Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Jarosław Kaczyński usłyszał wyniki i tymi słowami zwrócił się do Polaków. Morawiecki nie mógł się opanować
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 15.10.2023 22:14

Jarosław Kaczyński usłyszał wyniki i tymi słowami zwrócił się do Polaków. Morawiecki nie mógł się opanować

Jarosław Kaczyński
Reakcja Jarosława Kaczyńskiego po usłyszeniu wyników wyborów. Fot. KAPiF, Wojciech Olkusnik/East News

15 października o godzinie 21 lokale wyborcze zostały zamknięte. Chwilę później do wiadomości publicznej zostały podane wstępne wyniki wyborów parlamentarnych 2023. Jak zareagował na nie prezes partii Prawo i Sprawiedliwość, Jarosław Kaczyński?

Podano wstępne wyniki wyborów 2023

Tuż po 21 ogłoszono wstępne wyniki wyborów do Sejmu i Senatu. Polacy przez cały dzień czekali na ten moment, jednak zdecydowanie z największą presją zmagali się przedstawiciele poszczególnych partii. Exit poll przyniósł niespodziewane wyniki, według których 1 miejsce zajęło Prawo i Sprawiedliwość (200 mandatów w sejmie). Tuż za nimi uplasowała się Koalicja Obywatelska z wynikiem 163 mandaty. Trzecie miejsce należy do Trzeciej Drogi (55 mandaty), a dalej Lewica (30 mandatów) i Konfederacja (12 mandatów). 

Wyniki procentowe wyborów prezentują się w następujący sposób:

Prawo i Sprawiedliwość – 36,8 procent 

Koalicja Obywatelska – 31,6 procent 

Trzecia Droga – 13 procent 

Lewica – 8,6 procent 

Konfederacja – 6,2 procent 

Bezpartyjni Samorządowcy – 2,4 procent 

Polska Jest Jedna – 1,2 procent 

Inne – 0,2 procent

Znamy wyniki exit poll. Tego nikt się nie spodziewał

Wstępne wyniki wyborów 2023 - reakcja Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego

Dziś tuż po godzinie 21 cisza wyborcza oficjalnie dobiegła końca, a lokale wyborcze zostały zamknięte. Podczas gdy ostatnie głosy wpadały do urn, do wiadomości publicznej podano pierwsze, wstępne wyniki wyborów parlamentarnych 2023. Na tę chwilę z niecierpliwością wyczekiwały miliony Polaków, ale również członkowie poszczególnych partii.

Tuż po ogłoszeniu wstępnych wyników wyborów głos zabrał Donald Tusk. Lider Koalicji Obywatelskiej był bardzo zadowolony z wyniku swojej partii. Jak w takim razie zareagował Jarosław Kaczyński? Prezes Prawa i Sprawiedliwości wygłosił przemówienie, na które w zaskakujący sposób zareagował Mateusz Morawiecki.

Jarosław Kaczyński zaskoczył przemówieniem po ogłoszeniu wstępnych wyników wyborów

Chwilę po ogłoszeniu wstępnych wyników wyborów 2023, liderzy partii wygłosili przemówienia. Słowa Jarosława Kaczyńskiego okazały się sporym zaskoczeniem. Mimo iż Prawo i Sprawiedliwość zajęło 1 miejsce, nie uzyskało ono bezwzględnej większości. Lider PiSu wydawał się jednak usatysfakcjonowany wynikiem swojej partii.

Szanowni państwo, mamy pierwsze wyniki badań. One nam dają 4 zwycięstwo w dziejach naszej partii w wyborach parlamentarnych i 3 po kolei. To jest naprawdę wielki sukces naszej formacji i naszego projektu dla Polski. Ale oczywiście przed nami jeszcze stoi pytanie o to, czy ten sukces będzie można zmienić w kolejna kadencję naszej władzy. tego jeszcze w tej chwili nie wiemy, ale musimy mieć nadzieję, że niezależne od tego, czy będziemy przy władzy, czy w opozycji, to ten projekt będziemy na różne sposoby realizować i nie pozwolimy na to, by Polskę zdradzono! (…) Ale oczywiście uczynimy także wszystko, co jest możliwe, by mimo wszystko nasz program był dalej realizowany – głosił Jarosław Kaczyński.

Słowom prezesa Prawa i Sprawiedliwości pilnie przysłuchiwali się wszyscy członkowie jego partii, w tym również Mateusz Morawiecki. Prezes nie był w stanie powstrzymać szerokiego uśmiechu, który przez cały czas cisnął mu się na usta.

Projekt bez nazwy - 2023-10-15T213508.858.png
Zaskakujące słowa Jarosława Kaczyńskieg o Donaldzie Tusku. Fot. KAPiF, Wojciech Olkusnik/East News
Projekt bez nazwy - 2023-10-15T213432.784.png
Zaskakujące słowa Jarosława Kaczyńskieg o Donaldzie Tusku. Fot. KAPiF, Wojciech Olkusnik/East News
Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania