Lifestyle.Lelum.pl > Dobry Start

Dobry Start

BENEDYKT XVI
30.11.2020 18:16 Sprzed chwili: MEN właśnie opublikowało komunikat. Już jutro będzie za późno, tylko dziś rodzice mogą jeszcze ubiegać się o dodatkowe pieniądze

MEN za pośrednictwem Twittera niedawno opublikowało ważny komunikat. Resort edukacji narodowej przypomina w nim, że dzisiaj, 30 listopada, jest ostatni dzień na składanie wniosków w rządowym programie Dobry Start. To 300 złotych jednorazowej pomocy dla wszystkich uczących się dzieci. MEN przypomina, że dzisiaj upływa ostatni dzień na składanie wniosków, aby ubiegać się o przyznanie środków z programu Dobry Start. Polki i Polacy mieli na to czas od początku lipca.

Biedronka
25.11.2020 08:18 Masz dziecko? Czas jest tylko do końca listopada, możesz dostać dodatkowe pieniądze

Przypominamy, że tylko do końca listopada można składać wnioski do programu Dobry Start. Coroczne dofinansowanie przysługuje wszystkim dzieciom uczącym się do 20. roku życia lub 24. w przypadku dzieci niepełnosprawnych. Państwo wypłaca 300 złotych na pomoce szkolne. Dobry Start to program, który funkcjonuje w Polsce od dwóch lat. Państwo w ten sposób pomaga rodzicom z wyposażeniem dziecka w wyprawkę szkolną. Wg danych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej większość rodziców złożyła już wnioski jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego.

zasiłek
21.11.2020 09:27 Uwaga: Masz dziecko? Czas się kończy, zostało tylko 9 dni. Ostatni moment, żeby otrzymać dodatek do 500 plus

300 złotych przysługuje na każde dziecko uczące się w szkole, w ramach programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej (MRiPS) Dobry Start. Jest to dodatkowe świadczenie socjalne dla rodziców dzieci, które nadal się uczą. Jednak czas na składanie wniosków niedługo się kończy. Prawni opiekunowie mają na to czas jeszcze tylko do końca listopada. Okazuje się, że 500 plus to niejedyne wsparcie dla rodziców. MRiPS przypomina o programie Dobry Start, w ramach którego można jednorazowo otrzymać dodatkowe 300 złotych na każde dziecko, które się uczy.

Biedronka
15.11.2020 11:44 Masz dziecko? Czas jest tylko do końca listopada, możesz dostać dodatek do 500 plus

Dziecko wiąże się ze sporymi wydatkami. Dobry Start to świadczenie przyznawane przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej (MRPS) dla rodziców uczących się dzieci. W jego ramach można otrzymać dodatkowe 300 złotych na każdego ucznia w naszej rodzinie. Jednak czas na składanie wniosków powoli się kończy. Rodzice, macie czas jeszcze do końca listopada. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przypomina, że wnioski o dodatkowe pieniądze z programu Dobry Start można składać jeszcze tylko do końca miesiąca. W ramach świadczenia na każde uczące dziecko rodzice otrzymują dodatkowe 300 złotych.

Rodzina
31.08.2020 14:56 Twoje dziecko idzie do szkoły? Należy ci się 300 złotych. Wiemy, jak je dostać

Dziecko, które idzie do szkoły, potrzebuje wyprawki. Tę można zakupić dzięki pomocy rządu w wysokości 300 złotych. Należy tylko złożyć odpowiedni wniosek. Wyjaśniamy, na jakich zasadach przyznawane jest świadczenie i kto może się o nie ubiegać. Lepiej zrobić to wcześniej, jeśli się zagapimy, pieniądze możemy dostać nawet po listopadzie.Nowy plan rządu zakłada wsparcie rodziców podczas powrotu do szkoły. Wyprawka wcale mało nie kosztuje, a jeśli w rodzinie jest kilka pociech w wieku szkolnym, zakupienie szkolnych przedmiotów i książek może być kłopotliwe. 300 złotych przysługuje każdemu dziecku będącemu w wieku szkolnym.