Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Największy przebój Michała Wiśniewskiego nie miał być jego
Julia Bogucka
Julia Bogucka 25.02.2024 14:13

Największy przebój Michała Wiśniewskiego nie miał być jego

Michał Wiśniewski
KAPiF

Michał Wiśniewski znany jest ze swojego charakterystycznego wizerunku i niezwykłego wokalu. Wraz z grupą “Ich Troje” artysta podbił listy przebojów i zawojował nawet scenę eurowizyjną. Ich utwory osiągnęły wiele sukcesów, ale niedawno okazało się, że jeden z hitów mógł być wykonywany przez kogoś innego. Dalibyście wiarę, że prawie z niego zrezygnowali?

Michał Wiśniewski i jego zawrotna kariera

Charakterystyczny czerwonowłosy wokalista zawojował polską scenę muzyczną jeszcze w latach 90. ubiegłego wieku. Początkowo przygotowywał utwory do musicali, odpowiada również za otwarcie pierwszego w kraju baru karaoke. Wraz z Jackiem Łągwą założył zespół “Ich Troje”, a jego żeńskim głosem była początkowo Magda Pokora. Grupa zadebiutowała w 1994 roku krążkiem “Intro”, a singiel “Prawo” utrzymał się na szczycie listy “Muzycznej Jedynki” przez szesnaście tygodni. 

KAPIF_oryginal_K1108814F.jpg
Źródło: KAPiF

Michał Wiśniewski wraz z zespołem dwukrotnie wystąpił na Konkursie Piosenki Eurowizji, w 2003 roku plasując się na 7., a w 2006 nie kwalifikując się do finału. Wokalista wydał również cztery solowe albumy studyjne, które jednak nie osiągnęły tak dużych sukcesów, jak krążki grupy “Ich Troje”.

Najpierw wyrok, a teraz to. Kłopoty Michała Wiśniewskiego rosną Wiśniewski grał koncerty dla Leppera. Polityk dawał mu ogromne kwoty

Michał Wiśniewski - największe hity zespołu "Ich Troje"

Łącznie zespół doczekał się dziesięciu albumów, z których dwie pokryły się złotem, jedna platyną, a inne dwa krążki otrzymały status diamentowej płyty. Zespół “Ich Troje” charakteryzuje się muzyką popową, rockową, wykonuje również ballady. Ich utwory były skrajnie oceniane przez krytyków ze względu na swoją niekonwencjonalność i nowatorstwo, niektórzy uważali je wręcz za kiczowate.

KAPIF_oryginal_K1067173F.jpg
Źródło: KAPiF

Trzeba przyznać, że niektóre piosenki grupy na stałe wgryzły się w nasze umysły, a ich tekst zapamiętaliśmy na całe życie. To między innymi takie tytuły jak “A wszystko to… (bo ciebie kocham)”, “Zawsze z Tobą chciałbym być” i “Powiedz”. Po latach okazuje się, że za niektórymi z utworów kryje się intrygująca przeszłość.

ZOBACZ TEŻ: Mama Michała Wiśniewskiego rozważała najgorszy krok. Cudem ją uratowano. „Rozpacz zjadała mnie od środka”

Michał Wiśniewski nie miał tego śpiewać?

Wszystko rozbija się o piosenkę “Powiedz”, która jako singiel promowała czwarty album zespołu “Ich Troje”. Utwór otrzymał wiele nagród, został doceniony między innymi na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu czy Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich w Karlshamn, jest również laureatem Superjedynki. Okazuje się, że niewiele brakowało, a tego hitu nie śpiewałby Michał Wiśniewski!

Tajemnicę zdradził współzałożyciel grupy “Ich Troje” Jacek Łągwa w rozmowie z Onetem.

“Napisałem ten utwór na początku lat 90., jeszcze zanim poznałem Wiśniewskiego. Kiedyś chciałem go sprzedać chłopakom śpiewającym disco polo, ale okazało się, że jest dla nich zbyt skomplikowany. No więc leżał sobie w szufladzie. Miał się znaleźć na pierwszej płycie Ich Troje, ale zrezygnowaliśmy z tego pomysłu. Mnie on w ogóle się nie podobał. Ale gdy usłyszał go Maciej Durczak, nasz ówczesny menadżer, stwierdził, że koniecznie musimy wypuścić tę piosenkę. Tłumaczyłem mu, że to przecież dno i żenada, ale nie dawał za wygraną. Dla świętego spokoju nagraliśmy ten numer i wydaliśmy go na czwartej płycie Ich Troje”

- opowiadał autor tekstów. Co o tym myślicie? Wyobrażacie sobie kogokolwiek innego w roli wykonawcy utworu “Powiedz”? Chyba już wszyscy przyzwyczaili się do tego, że to wokalista o charakterystycznym wizerunku za nią odpowiada.