Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Taniec z Gwiazdami: Ten występ przeszedł do historii. To Pudzian?
Julia Bogucka
Julia Bogucka 03.05.2024 18:11

Taniec z Gwiazdami: Ten występ przeszedł do historii. To Pudzian?

Mariusz Pudzianowski, Magdalena Soszyńska
Fot. KAPiF

Zbliżający się finał programu “Taniec z Gwiazdami” to dobra okazja na przywołanie wspomnień. W 2008 roku udział w nim wziął Mariusz Pudzianowski. Choć nie każdy w to wierzył, sportowiec dotarł aż do finału. Tam wystąpił z uszami ogra na głowie. A to, co zrobił z tancerką, jest niebywałe!

Przed nami finał programu "Taniec z Gwiazdami"

Tej niedzieli obejrzymy ostatni odcinek wiosennej odsłony tanecznego programu emitowanego na Polsacie. W grze zostały tylko trzy pary, które zawalczą o Kryształową Kulę. To Roxie Węgiel i Michał Kassin, Anita Sokołowska i Jacek Jeschke oraz Maffashion i Michał Danilczuk. Przed uczestniczkami nie lada wyzwanie, ponieważ wysoki poziom każdej z nich obliguje do wykonania układu lepszego niż wszystkie poprzedni.

Każda z par ma swoich fanów, ale wszystko wskazuje na to, że to Roxie Węgiel jest największą faworytką bieżącej edycji programu “Taniec z Gwiazdami”. Artystka zwróciła się niedawno do swoich odbiorców z prośbą o głosy. Dodała, że jeśli uda jej się wygrać, to zgłosi się do Konkursu Piosenki Eurowizji w 2026 roku. To dobra motywacja dla tych, którzy doceniają talent wokalny Roxie Węgiel, od kilku lat bowiem trwa dyskusja o jej udziale w “dorosłej” odsłonie tego turnieju.

KAPIF_oryginal_K1200851F (1).jpg
Fot. KAPiF
Taniec z Gwiazdami 2024: kto odpadł 28.04.2024? Maffashion zatańczyła jeszcze raz! Bardzo chcieli udowodnić Pavlović, że nie miała racji

Te gwiazdy wygrały poprzednie edycje

“Taniec z Gwiazdami” jest realizowany w Polsce od 2005 roku i początkowo emitowany był w TVN. Tam doczekał się trzynastu edycji, a po trzyletniej przerwie przeniesiono go do telewizji Polsat. Łącznie obejrzeliśmy już 26 odsłon, a bieżąca jest dwudziesta siódma. Na przestrzeni niemal dwóch dekad poznaliśmy wielu utalentowanych celebrytów, jak i tych, którym z tańcem nie jest do końca po drodze.

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych par, które wygrały format, była Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel. Popularności dodał im fakt, że ich relacja nawiązana na parkiecie przerodziła się w małżeństwo. W pamięć na długo zapadli również Agata Kulesza i Stefano Terrazzino, zwycięzcy ósmej edycji programu “Taniec z Gwiazdami”. Aktorka nie wierzyła w swoje możliwości i marzyła o tym, aby dotrzeć przynajmniej do trzeciego odcinka, tymczasem sześć razy udało jej się zdobyć komplet punktów.

KAPIF_oryginal_K399689F.jpg
Fot. KAPiF

ZOBACZ TEŻ: Nie tak miało być. "Taniec z Gwiazdami" zaczął się od wpadki z udziałem Musiała

Tak zaprezentował się Mariusz Pudzianowski podczas finału

Fani programu “Taniec z Gwiazdami” z pewnością pamiętają edycję, w której wystąpił Mariusz Pudzianowski. Z jednej strony wyćwiczona siła sportowca była atutem, bowiem umożliwiała mu wykonanie wielu skomplikowanych ruchów, współpracując z tancerką Magdaleną Soszyńską. Patrząc z innej perspektywy, muskulatura utrudnia swobodę ruchów i niemal uniemożliwia zachowanie wdzięku tak potrzebnego w tańcu. Nie było to jednak przeszkodą dla Mariusza Pudzianowskiego.

Strongman dotarł bowiem aż do finału formatu “Taniec z Gwiazdami”, a ostatecznie zajął drugie miejsce. W ostatnim odcinku zaprezentował taniec, o którym niemal od początku marzyła jego sceniczna partnerka.

Jak Mariusz pierwszy raz wszedł na salę prób, to od razu skojarzył mi się z ogrem. W sensie ze Shrekiem. Jedyne, co go różniło od Shreka, to nie był zielony, bo tak naprawdę posturą to kompletnie przypominał Shreka. I miałam takie marzenie wymyślone sobie, żeby zatańczyć do muzyki Shreka - opowiadała Magdalena Soszyńska.

Tak też się stało, a na scenie pojawił się Mariusz Pudzianowski z charakterystycznymi uszami ogra. W pewnym momencie z eleganckiego garnituru przebrał się nawet w strój bohatera znanego z filmu animowanego, co nie umknęło uwadze jurorów. Iwona Pavlović nie mogła się oderwać od rajstop i lakierek, które założył sportowiec. Za swój występ otrzymali wówczas 38 punktów.

KAPIF_oryginal_K379674F.jpg
Fot. KAPiF