Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Siostra żegna Marzenę Sztukę. „Zawsze mówiła, że mnie nienawidzi”
Julia Bogucka
Julia Bogucka 09.06.2024 12:59

Siostra żegna Marzenę Sztukę. „Zawsze mówiła, że mnie nienawidzi”

Marzena Kipiel-Sztuka
Fot. AKPA

Marzena Kipiel-Sztuka zmarła w wieku 58 lat. W sieci pojawiły się liczne kondolencje. Na słowa pożegnania zdobyła się również siostra aktorki. Kobiety nie miały ze sobą dobrych relacji.

Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje

Media obiegła informacja o śmierci aktorki znanej z roli Halinki Kiepskiej w kultowym polskim serialu. Przykre wieści przekazała jej koleżanka z planu Renata Pałys. W lakonicznej publikacji podkreśliła, że aktorka zmarła w wyniku ciężkiej choroby. Serialowa żona Ferdka zmagała się z depresją, przewlekłą obstrukcyjną chorobą płuc oraz problemami z biodrem.

Informacje zostały później potwierdzone przez “Plejadę”, która zadzwoniła do Renaty Pałys. W krótkiej rozmowie aktorka zdradziła, że do śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki doszło około godziny 9:00.

Dzisiaj rano po ciężkiej chorobie odeszła Marzena Sztuka - napisała Renata Pałys.

Publikację na temat śmierci aktorki opublikowała też Gabriela Oberbek, która również miała okazję współpracować z Marzeną Kipiel-Sztuką.

Niezapomniana Halinka Kiepska, ale przede wszystkim dobry, kochany człowiek. Kobieta dynamit, kochająca swoją pracę. Realizowała ostatnio z pasją swój autorski projekt sceniczny "Życie nie musi być Kiepskie". Uwielbiała śpiewać, była skarbnicą zawodowych anegdot.

Jak potoczyły się losy Pałys i Kipiel-Sztuki? Jedna zniknęła, druga żyje pełnią życia To on, a nie Grabowski miał być Ferdkiem w “Świecie według Kiepskich”!

Marzena Kipiel-Sztuka zmagała się z szeregiem chorób

Choroba płuc, na którą cierpiała aktorka, jest czwartą przyczyną śmierci na świecie pod względem częstości. Według statystyk obecnie w Polsce cierpią na nią 2 miliony osób, a na świecie 250 milionów. Choć dokładna przyczyna śmierci aktorki nie jest w tym momencie znana, jest wysoce prawdopodobne, że to właśnie POChP się do niej przyczyniło.

Oprócz choroby płuc serialowa Halinka Kiepska cierpiała również na depresję. Życie bardzo boleśnie ją doświadczyło, bowiem wszyscy trzej jej mężowie zmarli przed pięćdziesiątką. W wyniku tych zdarzeń musiała przebywać w ośrodku.

Nie obeszło się bez terapii, psychiatry, pobytu w ośrodku… Bez ludzi z mojego otoczenia, którzy cały czas byli przy mnie i wspierali mnie, nigdy nie wyszłabym z dołka - mówiła dla “Na żywo”.

KAPIF_oryginal_K467275F.jpg
Fot. KAPiF

ZOBACZ TEŻ: Marzena Kipiel-Sztuka ma problemy zdrowotne. Przekazała przykre informacje

Dorota Kipiel pożegnała siostrę

W mediach społecznościowych pojawia się szereg kondolencji i wspomnień związanych z Marzeną Kipiel-Sztuką. Na słowa pożegnania zdobyła się również jej siostra Dorota. Okazuje się, że kobiety nigdy nie miały dobrej relacji. Niemniej jednak podsumowała swoje słowa wyznaniem miłości w stronę zmarłej.

Zmarła dzis moja siostra....
Marzena Kipiel Sztuka serialowa Halinka Kiepska
Nie miałyśmy dobrych relacji, nie będę tego ukrywać bo większość to wie.
Moja jedyna siostra i zawsze siostra.
Jak byłam mała zawsze mnie broniła i manto spuszczała każdemu kto mi krzywdę zrobił.
Zawsze mówiła że mnie nienawidzi, ale kocha i nigdy nie pozwoli żeby ktoś mnie skrzywdził.
Mądra,  inteligentna,  uparta...
Kocham Ciebie Marzis