Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Nieoficjalne wieści. To oni, a nie Luna zwyciężyli preselekcje?
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 20.02.2024 18:35

Nieoficjalne wieści. To oni, a nie Luna zwyciężyli preselekcje?

Luna
Szokujące informacje nt. preselekcji do Eurowizji. Fot. KAPiF

Konkurs Piosenki Eurowizji budzi olbrzymie emocje. W ostatnich latach zrobiło się o nim w Polsce szczególnie głośno za sprawą preselekcji. Te w 2024 roku wygrała Luna. Ale czy na pewno? W sieci huczy od plotek, jakoby młoda wokalistka miała nie znaleźć się na szczycie w początkowym głosowaniu.

Luna zwyciężyła w preselekcjach na Eurowizję

Miliony Polaków trzymały kciuki za swoich ulubionych wokalistów podczas preselekcji na Eurowizję. 19 lutego oficjalnie przekazano, że podczas  68. Konkursu Piosenki Eurowizji w Szwecji nasz kraj będzie reprezentować Luna z piosenką "The Tower". Młoda artystka wygrała zaledwie jednym punktem z Justyną Steczkowską. Na trzecim miejscu znalazł się natomiast utwór "Jesień - Tańcuj" z filmu "Chłopi", autorstwa L.U.C-a, Kayah, zespołu Dagadana, Laboratorium Pieśni i Rebel Babel Film Orchestra.

W tym roku wybór reprezentanta Polski na Eurowizję odbył się za zamkniętymi drzwiami. Na ostateczny wynik nie mieli wpływu widzowie, a głosowanie jury, w którego skład wchodzili Michał Hanczak, Konrad Szczęsny, Łukasz Pieter, Piotr Klatt i Kasia Moś. Tymczasem “Wirtualna Polska” właśnie podała, iż ich anonimowe źródło twierdzi, że doszło do “reasumpcji głosowania”. Czy Luna tak naprawdę nie wygrała preselekcji?

Fani są WŚCIEKLI: "Żenująca telewizja!" Poszło o wyniki Eurowizji Justyna Steczkowska SKOMENTOWAŁA zwycięstwo Luny! Mocne słowa

Luna zwyciężyła w "reasumpcji głosowania"?

Wokół sposobu wyboru reprezentanta Polski na Eurowizję już od dłuższego czasu krążyły różne plotki. Jedna z nich właśnie została poparta słowami anonimowego informatora Wirtualnej Polski. Źródło portalu twierdzi, że Luna zwyciężyła dopiero podczas "reasumpcji głosowania". Dlaczego jednak ta miała w ogóle się odbyć?

(…) jury zostało poinformowane, że pojawiły się problemy prawno-organizacyjne – podała w rozmowie z “Wirtualną Polską” osoba, która twierdzi, że zna kulisy preselekcji do Eurowizji.

Źródło portalu dodało, iż podobno wokół piosenki, która zwyciężyła za pierwszym razem, pojawiło się niemałe zamieszanie związane najprawdopodobniej z wytwórnią muzyczną.

Nikt nie podawał żadnych szczegółów, ale efekt miał być taki, że ta kompozycja nie mogła zostać koniec końców zgłoszona do konkursu. Zarządzono więc... reasumpcję głosowania – podsumowuje rozmówca “Wirtualnej Polski”.

Projekt bez nazwy (23).png
Szokujące informacje nt. preselekcji do Eurowizji. Fot. KAPiF

ZOBACZ TEŻ: Internauci dokopali się do PIORUNUJĄCYCH informacji, chodzi o rodziców Luny

To oni tak naprawdę zwyciężyli preselekcje?

Tajemnicza osoba, która deklaruje, że zna kulisy preselekcji do Eurowizji, stwierdziła, że podczas pierwotnego głosowania zwyciężyła piosenka L.U.C-a, Kayah, zespołu Dagadana, Labolatorium Pieśni i Rebel Babel Film Orchestra z filmu "Chłopi", czyli "Jesień — Tańcuj". Jury miało jednak zostać nagle poinformowane o "problemach prawno-organizacyjnych".

Z tą piosenką były dwa problemy. Jeden wynika z tego, że podczas właściwego konkursu piosenkę na scenie może wykonywać tylko sześć osób, a w przygotowanie tego utworu zaangażowanych było o wiele więcej artystów i artystek. W związku z tym w Szwecji musiałby zabrzmieć w okrojonej wersji. Nie wiadomo, jak mogłoby to wypaść i czy nie obniżyłoby jego wartości, a tym samym polskich szans na zwycięstwo. Dlatego, choć bardzo mi się podobał, nie dałem mu maksymalnej ilości punktów. Druga sprawa, która wyniknęła w trakcie prac jury, to wątpliwości dotyczące tego, czy utwór spełnia wymogi regulaminowe konkursu. Nie znam niestety szczegółów, ale z TVP dostaliśmy sygnał, że to może spowodować dyskwalifikację polskiego zgłoszenia – miał powiedzieć w rozmowie z WP anonimowy członek jury.

Aby potwierdzić te doniesienia “Wirtualna Polska” skontaktowała się z jednym z wykonawców piosenki “Jesień — Tańcuj”. L.U.C-a wyznał jednak, że nic nie wie na temat jakichkolwiek problemów czy choćby rzekomym zwycięstwie w pierwszym głosowaniu. “WP” próbowało również trzykrotnie skontaktować się z biurem prasowym TVP, by wyjaśnić tę tajemniczą sprawę, jednak bezskutecznie. 

źródło: wp.pl

Powiązane
Sławomir, Zenon Martyniuk
Jak dobrze znasz disco polo? 7 na 10 to już świetny wynik