Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Eurowizja Junior: Niesamowite, do czego doszło. Coś takiego wcześniej zrobiła tylko Viki Gabor
Martyna Pałka
Martyna Pałka 27.11.2023 08:13

Eurowizja Junior: Niesamowite, do czego doszło. Coś takiego wcześniej zrobiła tylko Viki Gabor

Niesamowite, do czego doszło podczas Eurowizji Junior,
fot. youtube.com/eurovisionjuniorsongcontest; Niesamowite, do czego doszło podczas Eurowizji Junior, fot. YouTube/Junior Eurovision Song Contest

Za nami długo wyczekiwany konkurs piosenki Eurowizji Junior. W tym roku na scenie w Nicei reprezentowała nas 12-letnia Maja Krzyżewska, która pojawiła się na scenie z piosenką “I Just Need a Friend”. Niesamowite, do czego doszło podczas prestiżowego wydarzenia.

Co wydarzyło się podczas wczorajszego konkursu Eurowizji Junior?

To właśnie wczoraj 26 listopada 2023 roku odbyło się jedno z najbardziej wyczekiwanych muzycznych wydarzeń w Europie. Na scenie hali widowiskowej Palais Nikaia w Nicei we Francji pojawili się reprezentanci 16 krajów europejskich, którzy stanęły ze sobą do walki o tytuł najlepszej dziecięcej piosenki tego roku. 

Eurowizja Junior rozpoczęła się od wspólnego występu wszystkich uczestników, którzy zaśpiewali piosenkę “Heroes”, nawiązującą do myśli przewodniej tegorocznej edycji show. Później kolejno mieliśmy szansę oglądać występy takich krajów jak: Hiszpania, Malta, Ukraina, Irlandia, Wielka Brytania, Macedonia Północna, Estonia, Armenia, Polska, Gruzja, Portugalia, Francja, Albania, Włochy, Niemcy oraz Holandia.

Roksana Węgiel błyszczała na Eurowizji i to dosłownie. Jej stylizacja wzbudziła zachwyt Viki Gabor wygrała Eurowizję Junior 2019! Polska drugi raz z rzędu zajęła pierwsze miejsce

Jak poszło Polce na konkursie Eurowizji Junior 2023?

W tym roku nasz kraj reprezentowała 12-letnia Maja Krzyżewska, którą widzowie doskonale pamiętają z jej udziału w programie “The Voice Kids”. Utalentowana nastolatka pojawiła się na scenie z numerem dziewiątym i bezbłędnie wykonała swój utwór “I Just Need a Friend”, autorstwa Patryka Kumora, Dominica Buczkowskiego-Wojtaszaka oraz Carli Fernandes. 

W trakcie występu naszej przedstawicielki na scenie mogliśmy obserwować liczne wizualizacje z fragmentami tekstu piosenki oraz zdjęciami samej wokalistki. Na scenie obok Mai pojawiła się również czwórka tancerzy. Swój fenomenalny występ piosenkarka zakończyła głośnym okrzykiem “Jesteśmy przyjaciółmi Europo!”, czym nawiązała do słów swojego utworu.

ZOBACZ TEŻ: Czy na Eurowizji Junior doszło do spisku? Głos zabrała Maja Krzyżewska oraz jej mama.

Historyczne wydarzenie na Eurowizji Junior. Francja powtórzyła sukces Polaków

Finalnie zmagania uczestników zakończyły się zaskakującym wynikiem. Zwyciężczynią Konkursu Piosenki Eurowizji Junior została reprezentantka Francji - Zoe Clauzure, która zaprezentowała na scenie piosenkę “Cœur”. Dziewczyna urzekła zgromadzonych nie tylko swoim pięknym śpiewem, ale również fenomenalną grą na przypominającym serce fortepianie.

Nasza reprezentantka zakończyła swój udział w konkursie na miejscu szóstym, co nie przypadło do gustu polskim internautom. Niektórzy wprost wyznali nawet, że Francuzka nie zasługiwała na zwycięstwo. Warto jednak zaznaczyć, że jest to historyczne wydarzenie - po raz drugi w historii konkursu Piosenki Eurowizji Junior to gospodarz show sięga po statuetkę. 

Pierwszy raz dokonała tego nasza Viki Gabor, która reprezentowała Polskę w Gliwicach z piosenką “Superhero”. Jej sukces miał miejsce zaledwie rok po wielkiej wygranej Roksany Węgiel z utworem “Anyone I Want To Be”.

Powiązane
Eurowizja Marcin Mroziński
Kto w poprzednich latach reprezentował Polskę na Eurowizji?