Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Kim był ojciec Martyniuka? Zrobicie wielkie oczy
Sara  Karmańska
Sara Karmańska 18.02.2024 08:00

Kim był ojciec Martyniuka? Zrobicie wielkie oczy

Kim był ojciec Zenka Martyniuka? , fot. KAPiF
Kim był ojciec Zenka Martyniuka? , fot. KAPiF

Zenon Martyniuk może pochwalić się sporą popularnością. Jego karierę od lat wspiera żona Danuta. Para może pochwalić się wyjątkowym jak na show-biznes stażem małżeńskim. Wspólnie doczekali się syna Daniela, który także jest celebrytą. Co jednak z innymi krewnymi muzyka? 

Zenon Martyniuk może liczyć na wsparcie żony, ale i mamy

Zenon Martyniuk może liczyć na wsparcie żony na każdym polu. W ostatnich miesiącach Danuta Martyniuk nie tylko zmotywowała go do sporej metamorfozy, ale także wystąpiła w jego ostatnim teledysku. Klip do utworu „Będę zawsze tam, gdzie Ty” miał swoją premierę w dniu 35. rocznicy małżonków. Piosenkarz może liczyć także na wsparcie mamy, Teresy Martyniuk. Jakiś czas temu kobieta pojawiła się na obchodach 30-lecia zespołu Akcent, gdzie opowiedziała o ich relacji. 

Zenek jest bardzo dobrym synem i wspaniałym człowiekiem. Nigdy o mnie nie zapomina i zawsze mogę na niego liczyć. Cieszę się, że spełnia swoje marzenia na scenie, bo muzyka zawsze grała w jego duszy – opowiedziała wówczas „Super Expressowi”. 

Zenek Martyniuk
Zenon Martyniuk z mamą, fot. kadr z programu „Sprawa dla reportera”, prod. TVP
Brat bogatej gwiazdy wyjada ze śmietnika. Pokazał nagranie Hakiel miał z Kaźmierską jeden, zasadniczy problem. Nie chciał się przyznać

Zenon Martyniuk zdradził ostatnie słowa ojca

W przeciwieństwie do rodziny Zenona Martyniuka, jego ojciec nie był osobowością medialną. Z tego powodu stanowi dość tajemniczą postać. Mimo to, wiele osób zastanawia się, kim był ojciec polskiego króla disco-polo. Jakiś czas temu piosenkarz wystąpił w programie „Sprawa dla reportera”, gdzie rzucił nieco światła na swoje dzieciństwo i rodziców

Jak się okazało, rodzice Zenka zajmowali się pracą na gospodarstwie, a łączyła ich między innymi miłość do kotów. Ojciec muzyka miał nawet uwzględnić je w swoich ostatnich słowach

Mój tata nie żyje już od 13 lat. W 2007 roku zmarł na udar. Ostatnie słowa taty? Mówił: Teresa, tylko pilnuj kotów. On nic nie mówił, tylko o kotach – powiedział Zenon Martyniuk w 2020 roku.

Zenon Martyniuk z mamą, fot. KAPiF.jpg
Zenon Martyniuk z mamą, fot. KAPiF
Zenon Martyniuk, fot. KAPiF.jpg
Zenon Martyniuk, fot. KAPiF

ZOBACZ TEŻ: Danuta Martyniuk przeszła operację. Wiadomo, co się stało

Wyszła na jaw tajemnica dotycząca ojca Zenona Martyniuka

Jak się okazuje, ojcem Zenona Martyniuka jest Bazyli Martyniuk. Mimo sławy, jaką cieszy się jego syn, o nim samym ciężko znaleźć jakiekolwiek informacje. Jak donosi portal „Gazeta Współczesna”, ojciec Zenka nie był katolikiem. Mimo to, właśnie zgodnie z tym wyznaniem był wychowywany jego syn. 

Śp. ojciec Bazyli był wyznania prawosławnego, z kolei mama Teresa jest wyznania katolickiego. Mały Zenek został ochrzczony w cerkwi, jednak wychowano go w obrządku katolickim.

Zenek i Danuta Martyniukowie, fot. KAPiF
Zenon i Danuta Martyniuk, for. KAPiF
Zenek i Danuta Martyniukowie, fot. KAPiF
Zenon i Danuta Martyniuk, for. KAPiF

Źródło: Gazeta Współczesna, Super Express

Powiązane
Czesław Niemen, Kora
Największe przeboje PRL. Jeden z czterech nie pasuje do autora. Zgadniesz który?