Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > TAK ją potraktowali. TVP oficjalnie o Danucie Holeckiej. Wieści o jej przyszłości obiegają Polskę
Michał Fitz
Michał Fitz 20.11.2023 19:35

TAK ją potraktowali. TVP oficjalnie o Danucie Holeckiej. Wieści o jej przyszłości obiegają Polskę

Danuta Holecka
fot. TVP Info

Od zakończenia wyborów parlamentarnych jednym z głównych tematów dotyczących działalności nowego rządu mają być ogromne, hucznie zapowiadane zmiany w TVP. Chodzi oczywiście głównie o dział informacyjny, którego szefową od paru lat jest Danuta Holecka. Czy dziennikarka może się już pakować?

Zmiany w TVP

Już w dniu ogłoszenia oficjalnych wyników wyborów jeden z liderów Koalicji Obywatelskiej, Borys Budka zapowiadał ogromne zmiany w Telewizji Polskiej. Zapytany przez dziennikarza „Wirtualnej Polski” o to, czy nowe porządki będzie można porównać do tsunami, odparł, że to mało powiedziane.

Opinia publiczna zaczęła więc spodziewać się zwolnień osób, które do tej pory były oskarżane o działania propagandowe na rzecz dotychczasowych rządzących. Mówiło się głównie o Michale Rachoniu i właśnie o wspomnianej Danucie Holeckiej.

Robert Janowski ujawnia prawdę o zwolnieniu z "Jaka to melodia". To był mroczny czas w jego życiu

Danuta Holecka nie chciała ustępować

Pod koniec ubiegłego miesiąca w sieci pojawiły się doniesienia dotyczące nastawienia Holeckiej względem nadchodzących zmian. Te wypłynęły od jednej z osób pracujących w stacji. Według plotek dziennikarka absolutnie nie zamierzała się szykować do odejścia.

Pracowała bowiem w TVP jeszcze za czasów poprzednich rządów, dlatego nie uważa, by z uwagi na nowy parlament miała rezygnować ze swojej funkcji. Co na to jej przełożeni?

ZOBACZ TEŻ: Pilne informacje ws. zwolnienia Danuty Holeckiej z TVP! Jest oficjalny komunikat 

Danuta Holecka nie odejdzie?

„Fakt” postanowił dowiedzieć się u źródła, jakie są plany w stosunku do Danuty Holeckiej. Redakcja dostała pismo, w którym napisano, że spółka TVP nie planuje zakończenia współpracy z dziennikarką. Czy w takim razie jej przyszłość jest już wyjaśniona? Nie do końca.

Powyższej odpowiedzi wciąż udzieliło szefostwo TVP powołane przez poprzedni rząd. Gdy obecny zacznie działać na pełnych obrotach, zmiany w siedzibie Telewizji Polskiej mogą zadziać się bardzo szybko i gwałtownie.

Źródło: Fakt/ Super Express