Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Sąd ujawnił zarobki Jerzego Stuhra. Z tej kwoty będzie musiał zapłacić karę i odszkodowanie
Marcin Gałązka
Marcin Gałązka 02.03.2023 17:48

Sąd ujawnił zarobki Jerzego Stuhra. Z tej kwoty będzie musiał zapłacić karę i odszkodowanie

Jerzy Stuhr
fot. KAPiF

Kilka dni temu sąd orzekł wyrok w sprawie znanego aktora. Jerzy Stuhr musi zapłacić odszkodowanie za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Zostało ono wyliczone na podstawie zarobków Stuhra. Wiadomy jest jego miesięczny przychód. 

Aktor brał udział w kolizji w październiku poprzedniego roku. Stuhr kierujący samochodem marki Lexus potrącił motocyklistę. Zdaniem poszkodowanego zbiegł on również z miejsca zdarzenia. Tym oskarżeniom aktor zaprzeczył, ale przyznał, że zachował się nieodpowiedzialnie.

Jerzy Stuhr usłyszał wyrok

W ostatnich dniach aktor usłyszał wyrok za ten występek. Stuhr nie uczestniczył w rozprawie, ale jego pełnomocnik złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Przyznano mu karę grzywny w wysokości 200 dziennych stawek po 60 złotych i 3 lata zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. 

Dodatkowo Stuhr został zobowiązany do wpłaty 6 tysięcy złotych na fundusz postpenitencjarny i uregulowanie ponad 4 tysięcy złotych kosztów sądowych. Wyrok nie jest prawomocny i aktor może się jeszcze od niego odwołać.

Nagłe zniknięcie Justyny i Tomasza z "Rolnik szuka żony". Przekazali informację, skąd ten pomysł

Ile zarabia Jerzy Stuhr?

Podobnie jak w przypadku podobnych spraw innych osób publicznych ujawniono zarobki Jerzego Stuhra. To na ich podstawie orzeczono wysokość kary dla aktora. Z informacji, które opublikował “Fakt”, wynika, że na jego konto miesięcznie ma wpływać ponoć 6 tysięcy złotych. 

To 4 razy więcej niż Daniel Martyniuk, który na opublikowanym przez “Fakt” nagraniu zeznał, że zarabia 1,5 tysiąca złotych. Z kolei Beata Kozidrak zeznała, że miesięcznie zarabia 10 tysięcy złotych.

Jerzy Stuhr

Jerzy Stuhr
fot. KAPiF

Źródło: Pudelek

Jerzy Stuhr - dorobek aktorski

Warto przypomnieć najważniejsze role filmowe Stuhra. Zasłynął przede wszystkim z roli w “Seksmisji” w reżyserii Juliusza Machulskiego. Kultowe są także jego role w takich filmach jak “Kiler” i “Kilerów 2-óch” oraz “Kingsajz”.

Tagi: jerzy stuhr