Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Tego po wyborach nikt się nie spodziewał. Szokujące zachowanie Danuty Holeckiej, na wizji nie gryzła się w język
Michał Fitz
Michał Fitz 16.10.2023 08:05

Tego po wyborach nikt się nie spodziewał. Szokujące zachowanie Danuty Holeckiej, na wizji nie gryzła się w język

Danuta Holecka
fot. TVP Info

Wczoraj po godzinie 21.00 telewizje wreszcie mogły dyskutować o sondażowych wynikach wyborów i jak można było przypuszczać, emocji w tych rozmowach nie brakowało. Danuta Holecka w jednym z programów TVP Info zdecydowała się na dosyć ofensywny komentarz względem jednego z polityków.

Wybory 2023: Sondażowe wyniki wyborów exit poll

Na oficjalne wyniki przyjdzie nam jeszcze poczekać pewnie nieco ponad dobę, ale już sondażowe wyniki exit poll sugerują, że w Polsce dojdzie do zmian. Wiele wskazuje na to, że PiS, choć indywidualnie miał najlepszy wynik, ostatecznie utraci władzę na rzecz koalicji dotychczasowej opozycji.

Prawo i Sprawiedliwość – 36,8 procent 

Koalicja Obywatelska – 31,6 procent 

Trzecia Droga – 13 procent 

Lewica – 8,6 procent 

Konfederacja – 6,2 procent 

wg: Sondaż IPSOS Exit Poll

Donald Tusk nagle zaczął mówić o Dudzie. TAK podsumował jego kadencję. Co na to prezydent?

Wybory 2023: Polityk Konfederacji dziękuje za głosy w TVP Info

W trakcie jednego z powyborczych programów, który prowadziła Danuta Holecka, do głosu doszedł jeden z członków Konfederacji. W obozie tej partii od wczoraj panuje ogromny zawód, o czym pisał w mediach nawet jej lider. Spodziewano się bowiem znacznie lepszego wyniku.

Niemniej wspomniany wyżej, desygnowany do programu TVP polityk podziękował wszystkim tym, którzy oddali na jego ruch głos. Wbił też szpilkę konkurencyjnym partiom i mediom, które oskarżył o to, że nie dawały Konfederacji możliwości dotarcia do wyborców.

Wybory 2023: Danuta Holecka komentuje wynik Konfederacji

Choć Danuta Holecka najpierw sama apelowała o to, by dać politykowi Konfederacji mówić, nie omieszkała skomentować jego słów, gdy ten po części zaatakował jej pracodawcę. Dobitnie stwierdziła, skąd według niej wziął się taki słaby wynik tego ugrupowania.

Lepiej, żeby niektórych tematów nie słyszeli wyborcy, to może mielibyście wyższy wynik. Przepraszam, że to powiem.

Zaskakujące było również użycie słowa "kochani", gdy zwracała się do polityków opozycji, zaznaczała, że nie będzie się kłócić ze względu na panujące “święto demokracji”. Czy w ten sposób pokazała, że czuje wiatr potencjalnych zmian?

 

Tagi: tvp.info
Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania