powinna zostać wprowadzona? Projekt dotyczący tego tematu budzi wiele kontrowersji wśród pracodawców.

GIS
08.07.2020 09:38 Komisja Europejska ostrzega. Alert dotyczy rzeczy przeznaczonych dla dzieci

Komisja Europejska ostrzega. Z raportu, jaki sporządziła, wynika, że jedne z najczęściej zgłaszanych nieprawidłowości dotyczą właśnie zabawek, aż 13 procent z nich niesie ryzyko zadławienia u małych dzieci, z kolei używanie niektórych zgłoszonych produktów mogłoby się skończyć poważnymi obrażeniami. Komisja Europejska 7 lipca przedstawiła raport, który sporządza się co roku, a dotyczy on bezpieczeństwa w unijnym systemie wczesnego ostrzegania. Z raportu wynika, że najczęściej zgłaszane są zabawki, pojazdy silnikowe, urządzenia i sprzęt elektryczny.