Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Przed śmiercią była uwięziona w czterech ścianach. Wstrząsające kulisy ostatnich lat życia Zofii Merle
Martyna Pałka
Martyna Pałka 15.07.2024 14:21

Przed śmiercią była uwięziona w czterech ścianach. Wstrząsające kulisy ostatnich lat życia Zofii Merle

kulisy ostatnich lat życia Zofii Merle
Kulisy ostatnich lat życia Zofii Merle, fot. KAPIF

Właśnie przekazano przygnębiające wieści o śmierci jednej z najwybitniejszych polskich aktorek. Gwiazda filmów Andrzeja Barańskiego, Kazimierza Kutza, czy Sylwestra Chęcińskiego zmarła nagle w środę 13 grudnia 2023 roku. Niesamowite, co działo się z nią przed śmiercią.

Nie żyje wybitna aktorka Zofia Merle

W środę 13 grudnia 2023 roku przekazano smutne informacje ze świata polskiej kinematografii. W wieku 85 lat odeszła jedna z najwybitniejszych i najbardziej cenionych polskich aktorek. Zofia Merle przez wiele lat pojawiała się w kultowych produkcjach, a swoje pierwsze kroki w aktorstwie stawiała w Studenckim Teatrze Satyryków w Warszawie.

O niespodziewanej śmierci gwiazdy poinformował w godzinach wieczornych portal TVP Info, twierdząc, że wiadomość o odejściu Zofii Marle przekazali jej bliscy. Jak wynika z zamieszczonych wiadomości, ceniona aktorka odeszła w Warszawie po wieloletniej walce z ciężką chorobą.

“Aż któreś z nas umrze”. W tle ogromne pieniądze. Brutalnie szczera Ewa Krawczyk o relacjach z synem męża Śmierć Natalki to nie jedyna tragedia w tej rodzinie. Ojciec dziewczynki kilka lat temu przeżył piekło

Zofia Merle była jedną z najwybitniejszych polskich aktorek

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że 85-letnia aktorka miała ogromny wkład w polską kinematografię. W przeszłości pojawiła się w takich kultowych produkcjach, jak “Miś”, “Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz?”, “Alternatywy 4”, czy “Złotopolscy”, a każdy jej występ spotykał się z ogromną sympatią telewidzów.

Dodatkowo aktorka zagrała również w takich klasykach, jak “Chłopi”, “Noce i dnie”, “Niezwykła podróż Baltazara Kobera”, “Rozmowy kontrolowane”, “Kawalerskie życie na obczyźnie”, czy “Dzień świra”.

Oprócz pracy na planach filmowych i serialowych Zofia Merle żywo nagazowała się w pracę polskiego teatru. Swoje pierwsze kroki stawiała w Studenckim Teatrze Satyryków, a potem można było podziwiać ją na scenie Teatru Dramatycznego w Elblągu.

ZOBACZ TEŻ: O tym mówią wszyscy. Lekarka zaatakowana gaśnicą przez Grzegorza Brauna.

Zofia Merle dwa tygodnie przed śmiercią była uwięziona w swoim domu!

Wiadomo, że ceniona aktorka zmagała się z poważną chorobą. Mało kto jednak jest świadomy tego, jak wyglądały ostatnie dni jej życia. Gwiazda już w 2013 roku z powodu złego stanu zdrowia podjęła decyzję o wycofaniu się z życia publicznego. Ostatnie tygodnie swojego życia Zofia Merle spędzała tylko i wyłącznie w swoim mieszkaniu w stolicy.

Z powodu ciężkiej choroby, która uniemożliwiała jej normalne funkcjonowanie, Zofia Merle nie była w stanie nawet uczestniczyć w pożegnaniu swojego ukochanego męża.

Zosia jest bardzo schorowana i nie mogła być na pogrzebie. Mieszka w bloku bez windy i już od pewnego czasu nie wychodzi z domu, bo nie jest w stanie wejść ani zejść po schodach - czytamy na łamach dziennika “Super Express”

Źródło: se.pl