Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Prawda wyszła na jaw dopiero po jej śmierci. Tym sam nie chciał tego zdradzać
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 10.06.2024 08:08

Prawda wyszła na jaw dopiero po jej śmierci. Tym sam nie chciał tego zdradzać

Stanisław Tym
Fot. KAPiF

Stanisław Tym zalicza się do grona artystów, które wywarło na polską kinematografię ogromny wpływ. Największą popularność przyniosły mu takie produkcje jak “Miś” czy “Rozmowy kontrolowane”, gdzie jego kunszt aktorski został oceniony przez największych krytyków. Tym, w jaki sposób oddawał swoje kreacje artystyczne, zaskarbił sobie również sympatię fanów. Ci chcieliby wiedzieć o nim jak najwięcej, jednak gwiazdor niechętnie dzieli się szczegółami ze swojego życia prywatnego. Prawda o jego żonie wyszła na jaw dopiero po jej śmierci.

Stanisław Tym wycofał się z show-biznesu

Stanisław Tym jest słynnym aktorem, reżyserem, a także autorem scenariuszy. Drzwi do kariery otworzył mu udział w filmie “Rejs” z 1970 roku. Od tego momentu artysta zaczął otrzymywać coraz więcej propozycji. Proporcjonalnie z sukcesami na tle zawodowym rosła również sympatia widzów do niego. Role, które odegrał w latach 70. i 80. do dziś są wspominane przez fanów z uśmiechem na ustach. Największe hity z jego udziałem to m.in. “Miś”, “Rozmowy kontrolowane”, “Poszukiwany, poszukiwana”, ”Nie ma róży bez ognia”, “Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz” czy "Ryś”.

Mimo ogromnej popularności Tym od zawsze wolał pozostawać w cieniu reflektorów. Jakiś czas temu niemal całkowicie wycofał się z życia publicznego. Zamieszkał na Suwalszczyźnie, gdzie żyje z dala od ciekawskich gapiów. Co wiadomo o jego codzienności? Mimo iż aktor stara się ją chronić, w ostatnim czasie kilka informacji ujrzało światło dzienne.

Przyjaźń Grabowskiego i Kipiel-Sztuki stanęła przed próbą. Tak się wtedy zachował Kubicka i Baron musieli się bronić na spacerze z dzieckiem. Było o włos od tragedii

Stanisław Tym rozstał się z żoną. Okoliczności są zaskakujace

O tym, że Stanisław Tym walczył z nowotworem żołądka, rozpisywały się media w całej Polsce. Aktor nie ukrywał, że zapadł na poważną chorobę, a jego szanse na przeżycie były znikome. W jednym z wywiadów sprzed lat opowiedział, w jak trudnej sytuacji zdrowotnej się znalazł:

Miałem trzy procent szans na przeżycie. Ale te trzy miałem. Wycięli mi żołądek i zrobili nowy z jelita cienkiego. Siedemnaście lat już z nim żyję – mówił.

W tym ciężkim czasie wspierała go ówczesna żona, Anna Tym. Część widzów może kojarzyć artystkę z filmu “Miś”, gdzie zagrała epizodyczną rolę pasażerki samolotu. Gdy lata później to jej stan zdrowia uległ pogorszeniu, mogła liczyć na aktora. I choć ten niewiele o niej opowiadał, żyli w zgodzie i szczęściu przez wiele lat. Rozstali się w tajemniczych okolicznościach, których żadne nie chciało komentować. Najbardziej zaskakujące jednak jest to, że prawda o tym wyszła na jaw dopiero po śmierci Anny Tym.

Stanisław Tym (1).jpg
Fot. KAPiF

ZOBACZ TEŻ: Bliscy komentują śmierć Barbary Sienkiewicz. Nic nie wskazywało na tragedię

Stanisław Tym jest szczęśliwy u boku ukochanej, Anny. Co o niej wiadomo?

Zarówno media, jak i fani, nie mieli pojęcia, że artysta rozstał się z żoną. Artystka zmarła 4 lipca ubiegłego roku po długiej chorobie. To właśnie wtedy okazało się, że Stanisław Tym jest szczęśliwy u boku innej kobiety - Anny Nastulanki . Co o niej wiadomo? Niestety niewiele, ponieważ gwiazdor woli zachować szczegóły kolejnej relacji tylko dla siebie. Z informacji z sieci możemy się dowiedzieć, że para po raz pierwszy miała ze sobą do czynienia co najmniej 19 lat temu, na planie filmu “Ryś”. 

Próżno szukać informacji o tym, jak para się poznała, ani co zbliżyło ich do siebie. Kulisy ich relacji są pilnie strzeżone przed światłem reflektorów i niewiele wskazuje na to, by ten fakt miał ulec zmianie. Wiadomo jednak, że aktor i wybranka jego serca mają ze sobą do czynienia nie tylko na płaszczyźnie prywatnej, ale i zawodowej. Anna Nastulanka reprezentuje partnera w mediach, a także zajmuje się redagowaniem jego książek. 

Stanisław Tym (2).jpg
Fot. KAPiF

źródło: viva.pl