Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nie żyje założyciel kultowego zespołu z lat 70. Wielka strata
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 24.01.2024 07:40

Nie żyje założyciel kultowego zespołu z lat 70. Wielka strata

Frank Farian, świeczka
Nie żyje Frank Farian. Fot. youtube.com/@elnoi2, Canva

Ogromny cios spadł na branżę muzyczną na całym świecie. Nie żyje Frank Farian, założyciel topowych zespołów lat 70. Był nie tylko genialnym producentem muzycznym, ale również piosenkarzem. Jego głos wybrzmiał w wielu popularnych piosenkach, choć słuchacze na całym świecie mogli nawet nie zdawać sobie z tego sprawy!

Nie żyje Frank Farian

Branża muzyczna pogrążyła się w głębokiej żałobie. Nie żyje legenda tego biznesu, niemiecki producent i były piosenkarz Frank Farian. Był założycielem formacji Frankie Farian and the Shadows. Jego kariera nabrała tempa, gdy w 1974 roku wpadł na rewolucyjny pomysł, by stworzyć grupę składającą się z samych tancerzy, którzy na scenie poruszaliby jedynie ustami w takt nagrań z playbacku. W 1974 roku wydał singiel “Baby do you wanna bump” jako Boney M. W wielu hitach tego zespołu to właśnie on podkładał głos w męskich partiach.

Przeboje takie jak "Daddy Cool", "Rives of Babylon" czy "Rasputin" zespołu Boney M, do dziś cieszą się ogromną popularnością. Mało kto wie, że za ich sukcesem stoi właśnie Frank Farian. W jakich okolicznościach zmarł legendarny producent?

Wstrząsające wieści dla fanów popularnego serialu z lat 90. Nie żyje uwielbiany aktor. Miał tylko 58 lat Kolejna śmierć "Gwiazdy Lombardu". Nie żyje 39-latek. Ciarki przechodzą na myśli o szczegółach tragedii

Łamiące doniesienia o śmierci Franka Fariana

23 stycznie 2024 roku zmarł legendarny producent muzyczny, Frank Farian. Jak donosi BBC, w ostatnim czasie zmagał się z wieloma problemami zdrowotnymi. “Bild” zdradza, że gwiazdor chorował na serce, miał trudności z mówieniem, a także poruszał się na wózku. O jego śmierci poinformowała rodzina.

Frank Farian zmarł spokojnie w swoim domu w Miami na Florydzie w wieku 82 lat – przekazała agencja Allendorf Media, cytowana przez niemieckie media.

Po śmierci Franka Fariana fani popularnych grup muzycznych, które wykreował, pogrążyli się w żałobie. Jak wyglądała kariera genialnego producenta?

ZOBACZ TEŻ: Nie żyje wybitna, polska wokalistka. W ostatnich miesiącach życia przeżyła piekło na ziemi

Frank Farian był odpowiedzialny za sukces Boney M

Frank Farian (właśc. Franz Reuther) przyszedł na świat 18 lipca 1941 roku w Niemczech. Jego ojciec zmarł na froncie podczas drugiej wojny światowej, więc jego wychowanie spadło na barki matki. Frank od dziecka interesował się muzyką, w szczególności rock and rollem. W przełomowym 1974 roku wydał singiel "Baby do you wanna bump" jako Boney M. Następnie zaczął wybierać tancerzy, którzy mogliby stworzyć zespół na scenie.

Niedługo później Frank Farian stworzył również zespół Milli Vanilli, który osiągnął równie wielki sukces, co Boney M. W 1990 roku grupa otrzymała nagrodę Grammy, jednak artysta spotkał się z wieloma kontrowersjami, gdyż członkowie zespołu nie byli prawdziwymi wokalistami. Po latach okazało się, że występujący na scenie Fabrice "Fab" Morvan i Robert "Rob" Pilatus, nigdy nie śpiewali. 

Frank Farian współpracował również z takimi sławami jak Meat Loaf czy Stevie Wonder. Był jednym z najpopularniejszych producentów muzycznych XX wieku.

źródło: BBC

Tagi: nie żyje
Powiązane
Olgierd Łukaszewicz
Rozpoznasz te gwiazdy PRL po oczach? Numer 4 to wyzwanie dla każdego