Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nie żyje Bronisław Surmiak. Aktor był znany z wielu popularnych produkcji, miał 89 lat
Marcin Gałązka
Marcin Gałązka 23.05.2023 18:34

Nie żyje Bronisław Surmiak. Aktor był znany z wielu popularnych produkcji, miał 89 lat

Bronisław Surmiak
fot. Canva, kadr z serialu Lokatorzy

W wieku 89 lat zmarł Bronisław Surmiak. Był aktorem telewizyjnym i teatralnym. Najbardziej znane produkcje z jego udziałem to “Lokatorzy”, “Zmiennicy”, czy“ Graczykowie”. Mężczyzna przez wiele lat występował także na deskach Teatru Kwadrat.

Surmiak zmarł w poniedziałek 22 maja. Tę przykrą informację potwierdził m.in. warszawski teatr oraz Wiktor Zborowski.

Teatr Kwadrat żegna Bronisława Surmiaka

- Odszedł Bronisław Surmiak, aktor Teatru Kwadrat w latach 1986 - 2000. W sierpniu tego roku skończyłby 90 lat. Wcześniej należał do zespołów Teatru Ateneum im. Stefana Jaracza, Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Juliusza Słowackiego, Teatru Dramatycznego im. A. Węgierki, Teatru Ziemi Mazowieckiej, Teatru Popularnego, Teatru Rozmaitości czy Teatru na Woli. Na scenie Kwadratu stworzył niezapomniane kreacje w takich spektaklach jak "Rozmowy przy wycinaniu lasu", "Dwaj panowie B", "Król", "Mandat", "Indyk", "Mayday", czy “Okno na parlament” - czytamy w oświadczeniu Teatru Kwadrat na Facebooku.

Zostali zdemaskowani. Wyszło, jak naprawdę na komunii córki zachowali się Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel

Nie żyje Bronisław Surmiak

Bronisław Surmiak urodził się 16 sierpnia 1933 roku. Był absolwentem Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Na scenie zadebiutował w wieku 25 lat.

Największą sławę aktor zyskał dzięki rolom w serialach i spektaklach telewizyjnych, takich jak “Będą was grzebać w zapachu jabłek”, „Ostatnia noc lata”, czy „Bóg jest i na śmieciach”. W serialu ”Lokatorzy" zagrał w jednym z odcinków doradcę klienta w banku.

Wiktor Zborowski żegna Bronisława Surmiaka

Aktora pożegnał Wiktor Zborowski.

- Odszedł Bronisław Surmiak. Aktor. Przemiły kumpel. Wędkarz. Uczył mnie wędkarstwa gruntowego. Śpij Broneczku spokojnie. Coraz bardziej pusto w „starym Kwadracie” - powiedział kolega po fachu.

Jedną z najsłynniejszych ról serialowych zmarłego mężczyzny był dozorca kamienicy, w której mieszkał Johan Heimann w serialu “Polskie drogi”.

Teatr Kwadrat, Bronisław Surmiak.jpg
fot. KAPiF, kadr z serialu “Lokatorzy”
Tagi: śmierć
Powiązane
Sławomir, Zenon Martyniuk
Jak dobrze znasz disco polo? 7 na 10 to już świetny wynik