Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Danuta Holecka zwróciła się do Jurka Owsiaka. Sprzęt WOŚP uratował jej synka, szef TVP musi znieść jej słowa
Aleksandra Gadzińska
Aleksandra Gadzińska 29.01.2023 15:04

Danuta Holecka zwróciła się do Jurka Owsiaka. Sprzęt WOŚP uratował jej synka, szef TVP musi znieść jej słowa

Danuta Holecka
fot. KAPiF

Danuta Holecka nie szczędziła podziękowań w kierunku Jurka Owsiaka — także tych osobistych. Sprzęt sfinansowany przez WOŚP uratował życie jej synka. Słowa prezenterki TVP robią dziś ogromną furorę w sieci. Po raz kolejny okazało się, że Internet nie zapomina. 

Od 2015 roku nie było chyba finału WOŚP bez medialnej wojny pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami akcji zbierania funduszy na sprzęt medyczny. Nie jest tajemnicą, że wśród tych drugich znajduje się głównie partia rządząca wraz z Telewizją Polską. A przecież jeszcze nie tak dawno na TVP2 mogliśmy śledzić kultowe „światełko do nieba”.

Danuta Holecka zalała Owsiaka podziękowaniami. Jak co roku przypomniano o nagraniu

Jeszcze w 2010 roku, podczas spontanicznej zbiórki dla powodzian sam Jarosław Kaczyński z ciepłymi słowami przekazywał w ręce Jerzego Owsiaka i fundacji WOŚP atlas przyrodniczy z autografem jego, jego politycznego rywala Bronisława Komorowskiego, a także zmarłego Lecha Kaczyńskiego.

Choć dziś trudno w to uwierzyć, dekadę temu Jurek Owsiak regularnie pojawiał się w TVP Info a na kanale drugim można było śledzić przebieg finału z kilku polskich miast. Dziś zaś jednym z niewielu wspomnień o całej akcji w Telewizji Polskiej był wyrzut Jarosława Jakimowicza, że Warszawa udostępniła miejsce pod scenę dla Orkiestry, mimo iż wcześniej odmówiła organizacji sylwestra.

Wiatr zmian z 2015 roku przekręcił chorągiewkę o 180 stopni i dziś powiedzieć, że była stacja Kurskiego nie przepada za Owsiakiem i jego fundacją to jak nie powiedzieć nic. Internet jednak nie zapomina. A najbardziej ironicznym pomnikiem dawnego sojuszu jest dziś Danuta Holecka.

Danuta Holecka zalała Owsiaka podziękowaniami. Jak co roku przypomniano o nagraniu

Podczas, gdy polscy artyści, celebryci, youtuberzy, dziennikarze, firmy, stowarzyszenia, szkoły, ludzie z rozmaitych grup wiekowych i zawodowych łączą się, udostępniając aukcje, przekazując przedmioty i licytując, na Twitterze prezenterki TVP panuje cisza. W niedalekiej przeszłości zdarzały się jej też dość niepochlebne wypowiedzi na temat Owsiaka i jego Wielkiej Orkiestry.

Tymczasem, w jak się wydaje dorocznej tradycji Tygodnik NIE postanowił przypomnieć wywiad sprzed ładnych paru lat. Na antenie TVP Info Danuta Holecka prosto w oczy dziękowała Owsiakowi w imieniu wszystkich Polaków, ale także — swoim własnym. Wyznała, że sprzęt medyczny sfinansowany przez WOŚP uratował zdrowie jej synka.

 Jurku, sprzęt bardzo drogi, bo stawiacie urządzenia i do rezonansu i do tomografii, mój syn korzystał wiele lat temu z inkubatora, dobrze doposażonego, też z serduszkiem WOŚP i za to również bardzo dziękuję. Uratowaliście wiele ludzkich istnień dzięki temu, że mogła być dobra i szybka diagnoza – mówiła, a na koniec sama podarowała na aukcję własny długopis.

Pamiętamy! – podsumował krótko satyryczny profil na Twitterze.

Mówi się, że powodem zmian w podejściu były komplikacje powstałe przy współpracy z konkurencyjnym TVN. Kto jednak potrafiłby zgadnąć, dlaczego tak naprawdę chwalony publicznie na antenie Jerzy Owsiak w ciągu kilkunastu miesięcy stał się dla TVP wrogiem numer dwa — zaraz po Donaldzie Tusku.

Pamiętamy! pic.twitter.com/Ie14T5JXHu

— Tygodnik NIE (@TygodnikNIE) January 29, 2023

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Przeraźliwy krzyk i krew w PnŚ, nagle zakończono transmisję. O tym wydaniu nigdy nie zapomnimy
  2. Weszła do kościoła i dopuściła się porażającego czynu. Parafia pilnie szuka kobiety
  3. Cleo zdradziła, dlaczego zawsze nosi spięte włosy. Powód zdumiewa