Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nie żyje Benedykt Radecki. Zmarł po krótkiej i ciężkiej chorobie
Martyna Pałka
Martyna Pałka 03.03.2023 09:51

Nie żyje Benedykt Radecki. Zmarł po krótkiej i ciężkiej chorobie

Benedykt Radecki
fot. Facebook/Dżamble

Benedykt Radecki odszedł nagle i niespodziewanie. Informację o śmierci perkusisty grupy Dżamble przekazała jego córka za pomocą wpisu w social mediach.

Muzyk zmarł chwilę po bardzo ciężkiej i jednocześnie krótkotrwałej chorobie. 

Nie żyje Benedykt Radecki

Wczoraj późnym wieczorem przekazano wieści o odejściu wybitnego polskiego muzyka. Benedykt Radecki, który przez lata działał jako perkusista kultowej grupy Dżamble zmarł nagle po krótkiej, lecz ciężkiej chorobie.

Na razie nieznane są dokładne okoliczności, takie jak czas i miejsce śmierci artysty. Wiadomo natomiast, że w ostatnim czasie skarżył się na problemy ze zdrowiem.

Nagłe zniknięcie Justyny i Tomasza z "Rolnik szuka żony". Przekazali informację, skąd ten pomysł

Córka Benedykta Radeckiego poinformowała o jego śmierci

Tragiczną wiadomość o śmierci utalentowanego perkusisty przekazała jego córka Katarzyna Radecka za pomocą wzruszającego postu na Instagramie. Kobieta oznajmiła, że to właśnie muzyka była największą miłością gwiazdora i wymieniła kilka jego osiągnięć artystycznych.

-Są pożegnania, na które nigdy nie będziemy gotowi. Po krótkiej, ciężkiej chorobie odszedł mój kochany tatuś, Benedykt Radecki.
Kochał rodzinę, ale to muzyka była jego największą miłością. Grał i nagrywał w wielu zespołach, współpracował z gwiazdami muzyki jazzowej i rozrywkowej. Trudno pożegnać na zawsze kogoś kochanego, kto jeszcze mógł być z nami… Tato w moim sercu i pamięci zostaniesz na zawsze - napisała córka Benedykta Radeckiego na Facebooku.

Informację tę potwierdziła również sama grupa Dżamble na swoim oficjalnym profilu grupy na Facebooku.

-Dzisiaj, w dniu 02.03.2023 roku zmarł Benedykt Radecki, perkusista zespołu Dżamble, współpracował także z zespołami tj. Anawa, Mannam Niebiesko Czarni, Wolna Grupa Bukowina, pokój jego duszy, do zobaczenia Benku! - czytamy na profilu zespołu w social mediach.

Kim był Benedykt Radecki?

Perkusista od wielu lat funkcjonował na polskiej scenie muzycznej i współpracował z wieloma wybitnymi artystami, w tym między innymi grupą Manaam, Niebiesko-Czarni, Skaldowie, czy Markiem Grechutą.

Dodatkowo prowadził kilka własnych zespołów, z którymi występował na wielu festiwalach, w tym polskich oraz zagranicznych. Z grupą Dżamble związany był od 1967 do 1970 roku. Zespół nie tylko pojawił się na wielu konkursach, z których każdy okazał się dla muzyków wielkim sukcesem, ale też odbył międzynarodową trasę koncertową.

Zobacz posty:

Posłuchaj piosenki Dżamble: