Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Milionerzy: Zagięli ją pytaniem z podstawówki. To działanie ma haczyk
Sylwia  Kropiewnicka
Sylwia Kropiewnicka 29.05.2024 19:18

Milionerzy: Zagięli ją pytaniem z podstawówki. To działanie ma haczyk

"Milionerzy"
fot. AKPA, kadr z programu "Milionerzy" prod. TVN

W programie “Milionerzy” często pojawiają się podchwytliwe pytania. Dokładnie tak było w przypadku tej uczestniczki. Mogłoby się wydawać, że pytanie za 2 tys. zł było bardzo proste. w tym prostym działaniu był jednak haczyk. 

Program "Milionerzy" cieszy się ogromną popularnością

Program “Milionerzy” emitowany jest na antenie TVN od wielu lat. W tym czasie raptem siedem razy padła główna nagroda. Nic dziwnego, pytania są często bardzo skomplikowane. Często pozornie oczywista odpowiedź okazuje się być błędna. 

Format prowadzi Hubert Urbański, a uczestniczy przyjeżdżają z różnych zakątków Polski. Wywodzą się także z różnych branż. Często są to nauczyciele, czy informatycy. Z tym pytaniem z pewnością poradziłby sobie matematyk. Ta kobieta miała jednak spory problem. 

Kubicka pokazała zdjęcie zrobione 10 godzin po porodzie. Bardzo cierpiała Córka Żmijewskiego świętuje urodziny narzeczonej. Są razem już kilka lat

To pytanie za 2 tys. zł nie było takie proste

To pytanie pojawiło się w “Milionerach” na początku kwietnia, jednak wiele osób dziś także miałoby problem z udzieleniem poprawnej odpowiedzi. Pytanie za 2 tys. zł przysporzyło sporo problemów uczestniczce, która wówczas przystąpiła do gry. Jak się okazuje, obliczenia tego typu wykonuje się na lekcjach matematyki w szkole podstawowej. Jak zatem brzmiało pytanie? 

Jakie dwa znaki matematyczne trzeba wstawić pomiędzy trzy siódemki, żeby wynik takiego działania wyniósł 6?

A. dodawania i odejmowania

B. odejmowania i dodawania 

C. odejmowania i dzielenia

D. mnożenia i dzielenia. 

Uczestniczka zdecydowała się poprosić o pomoc publiczność.  

Która odpowiedź jest poprawna?

Publiczność podpowiedziała tej kobiecie prawidłową odpowiedź, czyli C. Pomiędzy trzy siódemki najpierw należy wstawić znak odejmowania, a następnie dzielenia. Należy pamiętać, że kluczowa jest tutaj kolejność wykonywania działań matematycznych. Aby poprawnie odpowiedzieć na to pytanie, należy wykonać najpierw dzielenie, a potem odejmowanie. 

A ty poradziłbyś sobie z tym pytaniem samodzielnie?