Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Warszawa w żałobie po odejściu legendy. Rafał Trzaskowski przekazuje tragiczną nowinę. Kondolencje napływają z całej Polski
Kamil  Świętek
Kamil Świętek 09.12.2023 19:45

Warszawa w żałobie po odejściu legendy. Rafał Trzaskowski przekazuje tragiczną nowinę. Kondolencje napływają z całej Polski

Rafał Trzaskowski przekazuje tragiczną nowinę
Rafał Trzaskowski przekazuje tragiczną nowinę, fot. Canva/D-Keine, Getty Images Signature; Canva/ossyugioh, Getty Images Pro

Warszawa w żałobie po odejściu legendy. O tragicznych wieściach poinformował Rafał Trzaskowski. Miasto dosłownie tonie we łzach. Kondolencje napływają z całej Polski. Tę postać powinien znać każdy obywatel. Niewyobrażalna strata.

Rafał Trzaskowski przekazuje tragiczne wieści

Politycy wielokrotnie przekazują nam informacje, które dzielą społeczeństwo. Zwolennicy zmiany przyklaskują im, przeciwnicy krytykują wszelkie nowelizacje. Tymczasem wieść, którą dzisiaj przekazał Rafał Trzaskowski, jak nic innego połączyła Warszawiaków.

Stolica straciła dzisiaj prawdziwą legendę, ikonę patriotyzmu i człowieka związanego w Warszawą od najmłodszych lat. Kondolencje napływają do Warszawy zewsząd. Miasto dosłownie tonie we łzach. Trudno pogodzić się z tą stratą.

Donald Tusk i Rafał Trzaskowski skomentowali to, co wydarzyło się na Marszu. Nie patyczkowali się Rafał Trzaskowski i Maciej Stuhr apelują o pomoc dla migrantów na granicy

Rafał Trzaskowski w smutnym komunikacie

Około godziny 12, Rafał Trzaskowski przekazał druzgocące informacje. Za pośrednictwem Facebooka poinformował o odejściu legendy Warszawy:

Bardzo smutna wiadomość. W wieku 94 lat zmarł Wiesław Newecki "Kogut" - od urodzenia związany z Miasto Stołeczne Warszawa, uczestnik Powstania Warszawskiego. Już zawsze będzie towarzyszył stolicy w ważnych uroczystościach oraz codziennie o 11:15, gdy z Wieży Zegarowej Zamku Królewskiego rozbrzmiewa Hejnał Warszawski - bo Pan Wiesław był jednym z jego pomysłodawców. Będziemy o Panu zawsze pamiętać – czytamy na Facebooku Rafała Trzaskowskiego.

Internauci zareagowali niemalże natychmiast. W komentarzach zaroiło się od kondolencji, wspomnień wielkiego patrioty i wyrazów czci jego pamięci.

Historia wielkiego patrioty

Powiedzieć o Wiesławie Neweckim, że był patriotą, to jak nie powiedzieć nic. Urodzony 22 listopada 1929 roku pełnił funkcję łącznika w Powstaniu Warszawskim w wieku zalewie 14 lat. Zasłynął także jako inicjator stworzenia hejnału warszawskiego, który Warszawiacy słyszą od 2006 roku.

Wiesław Newecki kojarzony jest jednak głównie z czymś, czego nie da się opisać słowami. Mężczyzna krzewił patriotyzm dosłownie całym sobą. Obok takiego wyrazy miłości do ojczyzny nie można przejść obojętnie.

Każda nadarzająca się okazja do wykazania patriotyzmu tkwi we mnie. Działałem w utworzeniu Banku Krwi przy Centrum Zdrowia Dziecka, działałem w wielu takich misjach, akcjach — mówił Wiesław Newecki w dniu 92. urodzin.

Źródło: tvn24.pl