Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Stanisław Tym stracił żonę. Zasmucające wieści z domu aktora. Wspierał ją w chorobie, teraz przeżywa żałobę
Marcin Gałązka
Marcin Gałązka 10.07.2023 16:26

Stanisław Tym stracił żonę. Zasmucające wieści z domu aktora. Wspierał ją w chorobie, teraz przeżywa żałobę

Stanisław Tym
fot. KAPiF Stanisław Tym przeżywa żałobę

Stanisław Tym przeżywa żałobę, ponieważ zmarła jego żona. Anna Kokozow-Tym była scenografką w Teatrze Dramatycznym w Elblągu w latach 80. Nie wszyscy wiedzą o tym, że miała ona swój epizod w kultowym filmie “Miś”. Zagrała w nim rolę pasażerki w samolocie lecącym do Londynu i prosiła stewardessę o pomoc w wypełnieniu dokumentu. Z mężem tworzyła udane małżeństwo i mieszkali na wsi w województwie podlaskim. Kobieta zmarła 4 lipca, a jej nekrolog na swoich łamach zamieściła “Gazeta Wyborcza”. 

Nie żyje żona Stanisława Tyma

Przyczyna śmieci żony Stanisława Tyma nie jest znana. Pożegnano ją jednak w poruszających słowach.

- Dnia 4.07.2023 r. roku odeszła nasza kochana siostra i ciocia Anna Tym z domu Kokozow. Anulko, pewnie tam, gdzie jesteś, znowu spacerujesz po łąkach, zbierasz poziomki, projektujesz wystawy i prowadzisz wesołe pogaduchy z mamą - napisano.

Od lat małżeństwo wiodło spokojne życie, mieszkając w okolicy jeziora Wigry na Suwalszczyźnie.

Miał pójść do mieszkania ofiar tragedii na promie. Dramatyczne kulisy, niestety się spóźnił!

Żona Stanisława Tyma była scenografką

Medialne doniesienia mówią jednak o tym, że w ostatnich latach żona Stanisława Tyma zmagała się z chorobą. Uznany aktor miał ją wspierać w tym trudnym czasie, czym odwdzięczył się za to, że on otrzymał wsparcie, kiedy zmagał się z rakiem żołądka.

Para w ostatnich latach wspólnie pracowała nad wystawianiem przedstawień artystycznych. W swojej wcześniejszej działalności Anna Kokozow-Tym odpowiadała za scenografię spektaklu 'Ciemny grylaż', którego reżyserem był jej mąż. W 1987 r. była też scenografką kolejnej sztuki reżyserowanej przez swojego męża, “Jaja jak beret”. Pokazywano ją w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu.

Stanisław Tym wygrał z chorobą

Stanisław Tym kilka lat temu mierzył się z bardzo poważnym schorzeniem. Uratowała go operacja.

- Miałem trzy procent szans na przeżycie. Ale te trzy miałem. Wycięli mi żołądek i zrobili nowy z jelita cienkiego. Siedemnaście lat już z nim żyję - powiedział kiedyś “Interii”.

Od kilkudziesięciu lat aktor mieszka na Podlasiu. Rzadko udziela się medialnie, ale wiemy, że jest wegetarianinem i bardzo kocha zwierzęta. Otacza się nimi, hoduje kury i przygarnia skrzywdzone psy.

Tagi: aktor