Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Tragedia w rodzinie królewskiej. Nie żyje książę w kwiecie wieku, bliscy pogrążeni w żałobie
Martyna Pałka
Martyna Pałka 07.12.2023 10:49

Tragedia w rodzinie królewskiej. Nie żyje książę w kwiecie wieku, bliscy pogrążeni w żałobie

Tragedia w rodzinie królewskiej
Tragedia w rodzinie królewskiej, fot. Canva/Streager, Getty Images; wikipedia.org/ RTVJ; CC BY 3.0

Właśnie przekazano tragiczne wieści z dworu rodziny królewskiej. Niespodziewanie w wieku zaledwie 51 lat zmarł trzeci syn panującego księcia Liechtensteinu — książę Konstantyn. Cały kraj pogrążył się w żałobie.

Nie żyje książę Konstantyn z Liechtensteinu

Tragiczne wieści z Liechtensteinu. Jak poinformował dziennik “Daily News” 5 grudnia 2023 roku odszedł książę Konstantyn — trzeci syn panującego obecnie Hansa Adama III oraz siódmy w kolejce do tronu członek tamtejszej rodziny królewskiej. 

Książę miał zaledwie 51 lat. W oficjalnym oświadczeniu nie otrzymaliśmy zbyt wiele informacji na ten temat — wiadomo jedynie, że syn króla zmarł niespodziewanie i do tej pory nieznane są przyczyny jego odejścia.

Dom Książęcy z przykrością ogłasza, że ​​H.S.H. książę Liechtensteinu Konstantyn zmarł niespodziewanie.

Złe wieści z Pałacu brytyjskiej rodziny królewskiej chwilę przed koronacją. Awantury, księżna Kate ma ubrać się skromnie Królowa Elżbieta II chce pojednania? Wyszło na jaw, co mogłoby pomóc w rodzinnych sprawach

Tragiczne wieści z rodziny królewskiej

Jak wynika z informacji przekazanych przez “Daily News”, cały Liechtenstein jest obecnie pogrążony w żałobie. W środę 6 grudnia parlament stanowy oddał hołd zmarłemu członkowi rodziny królewskiej, a także uczcił go minutą ciszy. Co więcej, we wszystkich kościołach w kraju równo o godzinie 15:00 rozpoczęło się bicie dzwonów. 

Administrator Apostolski Benno Elbs krótko po śmierci księcia Konstantego wygłosił uroczystą mowę pożegnalną i osobiście złożył jego bliskim szczere kondolencje. Zapewniono również o wsparciu i modlitwie wszystkich poddanych.

Możecie czuć wsparcie ze strony wielu ludzi, którzy modlą się za zmarłego w całym księstwie. Daj Boże księciu Konstantynowi wieczny odpoczynek.

Kim był książę Konstantyn z Liechstensteinu?

Książę Konstantyn był trzecim synem panującego obecnie Hansa Adama III oraz jego żony Marii Kinsky. W młodości studiował na wybitnych zagranicznych uniwersytetach, w tym w Paryżu oraz Salzburgu. W 2012 roku rozpoczął swoją karierę biznesową i został dyrektorem generalnym, a także przewodniczącym rady dyrektorów Fundacji rodziny księcia Liechtensteinu.

Był również trzecim i najmłodszym synem panującego władcy. Osierocił trójkę swoich dzieci, a także pozostawił w żałobie ukochaną żonę — księżniczkę Marię.