Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Wiśniewski grał koncerty dla Leppera. Polityk dawał mu ogromne kwoty
Julia Bogucka
Julia Bogucka 05.02.2024 21:27

Wiśniewski grał koncerty dla Leppera. Polityk dawał mu ogromne kwoty

Michał Wiśniewski
KAPiF, CanvaPro

Michał Wiśniewski to jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy polskiego show-biznesu. Jego ognistoczerwona czupryna jest znana zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Artysta był zaangażowany w wiele inicjatyw muzycznych oraz społecznych. Udzielał się również w tematach politycznych i występował dla szeregu ugrupowań. Wiadomo, ile kasował za występy dla Andrzeja Leppera. 

Michał Wiśniewski i kariera w "Ich Troje"

Niezwykle charakterystyczny wokalista ma za sobą dynamiczną karierę. Wszystko za sprawą założonego przez niego i Jacka Łągwę zespołu “Ich Troje”. Grupa wydała 10 albumów studyjnych, a ich hitowe numery zna większość społeczeństwa. Czerwonowłosy wokalista dwukrotnie zaprowadził ich nawet na Eurowizję, gdzie, choć nie zdobyli wybitnego wyniku, to zrobili naprawdę dobre wrażenie.

KAPIF_oryginal_K1108813F.jpg
Źródło: KAPiF

Michał Wiśniewski gościł w wielu programach rozrywkowych, pełniąc różne role. Był jurorem w konkursie karaoke “Shibuya”, “Twoja twarz brzmi znajomo” oraz teleturnieju “Gotowi na ślub”. Wylądował na liście 100 najcenniejszych gwiazd polskiego show-biznesu magazynu “Forbes Polska”, a jego ekstrawagancki wizerunek został wyceniony nawet na 737,5 tysięcy złotych. Wokalista wielokrotnie angażował się w akcje charytatywne, organizowane przede wszystkim na rzecz dzieci.

Mama Michała Wiśniewskiego rozważała najgorszy krok. Cudem ją uratowano. „Rozpacz zjadała mnie od środka” Michał Wiśniewski pokazał fotki z Wigilii. Kto by pomyślał, że tak to u nich wygląda. Jedna rzecz zadziwia

Michał Wiśniewski udzielał się politycznie?

Jak się okazuje, wokalista angażował się również w sprawy polityczne kraju. Już od lat 90. zdarzało mu się występować dla Akcji Wyborczej Solidarność, a w 2001 roku pojawił się na wiecu Sojuszu Lewicy Demokratycznej z utworem “A wszystko to”. Poważną współpracę nawiązał z Andrzejem Lepperem, liderem partii Samoobrona.

Wszystko działo się podczas kampanii wyborczej w 2006 roku, a jak zdradził Michał Wiśniewski, zdecydował się na to ze względu na problemy w życiu osobistym. Artysta podkreśla, że nie angażował się w polityczne sprawy związane z działalnością partii, a jedynie dawał występy artystyczne. W ramach tej współpracy odbyło się 50 koncertów.

ZOBACZ TEŻ: Michał Wiśniewski w wyznaniu życia. Płomienne słowa jak wołanie o pomoc

Tyle dostawał Michał Wiśniewski za koncert

Tak zaawansowana kooperacja z pewnością nie odbywała się pro bono. Szczegółów na jej temat mogliśmy się dowiedzieć z materiału dokumentalnego przygotowanego przez “Kanał Zero” funkcjonujący w serwisie YouTube. Film dotyczył wyroku wokalisty w związku z tak zwaną “Aferą SKOK-ową”. Artysta został oskarżony o przedłożenie nierzetelnego oświadczenia o dochodach i niespłacenie pożyczki.

michał.png
Źródło: YouTube: kadr z filmu “DOKUMENTALNE ZERO #1 - MICHAL WISNIEWSKI: OSZUST CZY OFIARA?” “Kanał Zero”

We wspomnianym materiale Michał Wiśniewski deklaruje, że nie musiał fałszować informacji dotyczących swojego zaplecza finansowego, ponieważ w okresie, o którym mowa, bardzo dobrze zarabiał. To wtedy zdradził, ile dostawał za każdy z 50 koncertów zagranych dla Samoobrony.

"Zagraliśmy 50 koncertów po 50 tys. za sztukę. Oczywiście Michał Wiśniewski nie miał 50 tys. za każdy koncert, tylko swoją część, ale sąd miał możliwość zbadać, jakie to były dochody plus bardzo prosta i jasna faktura za utwór "Dokąd idziesz Polsko" za kwotę 2 mln zł"

- tłumaczy artysta w filmie opublikowanym na “Kanale Zero”.

Michał Wiśniewski uważa, że w związku z procesem stał się ofiarą systemu i nie jest winny zarzucanego mu czynu. Tymczasem według jego słów, z kredytu na kwotę 2,8 miliona złotych spłacił ponad 3,4 miliona