Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Lekarka aż nie mogła uwierzyć, gdy zobaczyła diagnozę Kate
Julia Bogucka
Julia Bogucka 23.03.2024 17:04

Lekarka aż nie mogła uwierzyć, gdy zobaczyła diagnozę Kate

Księżna Kate
Fot. Ken Goff/AKPA, The Prince and Princess of Wales/YouTube

Wczorajszego wieczoru wszystkie pogłoski na temat stanu zdrowia księżnej Walii zostały rozwiane. Sama Kate Middleton zabrała głos i zdradziła, że wykryto u niej nowotwór. Nagranie wywołało poruszenie wśród opinii publicznej, a opinię na temat diagnozy wydają medycy.

Kate Middleton choruje na nowotwór

Przez ostatnie kilka tygodni oczy całego świata były zwrócone w kierunku Wielkiej Brytanii ze względu na zniknięcie księżnej Walii. Powodem było przejście planowanej operacji jamy brzusznej w styczniu tego roku, a oficjalny powrót do obowiązków Kate Middleton został zaplanowany na okolice Wielkanocy. Brak komunikatów ze strony Pałacu wywołał wiele plotek wśród opinii publicznej, a w szpitalu, w którym leżała księżna, doszło nawet do próby kradzieży dokumentacji medycznej.

Prawdopodobnie w obliczu tych wydarzeń i wszechobecnej paniki związanej ze stanem zdrowia księżnej Kate, sama zainteresowana zdecydowała się zabrać głos i wytłumaczyć całą sytuację. W krótkim nagraniu wyemitowanym na antenie BBC żona księcia Williama zdradza, że wykryto u niej nowotwór.

Mój zespół medyczny zalecił mi poddanie się chemioterapii zapobiegawczej i jestem teraz na wczesnym etapie tego leczenia - tłumaczyła księżna Kate.

Matka księżnej Kate cierpi. Świadek wyjawia łamiące serce fakty Film księżnej Kate ma podprogowy przekaz. Te dwa elementy umknęły prawie wszystkim

Rodzina księżnej Kate przesyła życzenia zdrowia

W krótkim czasie z całego świata zaczęły napływać słowa wsparcia i życzenia powrotu do zdrowia. Oświadczenie udostępnił między innymi premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak za pośrednictwem portalu X.

Słowa otuchy przekazali również książę Harry z żoną Meghan Markle. Ich komunikat przekazała agencja “Reuters”.

Życzymy zdrowia i uzdrowienia dla Kate i rodziny. Mamy nadzieję, że będą mogli to robić w prywatności i spokoju - przekazali książę i księżna Sussex.

Nie jest tajemnicą, że informacja o chorobie nowotworowej wywołała wiele emocji wśród członków rodziny królewskiej. Według informacji dostępnych z mediów książę William dowiedział się o diagnozie żony w dzień wyjazdu na pogrzeb swojego ojca chrzestnego, czyli pod koniec lutego. W związku z tym zdecydował się nie wyjeżdżać do Grecji na pochówek wuja. Oficjalnie podaną przyczyną były “sprawy osobiste”.

goff_royal_family_a_5033868.jpg
Fot. Ken Goff/AKPA

ZOBACZ TEŻ: Księżna Kate otrzymała diagnozę znacznie wcześniej. Dlaczego pałac kazał jej milczeć?

Lekarka skomentowała diagnozę księżnej

Na temat stanu zdrowia księżnej Walii zaczęli wypowiadać się eksperci medycyny. Choć nie wiadomo dokładnie, który organ został zaatakowany przez nowotwór, sam fakt przeprowadzania operacji okolic brzucha budzi zastanowienie.

Niezwykłe jest to, że Kate jest stosunkowo młoda. Nawet operacja brzucha… operacja z łagodnego powodu byłaby nietypowa. Stało się jednak tak, bo na podstawie badań USG założyli, że jest to nowotwór łagodny, a kiedy faktycznie przyjrzeli się temu pod mikroskopem, odkryli, że to rak - mówi brytyjska lekarka rodzinna Ellie Cannon.

Szczególnie wiek księżnej Kate sprawia, że wiadomość o nowotworze była wstrząsająca dla opinii publicznej. Jak podkreśla dr Cannon, przejście chemioterapii zapobiegawczej to dobry ruch ze strony żony księcia Williama, który zwiększa szanse na pokonanie raka w początkowym stadium.