Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Pippi Langstrump znał każdy. Tak po 55 latach wygląda aktorka, która ją grała
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 12.06.2024 20:32

Pippi Langstrump znał każdy. Tak po 55 latach wygląda aktorka, która ją grała

Pippi Langstrump
Fot. kadr z serialu "Pippi Langstrump"

Rola niesfornej Pippi Langstrump na stałe weszła do kanonu światowej pop kultury. Nazwisko aktorki, która ją odegrała, do dziś budzi wśród fanów mnóstwo emocji. Nieco ponad miesiąc temu Inger Nillson skończyła 65 lat. Mimo to w pamięci widzów na zawsze zapisał się obraz małej, piegowatej, rudej dziewczynki, w którą się wcieliła. Czym dziś się zajmuje oraz jak wygląda jedna z najsłynniejszych aktorek na świecie?

Inger Nilsson zagrała Pippi Langstrump. Jak udało jej się zdobyć rolę, z którą do dzisiaj kojarzą ją fani na świecie?

Inger Nilsson wcieliła się w rolę małej Pippi Pończoszanki, gdy miała zaledwie 8 lat. Gdy ojciec aktorki usłyszał o castingu, od razu pomyślał o swojej córce. Ta natychmiast zgodziła się spróbować. Co ciekawe, dziewczynka nie znała wówczas losów książkowej Pippi, a te jeszcze długo po angażu pozostawały dla niej tajemnicą, ponieważ produkcja zabroniła jej ich czytać. Tę decyzję tłumaczono naturalnością, jaką ekipa chciała uzyskać od Nilsson.

W lutym 1969 roku swoją premierę miał pierwszy odcinek serialu o przygodach Pippi Langstrump. Produkcja osiągnęła gigantyczny sukces — miliony dzieci szczerze pokochały rudą, piegowatą i szaloną dziewczynkę. Bardzo szybko stała się ona dla nich wzorem do naśladowania. Dziewczynką zachwycili się również starsi widzowie. Jej historia podziałała na nich do tego stopnia, że część z nich nie potrafiła rozróżnić fikcji od rzeczywistości, co skutkowało zaskakującymi sytuacjami:

Pippi jest półsierotą, jej mama zmarła, co mocno działało na wyobraźnię niektórych widzów. W naszym domu nigdy nie zamykaliśmy drzwi na klucz i pewnego dnia zobaczyliśmy w salonie rozgorączkowaną kobietę, która przyszła, żeby wziąć mnie do siebie i się mną zaopiekować. Od tamtej pory zaczęliśmy zamykać drzwi wejściowe – wspominała w jednym z wywiadów Nilsson.

Tyle zarabia najbardziej znany detektyw w Polsce. Przeciętny Kowalski może pomarzyć W Sejmie rozległa się głucha cisza, wszystko po słowach o Rewińskim

Jak rola Pippi Langstrump wpłynęła na Inger Nilsson?

Kreacja artystyczna Inger Nilsson wywarła ogromny wpływ na młodych widzów na całym świecie. Serial, który opowiadał o losach niesfornej i pomysłowej Pippi, osiągnął wielki sukces. Nic więc dziwnego, że aktorka, która się w nią wcielała, zyskała popularność. I choć dla Nilsson ta rola była szansą na rozpoczęcie kariery, okazała się mieć swoje mroczne strony. Mimo sympatii do swojej bohaterki, ta zgotowała aktorce szereg trudności w późniejszym życiu. Jak wyznała, miała problem ze znalezieniem pracy w teatrze, ponieważ widzom wciąż kojarzyła się z małą dziewczynką.

Mówili, że dla widzów zawsze będę Pippi i "położę" każdy spektakl. Nikt nie chciał dostrzec we mnie Inger. Bardzo długo musiałam walczyć o swoją tożsamość. (…) Zawsze wszystkim powtarzam, że ja jestem Inger. Co Inger czuje i że mam osobowość Inger, a nie bohaterki, którą grałam. Ludzie wcale mi tego nie ułatwiali, bo chcieli, żebym była tą Pippi, którą tak lubili. Ale udało mi się. W dużym stopniu dzięki rodzicom – wyznała Nilsson.

I choć łatka Pippi przylgnęła do niej na dobre, artystka wciąż wspomina tę rolę z dużym sentymentem. Mimo upływu lat wciąż słyszy, że postać, którą grała, przynosiła ludziom dużo radości i jest dla nich symbolem beztroskiego dzieciństwa. 

Pippi Langstrump  (1).jpg
Fot. kadr z serialu "Pippi Langstrump"
Pippi Langstrump  (2).jpg
Fot. kadr z serialu "Pippi Langstrump"

ZOBACZ TEŻ: Cichopek dorabia, jak przeciętna Polka. Tak mniejsze kwoty wpływają na jej konto

Jak wygląda i czym zajmuje się aktorka, która grała Pippi Langstrump?

Inger Nilsson skończyła szkołę teatralną, a mimo to bardzo trudno było jej znaleźć pracę w branży. I choć zagrała jeszcze w kilku innych produkcjach, m.in. w szwedzkim serialu „Panik på kliniken” czy „Qué pasó con”, rola Pippi przytłoczyła ją do tego stopnia, że zrezygnowała z aktorstwa. 4 maja 2024 roku artystka skończyła 65 lat. Od momentu, gdy wcielała się w słynną Pippi Langstrump, minęło ponad pół wieku. Czym Nilsson zajmuje się obecnie? 

Aktorka sporadycznie występuje w coraz to nowych produkcjach filmowych czy telewizyjnych. I choć jej wielkim marzeniem jest spróbowanie swoich sił na deskach teatrów, wie, że nikt nie potraktuje jej tam poważnie. Poza aktorstwem Nillson angażuje się w działalność charytatywną, a także działania na rzecz ochrony środowiska. Aktywnie walczy o prawa dzieci oraz równość płci. O tym, jak wygląda, fani mogą się przekonać, przeglądając zdjęcia na jej Instagramie, gdzie regularnie publikuje nowe kadry.