Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Po śmierci matki, tak w szkole przyjęto dzieci Barbary Sienkiewicz
Sylwia  Kropiewnicka
Sylwia Kropiewnicka 22.06.2024 17:10

Po śmierci matki, tak w szkole przyjęto dzieci Barbary Sienkiewicz

Barbara Sienkiewicz
fot. TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Po nagłej śmierci Barbary Sienkiewicz, jej dzieci trafiły do rodziny zastępczej. Nie taka była ostatnia wola ich matki. Przypomnijmy, że aktorka urodziła bliźniaki, mając 59 lat. Okrzyknięto ją wówczas “najstarszą matką w Polsce”. Szkoła, do której uczęszczały dzieci, zdecydowała się na poruszający gest. Tak przyjęto Piotra i Anię. 

Barbara Sienkiewicz zmarła nagle w wieku 69 lat

Kiedy Barbara Sienkiewicz w 2015 roku, urodziła bliźnięta, mając 59 lat, została okrzyknięta “najstarszą matką w Polsce”. Aktorka grała epizodyczne role w serialach takich jak “M jak miłość” czy “Plebania”. Przed śmiercią sporządziła testament, w którym wskazała, kto według jej woli, ma zająć się Piotrem i Anią. Natomiast nigdy nie zdradziła, kto jest ojcem dzieci. 

Jakiś czas temu musiałam pojechać do Łodzi, załatwić jakąś sprawę. Jechałam samochodem trasą szybkiego ruchu. Przed wyjazdem do Łodzi napisałam testament i zostawiłam go w domu. Muszę mieć wszystko dopięte na ostatni guzik. Staram się przewidzieć przyszłość. [...] Pani marszałkini Wanda Nowicka zaproponowała, że ona przejmie dzieci. Sama wysunęła tę propozycję - opowiadała niegdyś Sienkiewicz w programie "Wieczorny Express".

Wypłynęły nieznane informacje o Barbarze Sienkiewicz Gwiazdor "Gliniarzy" wziął ślub. Aleks Mackiewicz czekał aż 13 lat

Dzieci Barbary Sienkiewicz trafiły do rodziny zastępczej

Niestety, po śmierci aktorki nie stało się tak, jak życzyła sobie w testamencie. Jak ustalił “Fakt”, jej dzieci trafiły do rodziny zastępczej i obecnie wiele osób podejmuje usilne starania, aby znalazły dom. 

W odpowiedzi na Pani zapytanie informujemy, że wszczęto postępowanie opiekuńcze w sprawie małoletnich dzieci po śmierci pani Barbary S. [...], gdzie dnia 7 czerwca 2024 r. w trybie zabezpieczenia umieszczono małoletnich w pieczy zastępczej. Z uwagi na dobro małoletnich bardziej szczegółowe informacje nie mogą zostać udzielone - napisała w odpowiedzi na zapytanie tabloidu Magdalena Spinek, z-ca kierownika sekretariatu V Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa.

Dzieci aktorki znalazły się w bardzo trudnym położeniu. Wiadomo już, że dba o nie zespół psychologów. Szkoła, do której uczęszczają Piotr i Ania, także wyszła naprzeciw ich potrzebom. 

Tak szkoła przjęła dzieci Barbary Sienkiewicz

Szkoła, do której uczęszczali Piotr i Ania, zorganizowała specjalny wieczór poetycki zadedykowany osieroconym dzieciom Barbary Sienkiewicz.

Za nami wieczór poetycki malowany słowami Czesława Miłosza. Powtarzając za mistrzem: dziękuję Ci za to, że jesteś. Dziękujemy wszystkim, którzy dziś znaleźli czas i przyszli na spotkanie - czytamy we wpisie, który pojawił się na stronie internetowej placówki.