Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Małgorzata Tomaszewska: "Moja mama jest typem zbieracza"
Jakub Adamiak
Jakub Adamiak 22.05.2024 17:39

Małgorzata Tomaszewska: "Moja mama jest typem zbieracza"

Małgorzata Tomaszewska
Fot. KAPiF

Małgorzata Tomaszewska to dziennikarka, prezenterka telewizyjna, ale przede wszystkim matka dwójki dzieci. Enzo w 2024 roku będzie obchodził siódme urodziny, za to najmłodsza pociecha Laura, urodziła się w 20 lutego. Postanowiliśmy w związku ze zbliżającym Dniem Matki skontaktować się z Tomaszewską i porozmawiać o tym pięknym święcie. Dowiecie się między innymi, że tegoroczny dzień mamy będzie dla Gosi wyjątkowy, a także jakie Małgorzata dawała prezenty swojej mamie.

Małgorzata Tomaszewska: kim jest?

Małgorzata Tomaszewska urodziła się 28 stycznia 1989 roku w Łodzi. Była tenisistką stołową i modelką jako nastolatka. Absolwentka LXII Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego imienia generała broni Władysława Andersa w Warszawie. W 2012 roku debiutowała na antenie telewizji Sportklub, prowadziła tam programy sportowe

W latach 2014 - 2016 była pogodynką w Telewizji Polsat. W czwartej edycji programu “Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” zajęła ósmą pozycję. Od 2018 roku związała się z Telewizją Polską. W porannym show zajmowała się tematami kultury i show-biznesu, aż otrzymała propozycję, aby poprowadzić program. 

W życiu prywatnym jest córką bramkarza Jana Tomaszewskiego, a także tenisistki stołowej Katarzyny Calińskiej-Tomaszewskiej. Jest wnuczką Danuty Szmidt-Calińskiej. Dwukrotnie rozwiedziona, ma syna Enzo, który urodził się w 2017. Siedem lat później ogłosiła, że urodziła córkę Laurę.

KAPIF_1000pix_K1108698F.jpeg
Fot. KAIF, Małgorzata Tomaszewska w ciąży z córką Laurą
Najpierw syn, teraz córka, a to nie koniec. Tomaszewska właśnie się wygadała Małgorzata Tomaszewska pokazała malutką córeczkę. Nie przypomina mamy

Małgorzata Tomaszewska: "Uwielbiałam robić niespodzianki na Dzień Matki"

Dzień Matki jak co roku w Polsce obchodzimy 26 maja. Dla wszystkich, którzy chcą ze swoimi mamami spędzić ten czas, to idealnie się składa, ponieważ w 2024 roku wypada on w niedzielę. 

Zapytaliśmy Małgorzatę Tomaszewską o to jak ona spędzała to wyjątkowe święto w dzieciństwie. Czy przygotowywała coś specjalnego?

Pamiętam, że robiłam różne ozdoby dla Mamy - naszyjnik z makaronów, wazon obklejony znalezionymi materiałami, papierowe torebki. Uwielbiałam przygotowywać takie niespodzianki i jestem przekonana, że moja Mama nadal część z tych upominków ma, bo jest typem zbieracza - śmieje się w rozmowie z naszym dziennikarze Jakubem Adamiakiem, matka dwójki dzieci Enza i Laury.

BFE00DA2-A5F0-4A5F-84CE-D662B99A1A49.JPG
Fot. archiwum prywatne Małgorzaty Tomaszewskiej. Na zdjęciu Małgorzata Tomaszewska z mamą Katarzyną.

Byłem ciekawy jak właśnie Enzo przygotowuje się do Dnia Matki. W jaki sposób zaskakuje swoją mamę:

Enzo, podobnie jak ja w dzieciństwie, bardzo lubi tworzyć dla mnie własnoręcznie zrobione prezenty, ale jakiś czas temu dostałam od Enzo bransoletkę i na każdą okazję dostaję do niej przywieszkę. Enzo zbiera sobie pieniądze, które dostaje od rodziny i zawsze chwyta mnie za serce kiedy mówi: "ja Ci mamusiu wszystko kupię - mam dużo pieniędzy!”. Rozczula mnie tym niesamowicie - mówi Małgorzata Tomaszewska.

4AB44C99-DAB1-4533-9C31-48D3E0A27044.JPG
Fot. archiwum prywatne Małgorzaty Tomaszewskiej. Na zdjęciu Małgorzata Tomaszewska i syn Enzo.

Małgorzata Tomaszewska: "To będzie wyjątkowy Dzień Matki"

Jak wspominaliśmy w artykule, to będzie wyjątkowy Dzień Matka dla Małgorzaty Tomaszewskiej. Prezenterka 20 lutego 2024 roku poinformowała, że na świecie pojawiła się jej córka Laura. Dla każdej mamy to są przepiękne chwile, kiedy może mieć swoje dziecko przy sobie i obdarzyć je niesamowitą miłością.

W związku z tym zapytaliśmy Małgorzatę, czy to będzie wyjątkowe święto w tym roku. W końcu do syna Enzo dołączyła Laura:

Oh tak, to dla mnie wyjątkowy dzień mamy. Zawsze chciałam mieć dużą rodzinę, bo wychowywałam się sama. A moje dzieciaki mają wymarzoną wg mnie sytuację - starszy brat i młodsza siostrzyczka - odpowiedziała Małgorzata.

Dziennikarka postanowiła również przekazać kilka słów naszym czytelniczkom i czytelnikom z okazji Dnia Matki:

Wszystkim mamom życzę, żeby ich dzieci były zdrowe. To życzenie jest uniwersalne, jednak w dobie licznych konfliktów zbrojnych życzę, żeby matki nie musiały posyłać swoich dzieci na front, zastanawiać się czy ich córki i synowie będą musieli walczyć o swoje prawa, wolność i niezależność - powiedziała nam Tomaszewska.