Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Polacy tak zareagowali na zwolnienie Cichopek i Kurzajewskiego. Wielka burza w komentarzach, lepiej siadajcie
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 23.01.2024 12:46

Polacy tak zareagowali na zwolnienie Cichopek i Kurzajewskiego. Wielka burza w komentarzach, lepiej siadajcie

Katarzyna Cichopek, Maciej Kurzajewski
Burza w komentarzach po zwolnieniu Cichopek i Kurzajewskiego. Fot. KAPiF

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski dołączyli do ekipy “Pytania na Śniadanie” w 2020 roku. Od tego czasu parze udało się zaskarbić sympatię widzów do tego stopnia, że stali się oni niemal twarzami programu. Jak wobec tego fani śniadaniówki zareagowali na wieści o odejściu uwielbianych prezenterów z “Pytania na Śniadanie”? Internauci nie gryźli się w język, w komentarzach rozpętała się wielka burza.

Prowadzący "Pytania na Śniadanie" tracą pracę

“Pytanie na Śniadanie” jest jednym z najchętniej oglądanych programów w polskiej telewizji. Ten fakt może jednak ulec zmianie, jeśli spełnią się groźby widzów — po tym, jak zaczęły się przetasowania kadrowe w produkcji, fani zaczęli otwarcie pisać, że zamierzają bojkotować śniadaniówkę. Zdaniem wielu internautów odejście takich dziennikarzy jak Ida Nowakowska, Anna Popek, Małgorzata Opczowska, Robert Rozmus czy Małgorzata Tomaszewska to wielki błąd, ponieważ tworzyli oni w “Pytaniu na Śniadanie” unikalny klimat.

Do tej pory pozycja Katarzyny Cichopek, Macieja Kurzajewskiego, Izabelli Krzan czy Roberta Koszuckiego wydawała się stabilna. Najnowsze informacje zmieniły jednak całą sytuację o 180 stopni. We wtorek rano gruchnęły wieści, że Cichopek i Kurzajewski żegnają się ze śniadaniówką. Para przekazała przykre wiadomości w mediach społecznościowych, gdzie gniew wiernych fanów programu osiągnął apogeum!

Cichopek i Kurzajewski odchodzą z "Pytania na śniadanie". Właśnie trzasnęły nagłe wieści. "Dziękujemy" Widzowie "Pytania na śniadanie" będą zbierać szczęki? Szok, jakie znów mają szykować zmiany

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski pożegnali się z "Pytaniem na Śniadanie"

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski zadebiutowali w 2020 roku jako para nie tylko w życiu prywatnym, ale również na szklanym ekranie, gdy ogłoszono, że poprowadzą razem “Pytanie na Śniadanie”. Od tej pory widzowie chętnie śledzili ich poczynania w śniadaniówce, a sympatyczny duet gospodarzy już wkrótce stał się na tyle charyzmatyczny i lubiany, że fani nie wyobrażali sobie bez niego produkcji. 

Tymczasem 23 stycznia spełnił się czarny scenariusz i Kasia Cichopek oraz Maciej Kurzajewski poinformowali na Instagramie, że żegnają się z “Pytaniem na Śniadanie”. W obszernym poście na ten temat podziękowali produkcji, ekipie, która pracowała na planie, gościom oraz widzom za wspólnie spędzony czas.

Dziękujemy za wspaniałą współpracę przy produkcji programu „Pytanie na Śniadanie”. (…) Najważniejsze podziękowania kieruję również do naszych Widzów. Dziękujemy Wam za codzienną obecność przed telewizorami. To dzięki Wam program „Pytanie na Śniadanie” ma sens i jest najchętniej oglądanym programem śniadaniowym w Polsce. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie emocje, których nam dostarczacie, za Wasze komentarze i zaangażowanie w nasze tematy. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim za współpracę i za to, że razem mogliśmy tworzyć program, który dociera do serc wielu ludzi – czytaliśmy.

ZOBACZ TEŻ: Aż spadliśmy z krzesła na widok wykształcenia nowej prowadzącej „Pytania na śniadanie”. Jakim cudem wylądowała w TVP?

Burza w komentarzach po odejściu Cichopek i Kurzajewskiego

Odejście Katarzyny Cichopek i Macieja Kurzajewskiego z “Pytania na Śniadanie” przelało szalę goryczy. Widzowie już od jakiegoś czasu byli niepocieszeni w związku ze zmianami, które dotknęły śniadaniówkę. Z produkcją pożegnała się już bowiem niemal cała stara ekipa, która przez ostatnie lata umilała publiczności poranki. Teraz, gdy do tego grona dołączyła kolejna lubiana para, fani dosadnie dali znać, co o tym wszystkim myślą.

Post, w którym Kasia Cichopek i Maciej Kurzajewski informują o swoim odejściu, został opublikowany ledwo 2 godziny temu, jednak pod nim już zdążyło zaroić się od negatywnych komentarzy. Internauci nie kryją, że mają już dość zmian, które produkcja zdecydowała się wprowadzić do śniadaniówki. Duża część głosów obstaje przy twierdzeniu, że władza próbuje zrobić z TVP stację taką samą jak TVN:

  • Nigdy tego nie zrozumiem, dlaczego wyrzucani są super prowadzący, którzy "robią" oglądalność tylko i wyłącznie ze względów politycznych. Słabe to bardzo.
  • Naprawdę??? Szkoda… wyrzucają fajnych prowadzących i robią z pytania na śniadanie drugie dzień dobry TVN…
  • Szkoda. Najlepsza para prowadzących. Powodzenia.
  • Bardzo szkoda. Nie popieram takich bezprawnych działań. Państwu życzę powodzenia. Jesteście profesjonalni i świetnie Was się oglądało.
  • Ja już nie oglądam Pytania. Wszyscy ulubieni prowadzących znikają.
  • Dokładnie ten program nie ma sensu. Nowa władza pokazuje, na co ich stać!
  • Też już nie oglądam pytania na śniadanie bez Was – czytamy w komentarzach.
Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania