Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Kolejny raz w szpitalu. Smutne wieści o Irenie Santor
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 28.02.2024 18:40

Kolejny raz w szpitalu. Smutne wieści o Irenie Santor

Irena Santor
Irena Santor trafiła do szpitala. Fot. KAPiF

89-letnia Irena Santor w ostatnich latach boryka się z wieloma problemami zdrowotnymi, które uniemożliwiają jej dalsze występy na scenie. W ostatnim czasie wielka artystka po raz kolejny trafiła do szpitala, a jej stan budził niepokój fanów. Według relacji jej przyjaciółki, Santor musiała zmierzyć się z ogromnym bólem. Nie mogła dłużej zwlekać z operacją. Jak się po niej czuje?

Irena Santor myśli o swoim odejściu

Irena Santor jest jedną z najwybitniejszych polskich wokalistek. Jej największe hity takie jak “Już nie ma dzikich plaż”, “Ach, jak przyjemnie” czy “Kawiarenki” do dziś są chętnie słuchane i śpiewane przez pokolenia. Od 2 lat przebywa na emeryturze i choć nie występuje już na scenie, dalej utrzymuje ze swoimi fanami bardzo dobry kontakt. 

W ubiegłym roku Irena Santor skończyła 89 lat. Z tej okazji udzieliła “Vivie!” przełomowego wywiadu, w którym podzieliła się szczegółami dotyczącymi jej życia, ale również przemijania. Artystka przyznała, że z racji wieku przygotowuje się na swoje odejście.

Ja mam bardzo nieskromne marzenie, bo to nie życzenie, ale marzenie. Ja bym chciała, żeby życie trwało bardzo długo... W moim pojęciu prawda? A więc niech to będzie do końca świata i jeden dzień dłużej. (...) No, ale oczywiście to jest złudne marzenie. Wiem, że kiedyś trzeba odejść. I teraz poważnie mówiąc, bardzo się solidnie do tego przygotowuję – tłumaczyła.

Już nie usłyszymy Ireny Santor na scenie. Informacja gruchnęła nagle, a na jaw wyszły kulisy jej decyzji Santor wsparta o ramię Krzysztofa Ibisza nie wytrzymała. Złapała za mikrofon, po chwili cała widownia wstała

Problemy zdrowotne Ireny Santor

Życie nie oszczędzało Ireny Santor. Artystka zmagała się z różnymi chorobami, jak choćby nowotworem piersi. Rak okazał się złośliwy, jednak mimo to artystce udało się wrócić do pełni sił. Z wiekiem jednak miała coraz więcej różnych, mniej lub bardziej poważnych, problemów ze zdrowiem. W związku z nimi przeszła szereg operacji i zabiegów. 

Mimo wszystkich komplikacji związanych ze zdrowiem Irena Santor nie traci pogody ducha. To właśnie dzięki temu, iż artystka nie załamuje się i regularnie dba o swoje zdrowie, odwiedzając lekarzy, sprawił, że dożyła tak dojrzałego wieku. Wokalistka ma 89 lat, więc jej fani mimo wszystko bardzo się przejęli, gdy w mediach gruchnęły wieści o kolejnej operacji, którą musiała przejść. Zabieg był poważny, jednak udało się go pomyślnie przeprowadzić. Jak obecnie czuje się Irena Santor?

Projekt bez nazwy (70).png
Irena Santor trafiła do szpitala. Fot. KAPiF

ZOBACZ TEŻ: Irena Santor trafiła do szpitala. Operacja była KONIECZNOŚCIĄ!

Irena Santor trafiła do szpitala i przeszła operację

Jakiś czas temu Irena Santor trafiła do szpitala ze względu na kamienie nerkowe, które wymagały przeprowadzenia zabiegu. Artystka przeszła więc zaplanowaną operację, o której szczegółach opowiedziała przyjaciółka wokalistki. W rozmowie z “Rewią” ujawniła, iż Santor miała tak bolesne ataki kolki, że nie mogła dłużej czekać.

Irenka miała pokaźne kamienie nerkowe. Ostatnio tak bardzo dawały się jej we znaki i powodowały bolesne ataki kolki, że konieczna była ingerencja chirurgiczna. Nie mogła już z tym dłużej zwlekać, bo ból był naprawdę nie do zniesienia – opowiedziała przyjaciółka artystki.

Te informacje potwierdziła również sama zainteresowana na łamach “Faktu”.

Rzeczywiście miałam zabieg usunięcia kamienia z przewodu moczowego. Jestem pod stałą opieką lekarzy ze szpitala, w którym byłam operowana i jestem pod anielską opieką moich przyjaciół w domu, bo jestem już w domu – ujawniła artystka.

Obecnie Irena Santor czuje się o wiele lepiej. Jaj przyjaciółka opowiedziała, jak przebiega jej rekonwalescencja:

Irenka czuje się coraz lepiej, odzyskuje swoją energię i już snuje plany na najbliższą przyszłość, co zrobi, gdzie pojedzie.

Projekt bez nazwy (69).png
Irena Santor trafiła do szpitala. Fot. KAPiF
Projekt bez nazwy (71).png
Irena Santor trafiła do szpitala. Fot. KAPiF