Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Kultowy program wraca do TVP. Po 6 latach znowu zgromadzi przed telewizorami miliony
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 13.06.2024 09:32

Kultowy program wraca do TVP. Po 6 latach znowu zgromadzi przed telewizorami miliony

TVP, program telewizyjny
Fot. KAPiF, Canva/pablo_rodriguez1

Program “Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie” pomagał rozpowszechniać informacje o osobach zaginionych na całą Polskę. Materiały, które ukazywały się na jego łamach, niejednokrotnie przyczyniły się do przełomu w śledztwie. Poprzednia władza TVP postanowiła jednak wstrzymać produkcję pod koniec ubiegłego roku z powodu oszczędności. Teraz produkcja powraca na ekrany w kompletnie nowym wydaniu.

Program "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie" cieszył się dużą popularnością

Za powstanie programu “Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie” odpowiada Andrzej Minko, który zaprosił do współpracy reportera Gazety Wyborczej, Wojciecha Tochmana. Od kwietnia do września 1996 roku trwały konsultacje w tej sprawie. Chwilę później produkcja ukazała się na TVP1. I choć współpraca obu panów dobiegła końca, a program zaliczył kilkukrotnie przerwę podczas emitowania, za każdym razem powracał, by pomagać rodzinom osób zaginionych. 

W programie emitowano materiały reporterskie, rozmowy z rodzinami i bliskimi poszukiwanych. W każdym odcinku skrupulatnie omawiano od 4 do 6 spraw. Warto zaznaczyć, że pomoc, której dziennikarze udzielali w ramach programu, była bezpłatna, a niejednokrotnie to właśnie dzięki niej dochodziło do przełomów w śledztwach, a nawet odnajdywania zaginionych.

Barwy szczęścia: Jej świat rozsypie się na kawałki. Już nie będzie miała po co żyć Magda Gessler poinformowała o dramacie. To spotkało uczestników "Kuchennych rewolucji"

Poprzednie władze TVP podjęły decyzję o zaprzestaniu produkcji "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie"

Pod koniec zeszłego roku, decyzją poprzedniej władzy TVP, wstrzymano emisję programu “Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie”. Do końca grudnia produkcja była nadawana w paśmie ogólnopolskim TVP3. Dlaczego zdecydowano o jej zakończeniu? Okazuje się, że chodziło o zaoszczędzenie funduszy po tym, jak wstrzymano finansowanie projektu.

Już jakiś czas temu “Presserwis” donosił  o planach wznowienia programu. Biuro prasowe Telewizji Polskiej oświadczyło, że produkcja powróci na antenę w piątek 7 czerwca. Emisję zaplanowano na co tydzień w TVP3 Katowice.

Intensywnie pracujemy nad przygotowaniem premierowych odcinków programu i wybraniem osoby prowadzącej. Formuła audycji pozostaje bez zmian. Za produkcję programu odpowiada, tak jak do tej pory, oddział terenowy TVP w Katowicach – mogliśmy przeczytać.

ZOBACZ TEŻ: Największa wpadka w historii polskiej telewizji?! Kammel po latach zdradził kulisy

"Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie" powraca na ekrany

Program “Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie” powrócił na ekrany po krótkiej przerwie w piątek 7 czerwca. Jego prowadzącą została Olga Herring, która jest doskonale znaną osobą w mediach społecznościowych. To właśnie ona jest autorką słynnego podcastu “True Crime”, w którym omawia najbardziej przerażające zbrodnie, których dokonano w Polsce i na świecie.

Jak podcasterka wypadła w roli prowadzącej? Pierwszy odcinek już za nami, podzielcie się swoimi doświadczeniami!

ktokolwiek widział, ktokolwiek wie.jpg
Fot. kadr z programu “Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie”
ktokolwiek widział, ktokolwiek wie (1).jpg
Fot. kadr z programu “Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie”
Olga Herring.jpg
Fot. Youtube.com/@OlgaHerring