Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Tak brzmiały ostatnie słowa księżnej Diany. Strażak zdradził je po latach
Julia Bogucka
Julia Bogucka 19.06.2024 11:06

Tak brzmiały ostatnie słowa księżnej Diany. Strażak zdradził je po latach

księżna Diana
Fot. Ken Goff/AKPA

Niedługo miną trzy dekady od tragicznego wypadku, którego uczestniczką była księżna Diana. Kilka godzin po zderzeniu się auta z filarem tunelu Alma, Lady Di zmarła w paryskim szpitalu. Teraz wiemy, jakie były jej ostatnie słowa.

Księżna Diana zginęła w tragicznym wypadku

Była końcówka sierpnia 1997 roku, kiedy Królowa Ludzkich Serc przebywała w Paryżu po rozwodzie z księciem Karolem. Ten związek wywoływał wiele skandali w latach 90., które nie były na rękę brytyjskiej rodzinie królewskiej. Fotoreporterzy czyhali na jakikolwiek krok ze strony Lady Di, który mógłby być tematem na okładkę tabloidu. Tak było i tego dnia, kiedy doszło do tragicznego w skutkach wypadku.

akpa_goffdiaustralia_3.jpg
Fot. Ken Goff/AKPA

Księżna Diana w towarzystwie Dodiego Al-Fayeda, Trevora Rees-Jonesa (ochroniarz Al-Fayeda) i Henriego Paula jechała autem i próbowała uciec od paparazzich paryskimi uliczkami. Flesze rozbłyskały raz po raz, a auto rozpędziło się do niebezpiecznej prędkości. Krótko po północy uderzyło w filar tunelu Alma. Kilkoro pasażerów zginęło na miejscu, Królowa Ludzkich Serc została przewieziona do szpitala. Mimo walki o jej życie, zmarła jeszcze tej samej nocy

Familiada: Imię męskie bez "a". Odpowiedział, a później złapał się za głowę Sokołowska zdradziła jak wyglądają kulisy "Tańca z Gwiazdami". Tego nie było w telewizji

Kulisy śmierci księżnej Diany wciąż są tajemnicze

Śmierć Lady Di wstrząsnęła nie tylko Brytyjczykami, ale większością osób, które jakkolwiek śledziły losy rodziny królewskiej. Nie każdy mógł uwierzyć w to, że mógł to być zwykły wypadek spowodowany zachłannością fotoreporterów i nieuwagą kierowcy, chcącego jak najszybciej oddalić się od błyskających fleszy. Z tego powodu wokół całej sprawy narosło wiele teorii spiskowych, które do teraz są rozpatrywane przez wiele osób.

akpa_goffdiharbourclub_3.jpg
Fot. Ken Goff/AKPA

Spekulowano między innymi, że wypadek został zaplanowany przez księcia Karola lub królową Elżbietę II. Niewątpliwie księżna Diana i jej rozwód wpływał bezpośrednio na reputację całej rodziny, co miało się nie podobać panującej wówczas władczyni. Inni twierdzili, że Lady Di była w ciąży z Dodim Al-Fayedem, a ktoś nie chciał, aby wyszła za mąż za egipskiego producenta. Niektóre plotki były wyjątkowo niewiarygodne, jednak i tak zyskały swoich sympatyków.

ZOBACZ TEŻ: Usunęli ją z nowej czołówki "M jak miłość". Widzowie nie mogą w to uwierzyć

Takie były ostatnie słowa księżnej Diany

Od wypadku Lady Di minęły już niemal trzy dekady, jednak dopiero po wielu latach wyszły na jaw ostatnie słowa kobiety. Tuż po wypadku księżna była przytomna, nie miała nawet żadnych widocznych krwotoków. Strażak, który udzielił jej pierwszej pomocy, nie spodziewał się, że noc skończy się tak tragicznie. Spodziewał się, że po przewiezieniu Diany do szpitala, wszystko będzie dobrze.

Mężczyzna w wywiadzie udzielonym “The Sun” zdradził, jakie były ostatnie słowa Lady Di, krótko po tym, jak wykonał jej masaż serca. Kiedy księżna odzyskała oddech, wypowiedziała tylko jedno zdanie:

O boże, co się stało.

Krótko później na miejsce wypadku przyjechali ratownicy medyczni. Kilka godzin później księżna zmarła w szpitalu.