Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nowe fakty o tragedii pod Poznaniem. Wyciekły informacje o sekcji matki i dzieci. Doniesienia są wstrząsające
Sara Karmańska
Sara Karmańska 19.11.2023 13:27

Nowe fakty o tragedii pod Poznaniem. Wyciekły informacje o sekcji matki i dzieci. Doniesienia są wstrząsające

Nowe fakty o tragedii pod Poznaniem, fot. Facebook/Wielkopolska Policja
Nowe fakty o tragedii pod Poznaniem, fot. Facebook/Wielkopolska Policja

W sobotę media obiegła informacja o kolejnej tragedii. W jednym z mieszkań w Puszczykowie pod Poznaniem odkryto trzy ciała. Policjanci otrzymali po godzinie 15 zgłoszenie, w którym poinformowano ich o odkryciu zwłok kobiety i dwóch małych dzieci. 

Rzecznik policji odniósł się do medialnych doniesień na temat tragedii

Rzecznik wielkopolskiej policji, mł. insp. Andrzej Borowiak, przekazał Polskiej Agencji Prasowej, że odnalezione ciała należą do 29-letniej kobiety i jej 1,5-i 4,5-rocznych córek. Policjant zaznaczył, że zatrzymano męża kobiety i ojca dziewczynek w związku ze sprawą. 

Borowiak przekazał PAP, że oględziny mieszkania, w którym znaleziono ciała, były prowadzone przez policyjnych ekspertów i techników do później nocy. Rzecznik odniósł się także do informacji, która pojawiła się w mediach, jakby para miała być rodzicami jeszcze jednego dziecka – nastoletniego syna. Borowiak zdementował te doniesienia i dodał:

Nie, to nie jest ich dziecko. Rzeczywiście on był w tym domu, ale on z tą sprawą nie ma nic wspólnego.

Nie zyje 29-letnia matka i jej córeczki w wieku 4 lat i 1,5 roku. Ich ojciec zatrzymany. Polskę właśnie obiegają ponure wieści

Podejrzany o tragedię pod Poznaniem nie został jeszcze przesłuchany

Policja ujawniła, że mężczyzna zatrzymany w związku ze sprawą nie został jeszcze przesłuchany. Prawdopodobnie będzie miało to miejsce w poniedziałek:

Pierwsze przesłuchanie odbędzie się prawdopodobnie jutro, po uzyskaniu opinii biegłych medyków.

Policja stanowczo odcina się od medialnych doniesień, zgodnie z którymi mężczyzna miał zostać zatrzymany po tym, jak wyjawił policjantom szczegółu mordu, którego miał się dopuścić. Śledczy przekazali, że na razie nie będą udzielać w tych temacie informacji. 

ZOBACZ TEŻ: Skandaliczna decyzja sądu ws. kata 3-letniego Tomusia? Nie mieści się w głowie, co zrobili z jego wyrokiem!

Nowe fakty o tragedii pod Poznaniem

Rzecznik policji przekazał także, że w niedziele powinny zapaść decyzje dotyczące daty wykonanie sekcji zwłok ofiar znalezionych w mieszkaniu. Andrzej Borowiak odniósł się także do pytania związanego z trzeźwością podejrzanego w chwili zatrzymania. Policjant ujawnił przy tym mrożącą krew w żyłach informację. 

Po tym jak rzecznik policji poinformował, że on sam nie ma informacji na temat wyników badań trzeźwości zatrzymanego mężczyzny, dodał, że nie ma to i tak większego znaczenia, ponieważ nie wiadomo dokładnie, kiedy doszło do tragedii i śmierci kobiety i jej dwóch córek:

Wciąż nie ma pewności kiedy dokładnie doszło do zabójstwa, mogło to się wydarzyć dużo wcześniej.

Źródło: Super Express, PAP