Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Niepojęte, co palnął geograf w "jeden z dziesięciu". Został zapytany, które miasto jest stolicą woj. małopolskiego
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 02.09.2023 21:42

Niepojęte, co palnął geograf w "jeden z dziesięciu". Został zapytany, które miasto jest stolicą woj. małopolskiego

Tadeusz Sznuk, Jeden z Dziesięciu
Wpadka uczestnika "Jeden z dziesięciu". Fot. Kadr z programu "Jeden z dziesięciu"

“Jeden z dziesięciu” to jeden z topowych polskich teleturniejów, który cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem widzów już od 29 lat. Jest on źródłem przede wszystkim wiedzy, ale również rozrywki. Szczególnie wtedy, gdy na wizji dochodzi do zabawnych wpadek lub pomyłek uczestników. Tym razem jeden z mężczyzn biorących udział w programie szybko został przyłapany na niemałej gafie!

"Jeden z dziesięciu": program obfituje w zabawne wpadki uczestników

"Jeden z dziesięciu" jest programem, do którego może zgłosić się każdy, jednak aby wygrać, niezbędna jest ogromna wiedza na wszechstronne tematy. Lecz mimo tego, iż w teleturnieju biorą udział osoby o ponadprzeciętnej inteligencji, zdarza im się popełnić wpadki. Wszystko przez to, że uczestnicy są nie tylko pod presją oglądającej ich publiczności, ale również czasu, który wynosi zaledwie 3 sekundy.

W jednym z odcinków programu wziął udział pan Hubert, któremu nerwy szczególnie dały się we znaki. Mężczyzna udzielił zabawnej odpowiedzi na całkiem proste pytanie, które zostało zadane na samym początku rozgrywki.

Wczoraj TVP 2 pokazała Biesiadę. Polacy po tym, co zobaczyli nie chcieli milczeć, tak zareagowali

"Jeden z dziesięciu": W teleturnieju wziął udział geograf, który popełnił niemałą gafę

W “Jednym z dziesięciu” bierze udział grupa uczestników, których zadaniem jest odpowiedzieć poprawnie na jak największą ilość pytań. Ich poziom trudności oraz dziedzina, której dotyczą, są losowe. 

W pewnym odcinku wziął udział pan Hubert, który natrafił na spore trudności gdy tylko usłyszał pierwsze pytanie. Chwilę wcześniej mężczyzna przedstawił się przed kamerą oraz dodał:

Z wykształcenia geograf. Zainteresowania to geografia, muzyka i sport.

Pytanie, które padło, natychmiast zweryfikowało faktyczny stan jego wiedzy.

"Jeden z dziesięciu": Uczestnik rozpoczął teleturniej wpadką

Ponieważ pan Hubert wylosował 1 stanowisko, to właśnie jemu przyszło zmierzyć się z pierwszym pytaniem, które padło w odcinku.

Polskie miasta: które miasto jest stolicą województwa małopolskiego? – odczytał prowadzący, Tadeusz Sznuk.

Pan Hubert nie wahał się ani chwili przed udzieleniem odpowiedzi:

Poznań.

Po studiu rozległ się charakterystyczny dźwięk towarzyszący błędnej odpowiedzi. Okazało się, że pan Hubert, który jest z wykształcenia geografem, popełnił niemałą gafę! Tadeusz Sznuk musiał poprawić go, iż to Kraków jest stolicą województwa małopolskiego. Takiego obrotu sprawy nie przewidział żaden z widzów — pan Hubert stracił “szansę” już podczas pierwszego pytania…

Powiązane
Marcin Miller
Znasz perfekcyjnie utwory zespołu Boys? Ten quiz jest arcytrudny