Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Szymon Hołownia w euforii uderzył mocnymi słowami. Zapowiedział rewolucyjne zmiany, będą dotyczyły każdego Polaka
Martyna Pałka
Martyna Pałka 16.10.2023 10:36

Szymon Hołownia w euforii uderzył mocnymi słowami. Zapowiedział rewolucyjne zmiany, będą dotyczyły każdego Polaka

Szymon Hołownia w euforii uderzył mocnymi słowami
Szymon Hołownia w euforii uderzył mocnymi słowami, fot. KAPIF

Szymon Hołownia nie krył radości po ogłoszeniu sondażowych wyników exit poll. W emocjach uderzył z zaskakującym, dobitnym oświadczeniem. Zadeklarował ogromne zmiany. Mają one dotyczyć każdego Polaka.

Szymon Hołownia triumfuje po ogłoszeniu sondażowych wyników exit poll

Z sondażowych wyników exit poll wynika, że zaskakująco duże poparcie zyskała Trzecia droga, w skład której wchodzi koalicja PSL oraz Polska 2050 Szymona Hołowni. Według IPSOS-u formacja ta może liczyć na 13 procent poparcia, co dałoby im 55 mandatów w Sejmie. 

Jeśli taki scenariusz się potwierdzi i liczby te nie ulegną wielkiej zmianie po oficjalnym zliczeniu i ogłoszeniu wyników wyborów, będzie to oznaczało, że mogą razem z KO Donalda Tuska i Lewicą stworzyć koalicję rządzącą naszym krajem przez najbliższe 4 lata.

Szymon Hołownia zdaje się być blisko myślami takiego scenariusza, zadeklarował już bowiem, że w Polsce nastąpią rewolucyjne zmiany. Jedna z nich może wzbudzić szczególne emocje.

Tusk reaguje na sondażowe wyniki wyborów. "To koniec"

Najpierw exit poll, teraz wyniki late poll dają formacji Syzmona Hołowni znaczące poparcie

Dzisiaj rano pojawiły się wyniki late poll sondażowni IPSOS, które są uważane za nieco dokładniejsze od exit poll. I tutaj Trzecia Droga zyskuje znaczące poparcie - 13,5%, co przełożyłoby się na 57 mandatów. Co prawda wygrałby PiS z wynikiem 36,6 (198 mandatów), ale to partie opozycyjne, jeśli zdecydują się na stworzenie koalicji (a wszystko na to wskazuje) będą miały większość. 

Late poll daje bowiem Lewicy 8,6% (30 mandatów) oraz KO 31% (161 mandatów). Próg przekroczyłaby jeszcze Konfederacja z wynikiem 6,4% (14 mandatów). Swoich przedstawicieli nie wprowadziliby do Sejmu Bezpartyjni Samorządowcy, mając wynik 2,4%.

Szymon Hołownia zapowiada zmiany. Jedne z nich mogą szokować

Przedstawiciele Trzeciej Drogi nie kryją swojej radości ze wstępnych wyników wyborów, jakie opublikowano w mediach. Władysław Kosiniak-Kamysz zaraz po głosowaniu podziękował Szymonowi Hołowni za stworzenie koalicji.

Dla nas wszystkich jest to wielki dzień. Dzień wielkiej zmiany, która następuje w Polsce. Nie odbyłaby się ona, gdyby nie powstała Trzecia Droga 

Głos zabrał również lider Polski 2050, który podziękował wszystkim za zaangażowanie i pomoc w tegorocznych wyborach parlamentarnych.

To są setki tysięcy ludzi, którzy przez ostatnie tygodnie zdzierali buty i gardła, chodzili od domu do domu, od człowieka do człowieka. Udało się nam zrobić coś, co do tej pory wydało się być w Polskiej polityce: współpracę, duet, koalicję, w której ludzie szanują się nawzajem

Co więcej, Szymon Hołownia zapowiedział również zmiany, jakie jego partia może wprowadzić w ciągu kolejnych lat w naszym kraju. 

Ja nie jestem Joanną Szczepkowską, ale mogę chyba zaryzykować, że 15 października skończyły się w Polsce kłótnie i rozdawnictwo, a zaczęła się współpraca i inwestycje w naszą przyszłość

Źródło; fakt.pl