Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Kraśko wspomniał o śmierci na wizji. Po słowach prezentera w studiu zapadła cisza. Piękny akt pamięci
Michał Fitz
Michał Fitz 21.11.2023 17:08

Kraśko wspomniał o śmierci na wizji. Po słowach prezentera w studiu zapadła cisza. Piękny akt pamięci

Piotr Kraśko w "Faktach" TVN
Kadr z "Faktów" TVN

“Fakty”, podobnie zresztą jak ich informacyjne odpowiedniki z innych stacji, mają stałą formułę. Po zaproszeniu na kolejne programy TVN Piotr Kraśko przeważnie żegnał się z widzami, ale ostatnio zrobił coś innego. Musiał zabrać głos w ważnej sprawie. 

Fakty. Piotr Kraśko nie zakończył wiadomości tak, jak zwykle

Wczorajsze wydanie faktów, jak można było się zresztą spodziewać, było w sporej części poświęcone trwającemu posiedzeniu Sejmu i ewentualnym ustaleniom, które mają w jego trakcie paść. Opowiedziano też o innych, nieco mniej istotnych sprawach ze świata i kraju.

Piotr Kraśko zdążył już zaprosić widzów na kolejne programy stacji, przedstawił nawet gości, którzy mają się w nich znaleźć, ale później programu nie zakończył. Nie mógł o tym nie wspomnieć.

I jeszcze jedno… - zaczął dziennikarz

"Rolnicy. Podlasie": Andrzej zostanie zastąpiony? Widzowie go krytykują, jest już pomysł na nowego rolnika Nareszcie wiadomo, kto poprowadzi nowy sezon "Nasz nowy dom"! Wszystko stało się jasne

Piotr Kraśko żegna kolegę po fachu

Kraśko chwilę później stwierdził, że za pożegnanie z widzami, które właśnie miało nadejść, lata temu odpowiadał kto inny. Chodziło mu o Marcina Pawłowskiego, niegdysiejszego dziennikarza TVN, który w 2004 roku zmarł po nierównej walce z nowotworem. 

Niegdyś to on witał państwa o 19 i żegnał na koniec "Faktów". Opowiadał o tym, co najważniejsze w Polsce i na świecie. I w niezwykły sposób robił to przez lata. Dziś mija już 19 lat, od kiedy odszedł Marcin Pawłowski 

ZOBACZ TEŻ: "Milionerzy": Co ma klingę, pióro i młotek? Uczestniczka wykorzystała koło na drugim pytaniu

Marcin Pawłowski prowadził "Fakty". Minęło 19 lat od jego śmierci

Marcin Pawłowski prowadził “Fakty” na początku tego wieku. Był niedoścignionym wzorem jeśli chodzi o dziennikarstwo, a przede wszystkim zaangażowanie do pracy. Mężczyzna prowadził bowiem serwis informacyjny nawet w zaawansowanym stadium choroby.

Swego czasu tłumaczył się nawet widzom ze swojego wyglądu. Po kilkumiesięcznej nieobecności związanej z leczeniem jego aparycja kompletnie się zmieniła. Mężczyzna znacząco schudł. Wyjaśnił wtedy, że praca po prostu dobrze wpływa na jego samopoczucie, dlatego nie mógł z niej zrezygnować.

fakty.JPG
Kadr z “Faktów” TVN
pitr kraśko.jpg
fot. KAPiF
Tagi: Fakty
Powiązane
Czesław Niemen, Kora
Największe przeboje PRL. Jeden z czterech nie pasuje do autora. Zgadniesz który?