Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Michał Żebrowski w żałobie. Żegna swojego wieloletniego przyjaciela
Jakub Adamiak
Jakub Adamiak 28.05.2024 06:08

Michał Żebrowski w żałobie. Żegna swojego wieloletniego przyjaciela

Michał Żebrowski
Fot. KAPIF

Michał Żebrowski jest w żałobie. 25 maja 2024 roku zmarł jego wieloletni przyjaciel, Igor Ostrowski. Mężczyzna miał 53 lata. Znany był z tego, że działał na rzecz środowisk LGBT, a także był współzałożycielem fundacji Equaversity.

Michał Żebrowski: kim jest?

Michał Żebrowski urodził się 17 czerwca 1972 roku w Warszawie. Jest polskim aktorem teatralnym, filmowym i oczywiście telewizyjnym. Od 2010 roku piastuje stanowisko Teatru 6. piętro.

Rozpoznawalność przyniosła mu rola w takim filmie jak: "Ogniem i mieczem", "Pan Tadeusz", "Wiedźmin", czy "Kto nigdy nie żył...". Od 2011 roku jest na stałe w obsadzie produkcji "Na dobre i na złe" w roli profesora Andrzeja Falkowicza.

Opole 2024. TVP wydała oświadczenie ws. Rodowicz, Górniak i innych gwiazd Przerwano koncert Maryli Rodowicz. Pojawiło się niebezpieczeństwo

Michał Żebrowski: życie prywatne

W życiu prywatnym poślubił o 15 lat młodszą Aleksandrę Adamczyk. Mają wspólnie czwórkę dzieci: Franciszka, Henryka, Feliksa i Łucję. Ma dom na Podhalu. To właśnie tam prowadzi gospodarstwo ekologiczne.

Żebrowski ze względu na swój zawód aktora, poznaje bardzo wiele osób. Z częścią z nich związuje się niekoniecznie zawodowo a prywatnie. W taki sposób udało mu się zgromadzić pokaźne grono przyjaciół, z którego odszedł 25 maja Igor Ostrowski.

Igor Ostrowski nie żyje

O tym, że Igor Ostrowski, prawnik, działacz środowisk LGBT, współzałożyciel fundacji Equaversity, a także w latach 2011-2012 wiceminister w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji odszedł poinformował Michał Boni.

Igor Ostrowski nie żyje. Odszedł w wieku 53 lat w sobotę, 25 maja 2024 roku, o godz. 14.30. Nie wstydzę się powiedzieć, że z oczu popłynęły mi łzy..., zacisnąłem palce myśląc o nim, o jego bezbrzeżnym cierpieniu w długiej i powracającej chorobie, ale i o jego barwnej radości życia, mimo wszystko - napisał Boni.