Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Maciej Kurzajewski gwiazdą Polsatu? Ptaszki ćwierkają, że Miszczak już ma na niego plan
Paulina Korzec
Paulina Korzec 09.04.2024 10:39

Maciej Kurzajewski gwiazdą Polsatu? Ptaszki ćwierkają, że Miszczak już ma na niego plan

Maciej Kurzajewski
Fot. KAPIF

Maciej Kurzajewski to bezsprzecznie jedna z największych gwiazd TVP. Do tej pory firmował swoją twarzą najgłośniejsze programy stacji, jednak od jakiegoś czasu coraz częściej znika z grafiku. Jak wynika z najnowszych informacji, być może wkrótce Kurzajewskiego będzie w telewizji więcej, jednak nie na antenie TVP, a Polsatu. Czy coś faktycznie jest na rzeczy?

Kariera Macieja Kurzajewskiego w TVP

Maciej Kurzajewski na długie lata związał swoją karierę zawodową z Telewizją Polską. Zaczynał jako laureat konkursu na dziennikarza redakcji sportowej w 1993 r., by stać się twarzą stacji. Występował w najpopularniejszych programach i flagowych produkcjach TVP, takich jak "Kawa czy Herbata” czy "Kocham Cię, Polsko!”.

Widzowie pokochali Kurzajewskiego, który dał się poznać jako zapalony kibic i kompetentny komentator sportowy, a także ceniony prezenter formatów rozrywkowych. Prawdziwą sławę dziennikarzowi przyniosło prowadzenie „Pytania na Śniadanie” do spółki z Katarzyną Cichopek.

"Aż się wierzyć nie chce". Maciej Kurzajewski przekazał to na koniec programu. Smutne wieści Cichopek i Kurzajewski od miesiąca nie pojawili się w "Pytaniu na śniadanie"! Wrócą jeszcze? Fani w niepewności

Związek Macieja Kurzajewskiego i Katarzyny Cichopek

Relacja pomiędzy współprowadzącymi „PnŚ” wykroczyła poza obowiązki zawodowe, by ewoluować w przyjaźń, a z czasem w coś więcej. Ostatecznie w mediach gruchnęła wiadomość o rozwodzie Katarzyny Cichopek i Marcina Hakiela, a następnie potwierdziły się doniesienia o uczuciu łączącym parę prezenterów z „Pytania na Śniadanie”.

Każdego ranka widzowie z zapartym tchem śledzili interakcje pomiędzy swoimi ulubionymi współprowadzącymi, jednak kariera Macieja Kurzajewskiego i Katarzyny Cichopek w programie śniadaniowym TVP dobiegła końca wraz z rewolucyjnymi zmianami, jakie nastąpiły w Telewizji Publicznej po październikowych wyborach w 2023 r.

Maciej Kurzajewski i Katarzyna Cichopek
Fot. AKPA

Maciej Kurzajewski przejdzie do Polsatu?

Od tamtej pory Maciej Kurzajewski współpracował z redakcją sportową TVP, jednak to może się wkrótce zmienić. W mediach huczy o głośnym transferze, którego głównym bohaterem ma być właśnie dziennikarz dotychczas związany z TVP. Współpracą z Maciejem Kurzajewskim zainteresowany jest podobno sam Edward Miszczak, który snuje ambitne plany co do prezentera.

Jak dowiedział się Super Express, władze Polsatu negocjują udział Kurzajewskiego w programach emitowanych na antenie stacji Polsat Sport. To jednak nie wszystko! Źródło cytowane przez Super Express twierdzi, że znany prezenter mógłby też prowadzić nowy format śniadaniowy w Polsacie.

Stacja miałaby ogromny pożytek z pozyskania takiej gwiazdy – czytamy w Super Expressie.

Czy te informacje się potwierdzą i już niebawem zobaczymy Macieja Kurzajewskiego w Polsacie?

Maciej Kurzajewski i Katarzyna Cichopek
Fot. KAPIF