Lifestyle.Lelum.pl > Bezpłodność

Bezpłodność

Smog
20.11.2019 17:01 Smog zagraża płodności. Statystyki nie pozostawiają złudzeń

Smog: płodność jest zagrożona przez zanieczyszczone i spowite gęstą mgłą powietrze. Statystyki nie pozostawiają żadnych złudzeń, a badacze są naprawdę bezlitośni. Okazuje się, że Polska znajduje się w czołówce krajów z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem, a nasz dług ekologiczny jest ogromny. Smog, który unosi się w powietrzu stanowi olbrzymie zagrożenie dla zdrowia milionów ludzi. Okazuje się, że narażony jest nie tylko układ oddechowy czy krążenia, ale też rozrodczy! W związku z tym problemy z poczęciem dziecka mogą stać się globalnym zagadnieniem. Jak skutecznie chronić się przed negatywnym działaniem smogu? Znamy odpowiedź.

Wyznanie Marcina: „Mam dwójkę dzieci... właśnie dowiedziałem się, że od dziecka jestem bezpłodny”
10.01.2019 18:59 Wyznanie Marcina: „Mam dwójkę dzieci… właśnie dowiedziałem się, że od dziecka jestem bezpłodny”

Bezpłodność jest często prawdziwą tragedią dla osób, które zostały nią dotknięte. Szczególnie kiedy ich marzeniem jest założenie rodziny i posiadanie dzieci. Otrzymaliśmy niedawno list od jednego z czytelników o imieniu Marcin. To bez wątpienia jedna z najbardziej przejmujących wiadomości, jakie do nas nadesłaliście. Co go spotkało? – Mam dwójkę dzieci… właśnie dowiedziałem się, że od dziecka jestem bezpłodny – napisał do nas Marcin. Jego żona nie ma pojęcia, że mężczyzna poznał skrywaną przez nią przez kilkanaście lat tajemnicę. Mało brakowało, a sprawa nigdy nie wyszłaby na jaw, a on żyłby w przeświadczeniu, że jest biologicznym ojcem swoich dwóch córeczek. – To bzdura, że najgorsza prawda jest lepsza niż najpiękniejsze kłamstwo. Bezpłodność to coś, o czym nie musiałem się dowiadywać. Co spotkało Marcina? Jego historia wyciska łzy z oczu!

Ryszard Dąbrowski
17.01.2018 12:22 Małgorzata Rozenek OSTRO: „Odczepcie się od dzieci z in vitro!”

Małgorzata Rozenek- Majdan, żona byłego piłkarza i popularna prezenterka telewizyjna zabrała głos w istotnej sprawie. Perfekcyjna pani domu staje w obronie wszystkich bezdzietnych par. In vitro jest metodą, która daje nadzieję na dziecko, wszystkim tym, którzy cierpią na bezpłodność. Polega ona na połączeniu komórki jajowej z plemnikiem w warunkach laboratoryjnych. Metoda ta w Polsce jest stosowana od blisko 25 lat. Nie wiadomo, ile dzieci przyszło na świat dzięki takiemu rodzaju zapładniania. W naszym kraju to nadal temat tabu, kilka lat temu refundowanie tej metody obiecał były premier Donald Tusk. Jednak teraz rząd likwiduje programy wspierające finansowo in vitro, co jest ciosem dla wszystkich kobiet, które z różnych powodów nie mogą mieć dzieci. ZOBACZ TEŻ: Żona Stocha odcina się od CELEBRYCKIEGO życia: „Zamiast na ścianki, wolę chodzić z mężem na randki”