Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nie żyje twórca kultowych seriali i laureat nagrody Emmy. Świat pogrążył się w rozpaczy
Sara  Karmańska
Sara Karmańska 29.01.2024 12:11

Nie żyje twórca kultowych seriali i laureat nagrody Emmy. Świat pogrążył się w rozpaczy

Rod Holcomb
Zmarł Rod Holcomb, fot. Canva/Streager, Getty images, dga.org (wywiad „Visual History with Jud Taylor” przeprowadzony przez Roda Holcomba)

Media obiegła informacja o śmierci twórcy kultowych seriali. Reżyser ma na swoim koncie nagrodę Emmy i nagrodę Amerykańskiej Gildii Reżyserów Filmowych za serial „Ostry dyżur”. 

Zmarł reżyser kultowych seriali

Media obiegła informacja o śmierci reżysera, który ma na swoim koncie setki odcinków telewizyjnych, a także był długoletnim członkiem komitetu negocjacyjnego Amerykańskiej Gildii Reżyserów Filmowych. Reżyser przyszedł na świat 28 maja 1943 roku. Swoją karierą rozpoczął od pracy w biurze pocztowym w ABC Studios w Los Angeles. To otworzyło mu przepustkę do dalszej kariery.

O śmierci Roda Holcomba poinformowała Amerykańska Gildia Reżyserów Filmowych. Reżyser zmarł w wieku 80 lat w Los Angeles po długiej chorobie. 

Polski muzyk w żałobie. Rozpaczliwe wieści uderzyły w wyjątkowym dniu, śmierć przyszła nagle Wstrząsające wieści dla fanów popularnego serialu z lat 90. Nie żyje uwielbiany aktor. Miał tylko 58 lat

Informację o śmierci Roda Holcomba przekazała Amerykańska Gildia Reżyserów Filmowych

Jak można przeczytać w oświadczeniu Amerykańskiej Gildii Reżyserów Filmowych dotyczącym śmierci Roda Holcomba autorstwa Lesli Linki Glatter:

Amerykańska Gildia Reżyserów Filmowych głęboko opłakuje śmierć Roda Holcomba – reżysera-wizjonera, którego wpływu na reżyserię telewizyjną i prawa twórcze reżyserów telewizyjnych nie da się przecenić. Wpływ Roda jako reżysera odcinków pilotażowych takich seriali jak „China Beach” i „Ostry dyżur” wywarł głęboki wpływ zarówno na reżyserów, jak i widzów, pozostawiając ślad kulturowy. Jego pionierskie zastosowanie Steadicamu i innych technik nadało telewizji bardziej kinowy styl, ustanawiając nową, trwającą do dziś estetykę wizualną w telewizji.

ZOBACZ TEŻ: Kolejna śmierć "Gwiazdy Lombardu". Nie żyje 39-latek. Ciarki przechodzą na myśli o szczegółach tragedii

Rod Holcomb miał na koncie dziesiątki seriali

Wśród innych produkcji, do których Rod Holcomb przyłożył rękę, można wymienić między innymi: „Battlestar Galactica”, „The Six Million Dollar Man”, „China Beach”, „Elementary”, „Chicago Fire”, „Zabójcze umysły: Poza granicami”, jak również dziesiątki innych seriali. 

Rod Holcomb w czasie swojej kariery wyreżyserował 21 odcinków pilotażowych, a których aż 15 trafiło później do dalszej produkcji. W latach 90. i pierwszej dekadzie XXI wieku reżyser pracował prawie wyłącznie przy filmach na potrzeby telewizji

Źródło: Deadline

Tagi: śmierć
Powiązane
Uśmiech Dody
Poznajesz uśmiechy tych celebrytek? Nawet ich mężowie mogliby się pomylić!