Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Skiba już naprawdę przegiął? Szokująca przypowieść artysty “Czarownica Krystyna, leśniczy Tusk”
Julia Bogucka
Julia Bogucka 16.01.2024 20:13

Skiba już naprawdę przegiął? Szokująca przypowieść artysty “Czarownica Krystyna, leśniczy Tusk”

Krzysztof Skiba
TRICOLORS/East News/TRICOLORS/East News

Znany wokalista nie stroni od odważnych komentarzy dotyczących polskiej polityki. Krzysztof Skiba znany jest ze swoich uszczypliwych wypowiedzi i skrupulatnej obserwacji otoczenia. Tym razem felietonista postanowił uraczyć swoich fanów historyjką zatytułowaną “W naszym lesie”. Rozumiecie coś z tego?

Krzysztof Skiba i jego popularność

To znany polski muzyk, wokalista znany z zespołu Big Cyc. W swoim życiu zajmował się również aktorstwem, publicystyką i dziennikarstwem radiowo-telewizyjnym. Od 14 roku życia jest zainteresowany działalnością satyryczną, to wtedy bowiem założył pierwszy kabaret Tapeta, który występował na ogólnopolskich festiwalach. Jego felietony i opowiadania były publikowane między innymi w “Gazecie Wyborczej”, “Tygodniku Literackim”, czy “Playboyu”.

W Radiu Gdańsk ukazywała się jego audycja “Skiba z masłem”, a na antenie RMF FM współprowadził “Studio wyborcze”. Pojawiał się również w AntyRadiu i rozgłośni Halo.Radio. Zespół Big Cyc ma na koncie kilkanaście albumów, a jednymi z jego najpopularniejszych utworów są: “Tu nie będzie rewolucji”, “Berlin Zachodni”, czy “Każdy facet to świnia”

Krzysztof Skiba zaszokował Polaków?! TAK ma wyglądać jego wesele z 25 lat młodszą ukochaną. Koniec z tradycją Krzysztof Skiba z burzą włosów na głowie. Aż ciężko go rozpoznać! Zdjęcie robi furorę w sieci

Skiba komentuje polską politykę

Wychowany w okresie PRL Krzysztof Skiba nie unika komentowania działań politycznych władz Polski. Mężczyzna w przeszłości angażował się w liczne happeningi mające na celu ośmieszenie władz komunistycznych, za co bywał karany. Również dziś artysta odważnie wypowiada się na tematy podnoszone w kraju i nie boi się krytykować przedstawicieli politycznych.

Parę lat temu głośno było o pozwie skierowanym przez Telewizję Polską przeciwko Krzysztofowi Skibie. Wszystko dotyczyło słów wokalisty na temat śmierci prezydenta Gdańska. Skiba sugerował, że TVP przyczyniła się do zamachu na Pawła Adamowicza. Oddzielny pozew złożył również dziennikarz Michał Rachoń, jednak artysta w grudniu 2019 roku został oczyszczony ze wszystkich zarzutów.

ZOBACZ TEŻ: Mocne wyznanie ukochanej Krzysztofa Skiby. Ujawniła całą prawdę. Tego nigdy nie będzie z nim mieć

Krzysztof Skiba i jego przypowieść

Ostatnie wybory parlamentarne przeprowadzone w Polsce wywołały wiele emocji. Wszystko ze względu na rekordową, ponad 70-procentową frekwencję oraz zmianę obozu rządzącego po dwóch kadencjach. Od 15 października miliony osób przygląda się działaniom parlamentarzystów, o czym świadczą rekordy oglądalności transmisji z polskiego Sejmu. Nie umknęło to również uwadze Krzysztofa Skiby.

Na jego profilu w serwisie Instagram pojawił się długi post przedstawiający pewną historyjkę. Cała opowieść dzieje się w lesie i przedstawia perypetie nowego leśniczego. Barwny felieton Krzysztofa Skiby spotkał się z rozbawieniem jego odbiorców, a z całością można się zapoznać na jego Instagramie.

“(…) Przyroda jednak sprzyja nowemu leśniczemu, który wygrał wybory w nadleśnictwie i ma teraz dostęp do paśników. Większość zwierzaków śpi zimowym snem i ani w głowie im protestować. A wilki i lisy harcują w najlepsze. (…)”

- czytamy na profilu artysty.