Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Mocne sceny pod sądem, oskarżony o zabójstwo Anastazji Salahuddin S. opuszczał budynek. Ochroniarze nagle ruszyli biegiem
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 22.06.2023 09:10

Mocne sceny pod sądem, oskarżony o zabójstwo Anastazji Salahuddin S. opuszczał budynek. Ochroniarze nagle ruszyli biegiem

Anastazja Rubińska
fot. instagram.com/anastazja_pati

Potwierdziły się najgorsze obawy. Po przeprowadzeniu badań DNA okazało się, że ciało, które znaleziono na greckiej wyspie Kos, należy do 27-letniej Anastazji. Dziewczyna zaginęła w nocy z 12 na 13 czerwca, a jej poszukiwania okazały się mieć mroczny finał. 

Podejrzany o zabójstwo dziewczyny został tymczasowo aresztowany. W środę 21 czerwca został zaprowadzony do sądu, gdzie usłyszał zarzuty. Przed budynkiem rozegrały się mocne sceny.

Przed podejrzanym w sprawie zabójstwa Anastazji zostały postawione zarzuty

Dla 27-letniej Anastazji z Wrocławia to miały być wymarzone wakacje. Dziewczyna wyjechała wraz ze swoim partnerem do Grecji, gdzie obydwoje zatrudnili się w tym samym hotelu. Pewnej nocy dziewczyna zapadła się pod ziemię, a kiedy nie wróciła do domu, rozpoczęto poszukiwania na ogromną skalę. Przeczesano całą wyspę i po niemal tygodniu odnaleziono ciało. Badania DNA potwierdziły, że należy ono do zaginionej Anastazji. 

W sprawie zatrzymano Salahuddina S. z Bangladeszu. Mężczyzna miał usłyszeć zarzuty gwałtu oraz morderstwa. Zeznania, których udzielił w sprawie, mieszają się, co sprawia, że służby mają coraz mniej wątpliwości. 

Koniec nagrywania odcinka „Nasz nowy dom”. Romanowska nie spodziewała się takiego finału

Podejrzany w eskorcie ochrony opuścił sąd. To wywołało niemałe zamieszanie

21 czerwca Salahuddin S. został przetransportowany z aresztu do sądu. Tam miał po raz kolejny złożyć zeznania, które nie pokrywają się z tym, co mówił wcześniej. Postawa mężczyzny jest bardzo podejrzana, a jego sytuacji nie poprawia fakt, że to z nim była widziana Anastazja ostatni raz. Ponadto jej ciało znajdujące się w stanie zaawansowanego rozkładu znaleziono ok. 1 km od miejsca zamieszkania Salahuddina. 

Mężczyzna miał usłyszeć zarzuty gwałtu oraz morderstwa 27-latki. Gdy w eskorcie ochroniarzy opuszczał budynek sądu, naskoczył na niego tłum dziennikarzy oraz przechodniów z telefonami w rękach. Do sieci przedostało się wiele nagrań z tego momentu. Ochroniarze byli zmuszeni ruszyć biegiem wraz z Salahuddinem, gdyż zachowanie ludzi stało się coraz bardziej natarczywe. 

Polskie służby zaangażowały się w sprawę zabójstwa Anastazji

Sprawa Anastazji Rubińskiej, mimo iż toczy się w Grecji, wywołała w Polsce ogromne poruszenie. Z tego względu polskie służby również zaangażowały się w śledztwo. W środę prokurator generalny i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro potwierdził, że polscy prokuratorzy wzięli "udział w przesłuchaniu podejrzanego przez sędziego śledczego na wyspie Kos".

Ponadto kilka dni temu premier Mateusz Morawiecki poinformował, że polska zwróci się do greckich służb z prośbą o wydanie podejrzanego, aby ten mógł być osądzony zgodnie z prawem polskim.

@dawid.burzacki Ponad 3 godziny trwało przesłuchanie 32-letniego obywatela Bagladeszu. Mężczyzna pozostaje pod zarzutem porwania 27-letniej Anastazji. Na tym etapie prokurator nie rozszerzył zarzutów o gwałt i zabójstwo, natomiast po uzyskaniu wyników badań histopatologicznych zapewne zarzuty zostaną rozszerzone. "Mężczyzna" został tymczasowo aresztowany. W wyniku analizy materiału zebranego podczas działań na Kos, podjęliśmy decyzję o powrocie na wyspę w najbliższych dniach. Będziemy kontynuowali nasze śledztwo. #dzienniksledczy #detective #anastazja #detektyw #anastazjarubinska #kos #grecja🇬🇷 #sledztwo #dziennikarzsledczy ♬ dźwięk oryginalny - Dawid.Burzacki
Tagi: polka śmierć
Powiązane
Marcin Miller
Znasz perfekcyjnie utwory zespołu Boys? Ten quiz jest arcytrudny