Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Małopolska wylewa morze łez, cała Polska w żałobie. Był dla nich wszystkim: „Wspaniały człowiek”
Kamil  Świętek
Kamil Świętek 11.12.2023 17:13

Małopolska wylewa morze łez, cała Polska w żałobie. Był dla nich wszystkim: „Wspaniały człowiek”

Był dla nich wszystkim: „Wspaniały człowiek”
Był dla nich wszystkim: „Wspaniały człowiek”, Fot. Canva/Streager, Getty Images; Canva/ diephosi, Getty Images Signature

Poniedziałek 11 grudnia to tragiczny dzień dla każdego mieszkańca Małopolski. Kondolencje spływają z całej Polski, a Małopolska tonie we łzach. Sieć obiegły tragiczne informacje o śmierci wspaniałego człowieka, który przez wzgląd na swoje oddanie i bycie zawsze na posterunku, zasługuje na miano ikony miasta.

Odszedł wspaniały człowiek. Małopolska przekazuje tragiczne wieści

Małopolska tonie we łzach. Odszedł wspaniały człowiek, który dla wielu był symbolem, ikoną i żywą legendą. Wzór do naśladowania – człowiek oddany swojej misji i do końca wierzący w swoje ideały; tak jednym zdaniem można by opisać stratę, którą trudno wyrazić słowami.

Bliscy, znajomi i lokalni mieszkańcy żegnają ikoniczną postać we wzruszających kondolencjach:

  • Wspaniały człowiek.
  • Człowiek o wielkim sercu. Człowiek legenda. Dziękuję za wszystko, że zawsze mogłam na pana liczyć.
  • Drugiego takiego już nie będzie […] o każdej porze dnia i nocy na posterunku w gotowości.
  • Zawsze będę miała przed oczami cudownego i dobrego człowieka o wielkim sercu.
Nie żyje młody mężczyzna. Do tragedii doszło w trakcie rozprawy na oczach policjantów Tragedia w rodzinie królewskiej. Nie żyje książę w kwiecie wieku, bliscy pogrążeni w żałobie

Uratował tysiące, siebie nie zdołał. Wspaniały człowiek pracował do końca

„Pracował do samego końca” – tak o niezłomności charakteru, sile ducha i nieustępliwości mówią o legendzie Małopolski jego znajomi z pracy. Poruszające wyznanie wyciska łzy, a ciarki same pojawiają się na plecach. Takich ludzi już nie będzie. Był jedyny, wybitny i niepowtarzalny…

Był i był, zawsze, o każdej porze i każdego dnia. Nigdy niezmęczony, zniecierpliwiony. To był zaszczyt pracować z Tobą. Zawsze miałeś dla mnie uśmiech, zawsze słyszałam »dziękuję« po skończonym zabiegu. Nigdy nie miałam wątpliwości, że cokolwiek zdecydujesz, to będzie jedynie słuszne. Dziękuję za Twoje wyjątkowe życie. Nie godzę się na Twoją nieobecność - podaje koleżanka z pracy zmarłego.

ZOBACZ TAKŻE: Warszawa w żałobie po odejściu legendy. Rafał Trzaskowski przekazuje tragiczną nowinę. Kondolencje napływają z całej Polski

Nie żyje wspaniały człowiek. Odszedł Marek Boryczko

Wielokrotnie wspomnianym wspaniałym człowiekiem Małopolski jest nie kto inny, jak Marek Boryczko, lekarz z powołania, ginekolog z wykształcenia i niebywały empata, który zawsze dbał o dobro pacjenta.

Ceniony specjalista odszedł 10 grudnia 2023 roku w wieku zaledwie 64 lat. Tak o jego odejściu wypowiada się Zespół Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej, w którym pracował:

Był bardzo dobrym i cenionym ginekologiem. Dzięki jego wiedzy, doświadczeniu zawodowemu i ogromnemu zaangażowaniu - Oddział Ginekologiczno-Położniczy jest w powszechnej opinii lekarzy i pacjentek bardzo dobrą, dobrze zorganizowaną i nowoczesną placówką, wykonującą szerokie spektrum badań. Godna podkreślenia była jego wielka troska o pacjentki, a także wysoka ocena jego kwalifikacji i niezwykłej empatii przez pacjentki - podaje Zespół Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej.

Czy trzeba dodać coś więcej?

Źródło: Fakt.pl

Tagi: nie żyje